„Sztafetowy Bieg pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego”

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: „Sztafetowy Bieg pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego” Edukacja sochaczew

Prawie sześć lat temu zmarł Sylwester Rozdżestwieński – lekkoatleta, tenisista, nauczyciel, dyrektor szkoły, ale przede wszystkim wspaniały dziennikarz i komentator sportowych wydarzeń. Wielokrotnie mieliśmy zaszczyt gościć Pana Sylwestra w naszej szkole. Przez 15 lat komentował zawody w biegach przełajowych szczebla powiatowego, międzypowiatowego i wojewódzkiego rozgrywane w Kamionie.

     Aby uczcić Jego pamięć, co roku w listopadzie Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Gmina w Młodzieszynie i Gmina w Iłowie organizują „Sztafetowy Bieg pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego”. Honorowy start odbywa się na stadionie w Sochaczewie, po czym uczestnicy przewożeni są do Żukowa, gdzie spod szkoły, której przez wiele lat był dyrektorem, ruszają i biegną do Iłowa, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz na Jego grobie.

     Pragniemy, by pamięć o tym wspaniałym Człowieku nie zaginęła. Dlatego nasi uczniowie brali udział w Biegu dzielnie walcząc ze zmęczeniem pokonując około dwudziestokilometrowy dystans. Dziękujemy im za ten wysiłek i mamy nadzieję, że staną na starcie w przyszłym roku.

     Uczniowie biorący udział w „VI Sztafetowym Biegu pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego”: Zuzia Cieślak, Julka Piotrowska, Kamil Popławski, Jakub Drzewiecki, Dawid Cieślak, Jakub Staniszewski, Przemek Skumiał, Kacper Urbaniak, Karol Kołecki, Mateusz Witkowski. Oprócz uczniów szkołę reprezentował Pan Bogusław Ksyna – uczestnik i zwycięzca wielu biegów maratońskich.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Kamionie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy