Szpital Sochaczew - jaka jest jakość usług medycznych?

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Szpital Sochaczew - jaka jest jakość usług medycznych? Edukacja sochaczew

Szpital w Sochaczewie to jedyna placówka, która w powiecie świadczy usługi opieki szpitalnej. Trafiamy tam z różnymi dolegliwościami. Czasem są to zaplanowane wizyty, czasem potrzebujemy natychmiastowej pomocy. Jak w ocenie pacjentów wygląda opieka w sochaczewskim szpitalu?


Tematy związane ze zdrowiem zawsze wywołują bardzo wiele emocji. Oczekujemy opieki profesjonalnej, szybkiej i skutecznej. Czy jednak służba zdrowia jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Należy nadmienić, iż rośnie również świadomość pacjentów co do jakości usług w szpitalach. Jednak, mimo chęci świadczenia jak najlepszych usług, jednostki często zmagają się z ogromnymi problemami finansowymi. Pociągają one szereg następstw, które wpływają na ostateczny wynik jakim jest opieka nad pacjentem. Zbyt mała liczba kadry, wyjazdy lekarzy za granicę, niskie pensje, wszytko to daje sumę z którą muszą ostatecznie zmagać się dyrektorzy placówek oraz pacjenci. 


Trudną sytuację ma przede wszystkim SOR, który przyjmuje setki pacjentów, czasem niekoniecznie wymagających natychmiastowej pomocy. Nowy dyrektor sochaczewskiej placówki ma przed sobą duże zadanie. 


Na wielu forach sochaczewianie wyrażają swoje zdanie o pracownikach, szpitalu i samych zabiegach medycznych. Są one bardzo różne, ze szczególnym naciskiem należy nadmienić, iż zdecydowanie poprawiła się opinia o oddziale położniczo-ginekologicznym, który jest bardzo ważny dla mieszkańców. 

A jak Państwo oceniają usługi sochaczewskiego szpitala?
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

NinaNina
0
Witam, Miałam okazje przebywać niedawno na oddziale ginekologii. Wrażenia są bardzo pozytywne. Na szczegłolną uwagę zasługują dwie Panie tam pracujące : Pani Karolina i Pani Ania - niezwykle troskliwe i empatyczne osoby. Jeśli chodzi o lekarzy to czułam się bardzo dobrze "zaopiekowana" zarówno przez dr. Wronisza jak dr Jalowskiego. Jedyną uwagę jaką mam to nieposzanowanie prawa pacjentki do prywatności przez jedną z lekarek, która próbowała mnie zbadać w sali w obecności innych pacjentek. (2019-08-18 15:53)
boniekboniek
0
Obsługa w szpitalu na recepcji, na świątecznej pomocy i SOR jest poniżej krytyki, na SOR czeka się w nieskończoność, nie ważne z czym się przyjdzie, nikt nie interesuje się co dzieje się na poczekalni trzeba się wepchać na siłę do środka i być pyskatym, żeby ktoś cię wysłuchał, na świątecznej pomocy również, przyjmuje jeden lekarz, dzieci małe duże i dorosłych, niejednokrotnie z dzieckiem które ma prawie 40 stopni gorączki czeka się godzinę lub dwie żeby lekarz wogóle przyszedł i następną godzinę lub dwie w kolejce, panie na recepcj pracują w tępie żułwia, robią co chcą jak chcą i kiedy chcą, a jak nie chcą to nie robią, na e-rejestracjię nie ma co liczyć bo Panie wogóle tam nie zaglądają twierdząc że nie mają czasu (nie wiem wogóle po co jest link na stronie do e-rejestracji skoro nikt tego nie obsługuje). Oddział Dziecięcy jest żenujący idziesz z zapaleniem płuc, wychodzisz z rotawirusem, nie ma podziału na zakażne i inne, dzieci z rotawirusami leżą w jednej sali z dziećmi chorymi na inne choroby nie zakaźne, korzystają z jednych toalet, pryszniców itd. Owszem można to wytłumaczyć brakiem pieniędzy, jednak myślę że brak pieniędzy to jedno a podejście pracowników to drugie. Spital jest źle zarządzany, a pracownicy to po większości święte krowy, oczywiście nie wszyscy, uda się czasem trafić na człowieka (lekarza, pielęgniarkę, czy salową) który lubi to co robi i chce naprawdę pomóc, jednak w naszym szpitalu należy to do wyjątków. Jeśli nie zmieni się podejście personelu to żadna zmiana Dyrekcji i większe środki nic nie da. (2019-08-20 06:45)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy