Sztuka Ewy Kowaliszyn-Konar w Galerii

Wrzesień jest miesiącem kolorów, ciepłym dotykiem lata ale zmusza już do melancholii,  przemysleń. Do odkurzenia zamkniętych na czas wakacji miejsc. Odkurzyliśmy więc  i naszą MOK-owską Galerię nadaliśmy jej wreszcie imię TRAKT. Zgodnie też z  artystą i kuratorem wystaw Przemko Stachowskim, zdecydowaliśmy, że pierwsza  powakacyjna wystawa powinna być słoneczną podróżą w głąb siebie.
Z radością więc odpowiedzieliśmy na miłe zaproszenie pary artystów Ewy Kowaliszyn-Konar i jej męża Zbigniewa i pojechaliśmy do ich Atelier. Przywitały nas dobre duchy zaklęte w czar ogrodu (gdzie Artyści organizują plenery malarskie) radośnie szczekające psy i pełne kolorów obrazy artystki znajdujące się w Galerii, tuż przy domu

Ewę i Zbigniewa poznajemy powoli przy herbacie pachnącej jaśminem, poznajemy  filozofię wschodu widzianą oczami Ewy i z właściwym szacunkiem głaszczemy, grzywacza chińskiego, stróża domu Zaskakuje nas też urok tego miejsca, gdzie dwoje skrajnie różnych Artystów stworzyło oazę spokoju i odnalazło swoją przestrzeń

W trakcie rozmowy z Artystami wizja wystawy Ewy nabiera kształtów  wiemy, że wszystkich tych, którzy zechcą odwiedzić naszą Galerię TRAKT 14 września przeniesiemy do świata Gejszy, kolorów dalekiego wschodu zapisanych w jej malarstwie i grafice.  Poznamy słowa zaklęte przez samą Ewę Kowaliszyn-Konar w  haiku. Wspólnie napijemy się zielonej herbaty i dowiemy się, co znaczy Kanji Będzie to letnia podróż, która zainauguruje nasz sezon galeryjny i pierwszą na TRAKCIE poznawania sztuki z MOK Chopina 101 w Roku Szkolnym 2013/2014. Zapraszamy więc do nas, do Galerii TRAKT Miejskiego Ośrodka Kultury filia Chodaków, już 14 września, gdzie o godz. 17.00 odbędzie się Wernisaż Filozofia w kolorze i piśmie zaklęta sztuka Ewy Kowaliszyn-Konar  i do Atelier Artystów znajdującego się w Iłowie Warto!

EWA KOWALISZYN-KONAR

Urodziła się i prawie całe życie spędziła w Warszawie, studiowała malarstwo i grafikę na UMSC na Wydziale Artystycznym. Żyjąc w wielkim mieście, marzyła o przestrzeni i kontacie z Naturą. Takie miejsce znalazła parę lat temu, na ziemi Iłowskiej gdzie z mężem otoczeni lasem i ogrodem tworzą i uczą malarstwa i pasji do sztuki młodych utalentowanych ludzi. To tu, w Galerii Konar, każdy może wraz z Ewą uczyć się jej ulubionej techniki malarskiej - akwareli  i patrzenia kolorami na świat.

Anna Sobkowicz-Folle

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy