Szósta kolejka, trzynaście setów

Zdjęcia i foto: Szósta kolejka, trzynaście setów Siatkówka sochaczew

Ponownie sporo się działo na parkiecie chodakowskiej hali sportowej. Szósta kolejka to trzynaście setów. Większość z nich była bardzo zacięta i stała na dobrym poziomie. Rozpoczęło się jak u Mistrza Alfreda od trzęsienia ziemi, a potem już tylko było straszniej …

W pierwszym meczu „akademicki” Volley starł się z Mostem Wyszogród. Dwa pierwsze sety po zaciętej walce wygrali „żacy”. W trzecim nastąpiło przebudzenie rywali. Siatkarze z Wyszogrodu stosunkowo łatwo wygrali dwa kolejne sety i wydawało się, że mecz mają pod kontrolą. W piątym nastąpiła kolejna zmiana i stroną dominującą ponownie był Volley, który tie-breaka wygrał do dwunastu.

W drugim spotkaniu „ogrodniczy” Volley wygrał 3:0 z Teresinem. Po dwóch wygranych meczach zapewne teresinianie liczyli na podtrzymanie zwycięskiej passy. Niestety tylko w dwóch setach potrafili nawiązać walkę ze zwycięskimi Volleyami.

Kończący szóstą kolejkę mecz, to prawdziwy siatkarski horror. W rolach głównych wystąpili siatkarze Piasta i Wolnych Elektronów. Każdy set, to osobny i dramatyczny rozdział tego wydarzenia. Ostaecznie 3:2 wygrała Piastowska młodzież.

Ostatnie tegoroczne mecze ALPS odbędą się 15 grudnia.

AZS Team Volley – SRS Most Wyszogród 3:2 (28-26, 27-25, 15-25, 19-25, 15-12)

AZS Team Volley: Mariusz Konopka, Jarosław Ptaszkiewicz, Krzysztof Mamcarz, Łukasz Bartosiewicz, Piotr Konopka (najlepszy siatkarz meczu), Piotr Wróblewski, Mateusz Koperski, Arkadiusz Machnio

SRS Most Wyszogród: Grzegorz Kozak, Emil Jasiński, Radosław Pachelski, Łukasz Lewandowski, Marcin Błaszczyk, Piotr Błaszczyk

Volley CKU Sochaczew – Teresin 3:0 (26-24, 25-16, 25-23)

Volley CKU Sochaczew: Robert Gajda, Marcin Gawroński, Michał Werłaty (najlepszy siatkarz meczu), Krzysztof Hajduk, Tomasz Walczewski, Dariusz Górski, Adrian Tomczyk

Teresin: Robert Woźniak, Maciej Wójcik, Karol Sapigórski, Piotr Czaplicki, Patryk Mostek, Krystian Woźnicki, Dariusz Wawrzyńczak, Roland Zakrzewski, Artur Trochimiak

KS Piast Feliksów – Wolne Elektrony 3:2 (22-25, 28-26, 25-19, 21-25, 15-13)

KS Piast Feliksów: Piotr Ostrowski, Mateusz Ostrowski, Piotr Fergin, Artur Rokicki (najlepszy siatkarz meczu), Mateusz Grzegorek, Mateusz Burzyński, Maciej Cierpikowski, Dominik Wieczorek, Patryk Pliszka, Łukasz Ostrowski, Konrad Kierzkowski, Adrian Kucharewicz, Wojciech Socha

Wolne Elektrony: Krzysztof Wąsowski, Jakub Rykała, Mateusz Rosa, Damian Szachowicz, Damian Kacprzak, Michał Kiełbasa, Kacper Choła, Daniel Markuszewski