Przed nami przebudowa kolejnych trzech dróg powiatowych

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Przed nami przebudowa kolejnych trzech dróg powiatowych Inwestycje sochaczew

Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wpłynęły z powiatu sochaczewskiego trzy wnioski dotyczące przebudowy dróg. Wszystkie spotkały się z pozytywną opinią. Na wykonanie każdego z wymienionych zadań ogłoszono już przetargi. Niebawem, poznamy więc firmy, które zajmą się realizacją poszczególnych inwestycji.

Pierwszy złożony wniosek dotyczył przebudowy ul. Głowackiego w Sochaczewie. Na ten cel powiat sochaczewski otrzymał aż 2,2 ml zł, czyli 80 % wartości projektu. W ramach tej inwestycji zostanie wykonana: przebudowa chodnika, przebudowa ciągu pieszo - rowerowego jednostronnego, miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz pojawi się kanalizacja deszczowa.

Kolejną drogą jest 1,5 km odcinek Mizerka - Okopy w gminie Nowa Sucha. W tym przypadku również dofinansowanie wynosi 80% wartości projektu i wynosi ponad 2,3 mln zł. Roboty obejmą przebudowę skrzyżowania, wzmocnienie konstrukcji i poszerzenie jezdni, a także przebudowa lub wybudowa zjazdów. 

Ostatni wniosek dotyczył remontu drogi Rybno - Józin w gminie Rybno na odcinku 2,48 km. 1, 9 mln zł, to całkowita kwota dotacji otrzymanej z Funduszu Dróg Samorządowych. 

Najważniejszym celem wszystkich trzech inwestycji jest niewątpliwie poprawienie bezpieczeństwa i komfortu zarówno kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych. 


(źródło Starostwo Powiatowe Sochaczew)

M.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

pola-halekpola-halek
0
Ciekawe czy znów wygra Prima lub Drog-bet???? (2019-09-03 20:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy