Zaloguj się do konta

Szopka Bożonarodzeniowa 2019 - weź udział w konkursie

Redakcja
2019-10-21
Rekreacja

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową na stałe wpisał się tradycję naszego miasta. Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą już dwudziesty szósty raz organizuje konkurs, który ma propagować tradycję szopkarską oraz kultywować obrzędy świąt Bożego Narodzenia. 

Tematem XXVI edycji konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową będzie tradycja. Jak informuje ratusz - W tym roku organizatorzy oczekują od uczestników tradycyjnego ujęcia tematu, stworzenia szopek bożonarodzeniowych w ciekawych aranżacjach, zgodnie z duchem historii i tradycji. Jeśli chodzi o formy plastyczne i technikę prac, organizatorzy pozostawiają uczestnikom pełną dowolność, łącznie z zastosowaniem elementów świetlnych i dźwiękowych. 

Twórcy muszą pamiętać, iż w pracach nie można używać elementów seryjnych takich jak figurki, gotowe dekoracje czy pocztówki. Dodatkowo wymiary szopki nie powinny przekraczać wymiarów 50 x 70 w podstawie. 

Konkurs podzielony jest na kategorie wiekowe. Najmłodsi to dzieci od 3 do 6 lat, kolejno 7 - 13 lat, młodzież 14-18 lat oraz osoby dorosłe. 

Szopki mogą być wykonywane w zespołach, jednak nie więcej niż trzech uczestników, a także szopki rodzinne. Szczegóły i regulamin konkursu dostępny jest na stronie muzeumsochaczew.pl.

Uczestnicy muszą dostarczyć prace do 6 grudnia br., a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 grudnia 2019 roku o 10.00 w siedzibie Muzeum. Prace wyróżnione w konkursie będą uczestniczyć w wystawie, która będzie dostępna w sochaczewskim muzeum do końca stycznia 2020 roku.  


Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc