Szpital Sochaczew - oświadczenie dyrektora w sprawie działania jednostki

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Szpital Sochaczew - oświadczenie dyrektora w sprawie działania jednostki  Zdrowie sochaczew

W związku z pojawieniem się w sochaczewskim szpitalu przypadku kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem publikujemy oficjalny komunikat dyrektora placówki dr n. med. Feliks Orchowskiego.


Wielu mieszkańców korzystających z opieki Szpitala w Sochaczewie obawiało się zaistniałej sytuacji w której pojawiła się osoba w placówce z potwierdzonym zarażeniem COVID-19. Dyrektor placówki przedstawia oficjalne informacje, które na chwilę obecną obowiązują w jednostce:


- Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą kontaktu osoby zakażonej COVID-19 informuję, że zostały podjęte i zastosowane wszystkie obowiązujące  procedury. Pacjent podejrzany o kontakt, podobnie jak personel, nie prezentuje objawów zawiązanych z infekcją COVID-19. Obecnie czekamy na wyniki testów. Szpital obecnie nie jest objęty kwarantanną i funkcjonuje na ogólnych zasadach, jak pozwala zaistniała sytuacja epidemii.


Prowadzimy na bieżąco leczenie i diagnostykę pilnych - ratujących życie przypadków, porody oraz Pacjentów onkologicznych wymagających diagnostyki zarówno w Oddziałach Szpitala, jak też w Poradniach specjalistycznych.


Dla Pacjentów wymagających konsultacji zostały uruchomione teleporady przez Personel medyczny Szpitala w Poradniach specjalistycznych i psychiatrycznych zgodnie z zaleceniami NFZ, MZ, MUW.


W przypadku zaistnienia wyjątkowej sytuacji i zmiany zasad funkcjonowania Szpitala stosowne powiadomienie zostanie zamieszczone na oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, SANEPiD i Szpitala.


W związku z epidemią i ogólnie panującą atmosferą w Społeczeństwie pewna grupa osób wykorzystuje obecną sytuację dla własnych celów/korzyści próbując siać dezinformację i panikę.


dr n. med. Feliks Orchowski dyrektor Szpitala Powiatowego w Sochaczewie 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

julia-lusiajulia-lusia
0
Skąd wiadomo, że pacjent nie wykazuje objawów? Był pytany o to lub badany? I jakim cudem czekacie na WYNIKI testów skoro robi się je po 7 dniach? Chyba, że tych pacjentów jest więcej niż podajecie :) (2020-03-29 18:22)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy