Tak Święto Flagi spędzali harcerze

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Tak Święto Flagi spędzali harcerze Imprezy cykliczne sochaczew

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia na wielu domach wywieszono narodowe barwy. Święto flagi uczcili też na różne sposoby sochaczewscy harcerze.

Harcerki z 77 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Utile Dulci” rozdawały na Placu Kościuszki naklejki z symboliczną flagą, aby przypomnieć mieszkańcom miasta o tym ważnym święcie (zdjęcie 1). Druhny z 77 WDH zachęcały do spontanicznej radości, płynącej z dumy z powodu historii i barw narodowych.

Z kolei 1 Drużyna Harcerska im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie świętowała Dzień Flagi razem z mieszkańcami swojej miejscowości. Harcerze wzięli udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu pn. „Flaga w akcji – świętuj z nami 2 maja”, którego pomysłodawcą była Fundacja „Macte Animo”, a celem - upowszechnianie wciąż jeszcze mało popularnego święta, jakim jest Dzień Flagi RP, by stało się dniem prawdziwie radosnym, ukazującym dumę z bycia Polakiem. Udział w tej akcji poprzedziła gra terenowa po Teresinie, podczas której harcerze dowiedzieli się wielu ważnych informacji m.in. o historii polskiej flagi, symbolice barw narodowych, sposobach obchodzenia się z flagą RP zgodnych z Protokołem flagowym. Na zakończenie harcerze mieli za zadanie rozdać przechodniom jak największą liczbę naklejek z biało-czerwoną flagą (zdjęcie 3). Włączając się w ogólnopolską akcję harcerze z 1 DH wyrazili szacunek dla barw i symboli narodowych oraz przywiązanie do kultury i tradycji narodowej.

(aw)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda ZHP w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy