Zaloguj się do konta

Szopka w Niepokalanowie – żywe zwierzęta przy Świętej Rodzinie

Redakcja
2018-12-25
Rekreacja

Jak co roku w Niepokalanowie zawitały żywe zwierzęta. Nieopodal Bazyliki Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask powstała żywa szopka.


Świąteczna tradycja jest związana z Teresinem już kilka lat. Najbardziej cieszy najmłodszych zwiedzających. Szopka jest drewniana i składa się z kilku izb. W każdej zamieszkują żywe zwierzęta. W tym roku możemy spotkać w niej koniki, owieczki, ptaki czy kozy. Największą dekoracją jest jednak Święta Rodzina i inni bohaterowie wielkiej nocy. Wśród zamieszkałych postaci w szopce zamieszkali Trzej Królowie, pastuszkowie a także anioły i świętych. Wiele godzin pracy złożonych w kilka tygodni zajęła wolontariuszom praca przy wykonaniu szopki.


Gdzie znajduje się szopka?

Żywa szopka jak co roku została zbudowana przy wielkim zaangażowaniu parafian i pozostałych osób a znajduje się przy Domu Parafialnym Franciszkanów w Niepokalanowie. Jej otwarcie nastąpiło po Pasterce w Bazylice. Szopka będzie czynna do 30 grudnia. 


Szopka jest wielką atrakcją, ale trzeba pamiętać, iż jest przede wszystkim przypomnieniem jednego z największych wydarzeń w katolickiej religii. Niemniej ważne są zwierzęta, które odwiedzamy w szopce. Są to żywe stworzenia i należy zachowywać się spokojnie i z uwagą, aby zachować bezpieczeństwo swoje i zwierzaków. 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc