Szukasz pracy? Te wzory CV zainteresują pracodawcę

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Szukasz pracy? Te wzory CV zainteresują pracodawcę Edukacja sochaczew

Jeśli szukasz pracy, to na pewno zastanawiasz się, jak stworzyć życiorys zawodowy, który będzie przepustką do zatrudnienia. Profesjonalne Curriculum Vitae to pierwszy i najważniejszy krok ku temu, aby osiągnąć cel. Być może wysłałeś już dokumenty aplikacyjne i spotkałeś się z niewielkim odzewem. Prawdopodobnie Twoje CV nie jest stworzone w sposób, który zainteresuje pracodawcę.

 Co zrobić, aby zwrócić uwagę pracodawcy? Poniżej wzory CV, dzięki którym uzyskasz upragnioną pracę. 


Prawdopodobieństwo, że pracodawca zwróci uwagę na Twoje CV, będzie większe, jeśli w sposób kompetentny wypunktujesz swoje atuty. Wybierz wzór CV, w którym sekcja informująca o umiejętnościach będzie w sposób kontrastowy rzucała się w oczy. Chcąc zaakcentować swoje umiejętności, będziesz miał do wyboru wiele wzorów CV. Wyróżnikiem może być na przykład ciekawa, przykuwająca wzrok grafika. Sekcja, w której opisane są umiejętności umieszczona po lewej stronie dokumentu, jest bardziej wyrazista. Wzrok czytającego kieruje się jakby z automatu w lewą stronę. Nawet jeśli możesz pochwalić się wieloma umiejętnościami, to nie wpisuj ich wszystkich, jak leci. Umieść tylko takie, które mają bezpośredni związek z tym, o jakie stanowisko się ubiegasz. Najlepszą opcją będzie, jeśli odniesiesz się do wszystkich wymagań, jakie stawia pracodawca. Jak to zrobić? Bardzo wnikliwie zapoznaj się z ogłoszeniem o pracę. Każde ogłoszenie o pracę zawiera wymagania, które są konieczne na dane stanowisko. 


Wzory CV - pomocne narzędzie w poszukiwaniu pracy 

Stworzenie życiorysu zawodowego nie jest tak prostą sprawą, jakby na początku mogło się wydawać. Gotowe wzory CV są bardzo przydatne w momencie, kiedy nie za bardzo wiesz, jak napisać skuteczne CV, jest to również dobre rozwiązanie, kiedy nie masz za wiele czasu, aby stworzyć życiorys zawodowy od podstaw. Czym jest wzór CV? Na pewno nie jest to gotowy dokument do wysłania. Wzór CV umożliwia stworzenie własnego, niepowtarzalnego dokumentu, który podkreśli wszystkie najważniejsze atuty i zainteresuje pracodawcę. W wybranym przez siebie wzorze CV, możesz dodać wszystkie niezbędne informacje. Do wyboru masz wiele wzorów o różnej kolorystyce i grafice. Szablony CV można podzielić na trzy kategorie. Do wyboru masz CV klasyczne, kreatywne, nowoczesne. 


CV kreatywne 

Szablon takiego CV może być skuteczny tylko w niektórych sytuacjach. Kreatywne CV będzie dobrym wyborem w przypadku ubiegania się o pracę na takich stanowiskach jak: grafik, copywriter, specjalista zajmujący się marketingiem. W innych przypadkach kreatywne CV może okazać się dokumentem, który przyniesie efekt inny od zamierzonego. Jeśli w ogłoszeniu o pracę pojawi się informacja, że pracodawca poszukuje osób kreatywnych, to śmiało możesz użyć tego wzoru CV.  Kreatywne CV powinno być bogate nie tylko w treść, ale powinno tę treść ciekawie przekazywać. Skuteczne CV kreatywne powinno być czytelne, przykuwające uwagę. Kreatywne CV może przybrać postać wizualną lub być przedstawione w formie ciekawej infografiki. Tego rodzaju CV warto wzbogacić o linki do stron prezentujących osobiste osiągnięcia.

 

CV klasyczne

Ten rodzaj dokumentu jest najczęściej stosowany, gdy na dane stanowisko jednym z najważniejszych wymogów jest wykształcenie kandydata. Ten wzór CV będzie także odpowiedni dla kandydatów, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia zawodowego. Co zrobić, aby składając klasyczne CV, wyróżnić się na tle innych kandydatów? Szczegółowo opisz ostatnie stanowisko pracy, niewielu pracodawców będzie zainteresowanych tym, co miało miejsce kilka lub kilkanaście lat temu. Obowiązki, jakie wykonywałeś w poprzednich miejscach pracy, dostosuj do tych jakie są wymagane przez pracodawcę. Zadbaj o czytelność i schludność dokumentu, w najważniejszych kwestiach używaj pogrubień i podkreśleń tekstu. Posługuj się konkretami i unikaj uogólnień. Zastosuj dane liczbowe i procentowe, zapadają one w pamięć łatwiej niż ogólne informacje i są elementem, dzięki któremu wyróżnisz się na tle innych kandydatów. Wpisując okresy zatrudnienia na danym stanowisku, dodaj miesiąc i rok. W CV klasycznym nie powinno zabraknąć takich elementów jak: opis umiejętności kluczowych dla danego stanowiska, zainteresowania związane z ofertą pracy, opis dodatkowych umiejętności, takich jak znajomość języków obcych.


CV nowoczesne 

Nowoczesne CV jest stworzone według szablonu, który skutecznie wyróżnia najważniejsze atuty. Tego rodzaju dokument charakteryzuje się przejrzystością, do jego napisania użyj czytelnej czcionki. Jedną z najbardziej czytelnych czcionek jest Arial. Dostępne w sieci wzory CV skutecznie pomogą w tym, aby umiejętnie podkreślić osiągnięcia i cel zawodowy. 


Jakich informacji nie umieszczać w życiorysie zawodowym? Według nowych standardów w dokumencie nie dodaje się miejsca zamieszkania. Obecnie, wystarczającymi informacjami, niezbędnymi do kontaktu, są te o numerze telefonu i adresie e-mail. W profesjonalnym CV nie zamieszcza się informacji o ukończonej szkole średniej, jeśli jest się absolwentem wyższej uczelni. 


Co warto umieścić w CV, aby wzbudzić zainteresowanie pracodawcy? Na temat dodawania zdjęcia krążą różne opinie. Na pewno nie powinno się go dodawać, jeśli aplikacja skierowana jest do pracodawcy z Wielkiej Brytanii. W Polsce dość powszechne jest dodawanie zdjęcia do życiorysu zawodowego. Niekiedy dobrze dopasowane do stanowiska zdjęcie może być czynnikiem, który okaże się decydujący, aby pracodawca podjął decyzję o zaproszeniu do dalszego etapu rekrutacji. Warto pamiętać o podsumowaniu zawodowym, jest to jeszcze nie przez wszystkich stosowana informacja. Dodanie podsumowania zawodowego to sposób na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia i przykucie uwagi pracodawcy. Dobrym miejscem na umieszczenie podsumowania zawodowego jest górna część życiorysu zawodowego. Pracodawca zwróci uwagę na te elementy CV, które zostaną sprytnie uwypuklone. Sposobem na wyróżnienie konkretnego tekstu, mogą być pogrubienia i podkreślenia czcionki. Niektóre fragmenty dokumentu można zaakcentować za pomocą kolorów.


Kreator CV

Kreator CV jest narzędziem, dzięki któremu szybko i wygodnie stworzysz profesjonalny dokument. Kreator jest prosty w obsłudze, poradzą sobie z nim kandydaci w różnym wieku. Korzystanie z kreatora zaczyna się poprzez wybranie odpowiedniego szablonu CV i wpisanie do niego treści. Co jeszcze umożliwia kreator CV? Za jego pomocą można stworzyć dokument w języku obcym, formatować, zmieniać czcionkę, automatycznie dodawać klauzulę o poufności danych osobowych. Zalety kreatora CV to:

-wygodny dostęp do przejrzystych szablonów, dostosowanych do różnego rodzaju stanowisk,

-prostota uporządkowania treści, 

-nieskomplikowana obsługa, 

-pojawiające się podpowiedzi w czasie tworzenia dokumentu, 

-zminimalizowanie ilości czynności,

-możliwość wygenerowania CV w różnych formatach


Wzbudzenie zainteresowania pracodawcy to pierwszy krok ku temu, aby uzyskać zatrudnienie. Życiorys zawodowy jest wizytówką, a także najczęściej pierwszą formą kontaktu pomiędzy rekruterem a kandydatem do pracy. Od tego jak wyglądać będzie CV zależy, czy ten pierwszy kontakt będzie miał przełożenie na długotrwałe relacje na poziomie pracownik-pracodawca.  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

kacperskyykacperskyy
0
https://interviewme.pl/no i fajnie (2018-04-25 12:58)
milena-korewickimilena-korewicki
0
ja korzystałam z kreatora pracuj.pl (jest darmowy jbc) (2019-09-15 09:22)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy