SZUKAJĄC VIVIAN MAIER

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: SZUKAJĄC VIVIAN MAIER Film, fotografia sochaczew
+6

20 lutego,w sobotę o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na premierę wielokrotnie nagradzanego na różnych festiwalach, filmu dokumentalnego pt.:SZUKAJĄC VIVIAN MAIER.Reżyserem tego obrazu jest  John Maloof i Charlie Siskel. Rok prod. 2013.


W 2007 roku młody fotograf kupuje na aukcji naprzeciwko swojego domu pudło negatywów.Za 380 dolarów.Odkrywa niezwykłe archiwum zupełnie nieznanej fotografki.Rozpoczyna śledztwo,kim jest autorka? Kręci film dokumentalny,skupując kolejne jej prace.


Niezwykły dokument opowiada historię wybitnych fotografii i ich ukrywającej się przed światem autorki. Kobiety,która pieczołowicie zmieniała tożsamości,kreowała samą siebie. Podpisywała się "Meier","Mayer" albo"Mayers",wymyśliła sobie francuskie pochodzenie (i obcy akcent),zmieniała domy,nie lubiła mówić o przeszłości. Żyła skromnie i w całkowitej niemal samotności.


Nigdy nie zdecydowała się pokazać swoich zdjęć,przestała nawet wywoływać negatywy.Kim była kobieta,która nikomu nie zdradziła swojej pasji ? Czy zdawała sobie sprawę ze swego talentu ?

Jaką skrywała  tajemnicę?


Serdecznie zapraszamy Wstęp wolny.Film trwa 83 min.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy