Tablety już trafiły do uczniów w Teresinie

Zdjęcia i foto: Tablety już trafiły do uczniów w Teresinie  Edukacja sochaczew

Nowy sprzęt służący do zdalnej nauki już trafił do uczniów z terenu gminy Teresin. Wniosek złożony przez gminę pozwolił na zakup 57 sztuk sprzętu.


Gmina Teresin złożyła wniosek do programu Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W ramach tego zadania udało się pozyskać środki na sprzęt komputerowy w ramach grantu „Zdalna Szkoła”  


Do szkół prowadzonych przez teresiński samorząd trafiło 57 tabletów. Wartość każdego z nich to prawie 1000 zł. Dodatkowo do każdego sprzętu dołączono półroczny pakiet mobilnego internetu. 


Sprzęt ten będzie wspomagał edukację on-line, która od połowy marca jest realizowana w naszych szkołach. Wesprzemy w ten sposób najbardziej potrzebujące rodziny – informuje pełnomocnik wójta ds. oświaty Bogusław Bęzel.


Uczniowie będą mogli korzystać ze sprzętów w ramach nauki. Tablety są własnością Gminy Teresin. Sprzęt trafił do szkół i to dyrektorzy jednostek udostępniają je uczniom, którzy najbardziej ich potrzebowali. Dzięki użyczeniu ich uczniom będą mogli na bieżąco korzystać z lekcji online oraz śledzić zadawane w dziennikach elektronicznych prace. Po zakończeniu epidemii tablety wrócą do szkół, gdzie z pewnością będą mogły służyć do zajęć dydaktycznych.    


Źródło UG Teresin.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy