#szkolapamieta

/ 17 zdjęć
Zdjęcia i foto: #szkolapamieta Edukacja sochaczew
+12

W dniu 25 października b.r. prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół przyłączyło się do akcji MEN „Szkoła pamięta” .

I MY oczywiście też!!!

Celem ogólnopolskiej inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach realizacji tej akcji społeczność Szkoły Podstawowej w Mokasie odwiedziła cmentarz wojskowy w Granicy, gdzie spoczywają żołnierze polegli na naszej ziemi w Kampanii Wrześniowej w 1939 r. Uczniowie klas „0”-VIII złożyli kwiaty i zapalili światła pamięci Tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

Minutą ciszy u stóp Pomnika Poległych oddaliśmy hołd Bohaterom.  Dzięki uczestnictwu w akcji #szkolapamieta przeżyliśmy bardzo wzruszającą, podniosłą lekcję historii i wychowania patriotycznego.

Przy okazji wizyty w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego odwiedziliśmy również skansen, gdzie zobaczyliśmy jak żyli i pracowali nasi pradziadkowie, a także jakie zwierzęta żyją w gospodarstwach i w pobliskim Parku Narodowym. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Mokasie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy