Szpital w Sochaczewie z nowym zespołem chirurgów - innowacyjne zabiegi już dostępne

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Szpital w Sochaczewie z nowym zespołem chirurgów - innowacyjne zabiegi już dostępne Zdrowie sochaczew

Sochaczewski Szpital Powiatowy rozpoczyna nowy etap w pracy. Dążenie do lepszej jakości usług oraz innowacyjnych metod w zasięgu ręki, staje się zadaniem priorytetowym.


Jak informuje Szpital Powiatowy w Sochaczewie - Miło nam poinformować, że dzięki zatrudnieniu nowego zespołu chirurgów pod kierownictwem dr n. med. Szymona Głowackiego, specjalisty chirurgii ogólnej, koloproktologa, możemy pochwalić się pierwszym zabiegiem wykonanym w naszym Szpitalu u pacjentki ze zwężeniem nowotworowym przełyku polegającym na założeniu stentu samorozprężalnego do przełyku, który pozwolił jej dalej walczyć z chorobą i odżywiać się doustnie zamiast podawania pokarmów przez dren wszyty do żołądka.


Mieszkańcy miasta mogą być dumni z działań jakie zostały podjęte w zakresie wprowadzania dostępności zabiegów.  


Kadra oddziału wzbogaciła się również o kolejnego specjalistę chirurgii ogólnej lek. Tomasza Pokładowskiego, specjalizującego się w technikach chirurgii laparoskopowej i małoinwazyjnej, stworzyło możliwość wprowadzenia kolejnej nowości. 


Szpital Powiatowy w Sochaczewie oferuje nowe możliwości w leczeniu innych schorzeń. Są to między innymi, wykonywanie operacji przepuklin z fiksacją siatki od strony jamy brzusznej techniką chirurgii laparoskopowej – TAPP /Metoda przezbrzuszna przedotrzewnowa (TAPP – transabdominal preperitoneal)/. Technika ta pozwala na zabezpieczenie wielu przepuklin jednoczasowo oraz znacząco zmniejsza ból pooperacyjny. Jest metodą szczególnie dedykowaną w przypadku przepuklin nawrotowych.


Zmiany jakie zaszły w jednostce to możliwość zaoferowania pacjentom leczenia w zakresie operacji proktologicznych. Można tu wymienić takie działania jak operacje szczelin odbytu, przetok około odbytowych, hemoroidów, jak również plastyki zwieraczy. 


To jednak nie koniec działań w poszerzaniu oferty szpitala w Sochaczewie. W planach znajduje się zakup manometru. Nowoczesnego urządzenia, które służy do pomiaru napięcia zwieraczy odbytu co pozwoli pomóc wielu pacjentkom i pacjentom w uzyskaniu lepszej i szybszej terapii tych schorzeń.


Jak dowiadujemy się z informacji Szpitala Powiatowego - Obecny skład zespołu chirurgicznego pozwala na wykonanie w naszym szpitalu operacji z całego zakresu chirurgii ogólnej. W chwili obecnej szczególny nacisk kładziemy na techniki małoinwazyjne z uwzględnieniem chirurgii laparoskopowej oraz endoskopii operacyjnej. Kontynuujemy również wykonywanie operacji z zakresu chirurgii bariatrycznej i pomagamy ogromnej ilości pacjentów ze schorzeniem otyłości patologicznej, a co za tym idzie niwelujemy, będące jej konsekwencją, objawy zespołu metabolicznego, takie jak cukrzyca, czy też nadciśnienie tętnicze.


W najbliższym czasie planujemy rozszerzenie zakresu zabiegów o chirurgię dziecięcą oraz urologię.


Po bardzo pozytywnych zmianach jakie zostały wprowadzone na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym, który pacjentki bardzo chwalą za jakość opieki, mamy okazję obserwować kolejne decyzje mające wpływ na nasze zdrowie. Dzięki podejmowanym obecnie zmianom, sochaczewianie będą mieli możliwość korzystania z powiększającej się oferty szpitala. Wiąże się to także z zabiegami, które są wykonywane na miejscu, bez konieczności wyjazdów do innych miast, co także jest ważnym aspektem. O szczegółach wykonywanych zabiegów można dowiedzieć się bezpośrednio w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie. 


Źródło: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

jerzyk2205jerzyk2205
0
Brzmi to bardzo optymistycznie, że szpital wzmacnia się fachowcami. Szkoda, że w starostwie brakuje zrozumienia dla pilnych potrzeb sprzętowych szpitala. Właśnie decydenci powiatowi postanowili zignorować głosy 4 tysięcy mieszkańców powiatu, popierających projekt modernizacji bloku operacyjnego sochaczewskiego szpitala w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego. Złożyłem dzisiaj odwołanie od tej nieracjonalnej decyzji. Oczekuję korekty decyzji przez Zarząd Powiatu. (2019-10-31 22:35)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy