Szukasz pomysłu na prezent na Walentynki? Podaruj skok ze spadochronem!

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Szukasz pomysłu na prezent na Walentynki? Podaruj skok ze spadochronem! Promocja regionu sochaczew

Walentynki tuż, tuż. Jeśli szukasz niezwykłego upominku dla bliskiej osoby, pomyśl o wręczeniu skoku spadochronowego w tandemie!

Czekoladki, kartka z życzeniami, miś, biżuteria czy bielizna – z okazji Walentynek można podarować różne upominki. Jeżeli jednak chodzi o coś jedynego w swoim rodzaju, warto wręczyć niezapomniane przeżycie, czyli skok spadochronowy w tandemie.

Tandemowe skoki spadochronowe dostępne są również w Polsce. Nazywane są również skokami zapoznawczymi, ponieważ od uczestnika nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania. Dzięki temu stanowią również kapitalny pomysł na upominek na różne okazje.


Na czym polega skok spadochronowy w tandemie?

W skokach spadochronowych w tandemie biorą udział dwie osoby. To pilot tandemu, czyli instruktor, który posiada za sobą tysiące podobnych skoków, a także pasażer, który nie musi mieć żadnego doświadczenia w tej dziedzinie.

Pilot wraz z pasażerem są złączeni podczas skoku uprzężą tandemową. Stosuje się także specjalne spadochrony tandemowe, które są w stanie unieść ciężar dwóch osób jednocześnie.

Tak przygotowany tandem jest gotowy do wyskoku z samolotu – to niesamowita okazja, aby poczuć niezwykłe emocje, które dotychczas zarezerwowane były tylko dla profesjonalnych skoczków spadochronowych!

 

Kto może wziąć udział w skokach tandemowych?

Wbrew pozorom, skoki w tandemie są dostępne niemalże dla każdego, kto spełni podstawowe wymagania. Pasażer nie musi brać udziału w czasochłonnych szkoleniach, w badaniach lekarskich i nie musi mieć specjalnej kondycji, dlatego ze spadochronem w tandemie można skoczyć praktycznie z marszu!

Główne przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim określonych schorzeń – epilepsja, wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa, ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa.

Także istnieje ograniczenie wagowe – skoki tandemowe przeznaczone są dla osób o wadze do 120 kg, co wynika ze stosowanego sprzętu spadochroniarskiego

Bezpośrednio przed skokiem uczestnik bierze udział w krótkim przeszkoleniu, które informuje go o zasadach bezpieczeństwa i postępowania podczas skoku. Otrzymuje także odpowiednie wyposażenie – gogle, kombinezon.


Swobodne spadanie podczas skoku ze spadochronem – poczuj adrenalinę!

Ci, którzy mieli już okazję skoczyć ze spadochronem, zdecydowanie wskazują, że najlepszym momentem całego wydarzenia jest tak zwane swobodne spadanie.

Pod terminem swobodnego spadania znajduje się spadanie z nieotwartym jeszcze spadochronem – leci się wówczas w kierunku ziemi z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę, co niesie ze sobą niesamowite przeżycia!

Czas swobodnego spadania jest uzależniony od wysokości wyskoku. W przypadku skoku z wysokości 3000 metrów nad ziemią to około 30 sekund. Z kolei skok z 4000 metrów zapewnia aż 60 sekund swobodnego spadania.

Gdy tandem osiągnie wysokość około 1500 metrów nad ziemią, jego pilot otwiera spadochron. Od tego momentu uczestnicy skoku wolno opadają w kierunku lądowiska. Lądowanie jest miękkie i nie wywołuje ryzyka kontuzji.


Ile kosztuje skok spadochronowy w prezencie?

Wbrew pozorom, koszty związane z wykupieniem skoku spadochronowego w tandemie wcale nie są takie wysokie. Decydują o nich głównie wysokość skoku, dodatkowo wykupione opcje, a także polityka cenowa ośrodka spadochronowego.

W ośrodku spadochronowym Skydive.pl, który ma swoją siedzibę na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, za skok z 3000 metrów zapłacimy 549 złotych, z kolei za ten z 4000 metrów – 700 złotych.

W cenie około 250 złotych można dokupić również usługę polegającą na rejestracji całego wydarzenia – skoczek otrzymuje wtedy film i fotografie dokumentujące jego wyczyn.

Dla osób zainteresowanych skokami ośrodek ma również dodatkowe promocje, dzięki który można zapłacić za podniebną rozrywkę jeszcze mniej – dokładne informacje można znaleźć na jego stronie internetowej pod adresem: https://skydive.pl.


Jeżeli chcemy podarować skok spadochronowy na Walentynki, najlepiej wybrać voucher upominkowy. Obdarowana nim osoba będzie mogła wtedy samodzielnie wybrać odpowiadający jej termin skoku, aby przeżyć niezwykłą przygodę!


 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

linulinu
+2
Prezent na tandetne święto kupowania śmieci - serduszek, kolorowych szpargałów, pod pretekstem wielkiej miłości... No qwa LOL(2019-01-31 09:49)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Taaa, taaaa... mamy też inne prawilne słowiańskie święta: Maslenice, Radonice, Postrzyżyny, Jare Święto, Święto Peruna a nawet Trifon Zarezan i co z tego? :)Ludzie chcą obchodzić walentynki to je obchodzą, widocznie to święto ma lepsze przebicie marketingowe poza tym, kto ci broni obchodzić Św. Kupały? Rób co chcesz i uszanuj wolę innych. Zakończę wywód cytatem z "Poranek Kojota" :)

"(...) niestety ty zapchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o żabach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych, nie Krzysiu?” (2019-02-04 13:44)
linulinu
0
@pierwsza_krew, o widzisz i już wiesz dlaczego takie gówniane, amerykańskie pseudo-swieta sa w PL ? Sam sobie wyjaśnieś. (2019-02-04 19:02)
pawel-kaszczukpawel-kaszczuk
0
świetny pomysł :D ja sam kupiłem skok swojej dziewczynie w tandemie skydive pod wrockiem. Było super :) jej radość jak juz była na ziemi to coś pięknego :D  (2019-03-29 18:08)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy