Szkoły i przedszkola w Sochaczewie ZAMKNIĘTE - premier podejmuje środki zapobiegawcze

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Szkoły i przedszkola w Sochaczewie ZAMKNIĘTE - premier podejmuje środki zapobiegawcze  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

11 marca po godzinie 10.00 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera, ministra zdrowia oraz ministrów oświaty. Przedstawiono rozwiązania prewencyjne dla wszystkich placówek oświatowych w kraju. 


Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej - Chcemy maksymalnie zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Potrzebne są zdeterminowane działania. Zdecydowaliśmy o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w kraju. Dzieci mogą być nośnikami choroby. Mogą w sposób nieświadomy zarażać. To jest rozsądne zachowani aby zamknąć placówki oświatowe, kina, muzea. Rząd musi działać natychmiast. 


Już od jutra zajęcia zostają w szkołach zawieszone. Szkoły będą sprawować opiekę nad dziećmi tylko w wyjątkowych przypadkach przez następne dwa dni. Oficjalnie placówki będą zamknięte od poniedziałku przez kolejne dwa tygodnie do dnia 25 marca włącznie. Decyzja dotyczy wszystkich placówek, zarówno tych publicznych, jaki i tych prywatnych.                                                                                                               

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

robroyrobroy
0
powiem krótko--POYEBAŁO (2020-03-11 14:48)
VIDEOCOLORVIDEOCOLOR
0
Ale kogo? (2020-03-11 17:46)
robroyrobroy
0
@VIDEOCOLOR- idiotów ,a dzieci mają ferie tylko czy rodzice są zdolni nimi się opiekować czy muszą zapieprzać do pracy,jak babci nie ma w pobliżu,no chyba że... (2020-03-11 18:05)
robroyrobroy
0
z Interii-

Pierwsze stwierdzenie brzmi: Koronawirus to nowy rodzaj zagrożenia, naukowcy nic o nim nie wiedzą. To fałsz, bo - jak wskazano - naukowcy znają siedem różnych koronawirusów. Średnio raz na dekadę pojawia się nowy koronawirus u ludzi. Wywołuje on rozmaite choroby układu oddechowego.

Inne ze stwierdzeń brzmi: Koronawirus jest bardziej zaraźliwy niż dotychczas znane nam wirusy. To także fałsz. Koronawirus SARS-CoV-2 jest bardzo zakaźny, ale daleko mu do zakaźności wirusów od dawna znanych ludzkości, takich jak wirus odry czy ospy wietrznej.

Kolejne ze stwierdzeń głosi, że koronawirus może się przenieść na rzeczach np. paczkach z Chin. To również fałsz, bo jak wyjaśniono, zanim zostaną one dostarczone do Polski, wirus zginie.

Wśród zgłaszanych wątpliwości pojawia się teżm.in. zagadnienie, czy koronawirus przenosi się na pieniądzach, telefonach, klamkach, przyciskach w windzie. Czytelnik dowie się, że to prawda. Wirusy mogą przetrwać do kilku godzin na rzeczach, naCzytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-wiele-falszywych-informacji-na-temat-koronawirusa-co-jest-pr,nId,4375409#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome (2020-03-11 18:26)
VIDEOCOLORVIDEOCOLOR
0
To wobec tego co się dzieje w Europie? Takie obostrzenia są już w większości krajów (2020-03-11 19:43)
linulinu
0
Qwa zieloną wyspę zaatakowało? No way .... Pinokio! (2020-03-11 20:37)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy