Szkolenia filmowe "BLIŻEJ KINA"

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Szkolenia filmowe "BLIŻEJ KINA" Film, fotografia sochaczew
+8

Na przełomie września i października uczestnicy projektu "Bliżej kina" wzięli udział w sześciu szkoleniach filmowych. 

Dzięki reżyserowi Jarosławowi Banaszkowi poznali początki kina, nauczyli się, jak tworzyć scenariusze i jak tworzyć z nich filmy. Zajęcia aktorskie z Beatą Olgą Kowalską otworzyły uczestników na okazywanie emocji i przekazywanie ich na ekranie. Paweł Sitkiewicz pokazał, jak dzięki montażowi uzyskać niebanalne efekty i sprawić, by seria niespójnych ujęć i nagrań stała się zwartą całością. Cezary Ciszewski, dokumentalista i twórca idei telewizji komórkowej, udowodnił, że telefon komórkowy daje wiele możliwości do filmowania i dokumentowania rzeczywistości. 

Dzięki odbywającym się w Skrzelewie Dniom Kukurydzy, ekipy filmowe miały okazję sprawdzić to w praktyce. To był niezwykle intensywny czas zdobywania nowych umiejętności i uczenia się myślenia filmowym językiem. 


Teraz przed uczestnikami najważniejsze zadanie - nagranie własnego filmu, który zostanie zaprezentowany na imprezie finałowej zaplanowanej na koniec listopada. Impreza będzie otwarta dla wszystkich chętnych widzów. Obecni będą również filmowi twórcy, którzy ocenią stworzone dzieła i nagrodzą te najlepsze. Trzymamy kciuki i czekamy niecierpliwie na efekty ich prac.

Operacja pn. „Bliżej kina” mająca na celu realizację projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania Ziemia Chełmońskiego pn. „Aktywnie z LGD” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2„ Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.
Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego
przez społeczność wdrażanej przez LGD Ziemia Chełmońskiego.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy