Takie NIE, po sochaczewsku i na bogato

/ 68 komentarzy
Zdjęcia i foto: Takie NIE, po sochaczewsku i na bogato Interwencje i pomoc sochaczew

Na jednym z budynków mieszkalnych obok dworca PKP od dłuższego czasu wisi pokaźnych rozmiarów billboard niosący taką oto treść: NIE DLA ISLAMIZACJI EUROPY „Wyślemy wam milion ludzi na łodziach, a wśród nich ukryjemy terrorystów” (Władze Państwa Islamskiego, luty 2015). Napisowi towarzyszy stosowna grafika. Skreślony meczet tuż przy wyeksponowanej biało-czerwoną flagą na mapie Europy Polsce.

 

O istnieniu billboardu dowiedzieliśmy się od interweniujących w tej sprawie mieszkańców. Islamofobiczny plakat wisi na ścianie budynku pod wiaduktem przy PKP. Wisi i jakoś wisieć od dłuższego czasu może. Ktoś tylko, najwyraźniej myślący inaczej, dopisał wymowne P przed I oraz podsumował przesłanie artykułem 256 Kodeksu Karnego. Wciąż jeszcze żyjemy w kraju, w którym dyskryminacja na tle wyznaniowym, rasowym czy poglądowym jest zabroniona. Podobnie jak podsycanie, eskalowanie, a tym jest niewątpliwie ten billboard, zachowań ksenofobicznych.

 

 3.3
Oceń
(7 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (68)

wbienkowbienko
0

Oj, wisi już kupę czasu, a szanownej Redakcji dopiero teraz wpadł w oko?

Z początku mnie wkurzał, ale jak się okazało są jeszcze porządni ludzie w naszym mieście i potrafią z niczego zrobić coś. Po tej drobnej korekcie ma całkiem inny wydźwięk, wiec nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :)

(2017-12-05 15:28)
margot45margot45
0

To się faktycznie Redakcja rychło w czas obudziła....

Ostatnie pół roku jakoś Wam plakat nie przeszkadzał - czyżby ktoś przymusowo musiał jechać gdzieś pociągem i "tak mu w oko wpadło"?

(2017-12-05 15:30)
adam11111adam11111
+1

A co to znaczy "pislamizacja"? Kto to napisał? A może prokuratura się tym zainteresuje? Chore.

(2017-12-05 15:35)
wbienkowbienko
0

No tym to się prokuratura powinna zająć. Nawet dla ułatwienia jest podany paragraf :) :) :)

(2017-12-05 15:51)
marcpromarcpro
0

Czyżby sezon ogórkowy i nie ma o czym pisać?

Bo plakat wisi sobie dobrych kilka miesięcy.

 

Co do oryginalnej treści, to trochę kontrowersyjna, ale jakże prawdziwa

(2017-12-05 16:08)
użytkownik24708użytkownik24708
0

"Artystyczne zdolności" graficiarza wypisz wymaluj jak banery na marszu niepodległości typu "biała polska albo bezludna" , a może te na marszu niepodległości to ten sam graficiarz, może z sochaczewa? ? ?  Skandaliczne bilbordy propagowała również parafia św. Wawrzyńca i osobiście bardzo żałuje że przeoczyłem sprawe nie zgłaszając tego do prokuratury (fot.) 

(2017-12-05 16:17)
Obywatel85Obywatel85
+1

Hehh oczywiście musiał się ujawnić towarzysz bienko ;-) mam nadzieje ze przyjmniecie towarzyszu kilku kolorowych braci pod swóch dach w ramach bycia solidarnym wobec swoich lewych i spaczonych poglądów.

(2017-12-05 16:20)
użytkownik24708użytkownik24708
0

"Katolicka miłość blizniego", szkalowanie obcej kultury...

(2017-12-05 16:38)
ShitmonsterShitmonster
0

To masz odpowiadajac na pytanie z Twojego obrazka - tak był pedofilem.

"W Koranie i hadisach znajdziemy wiele kontrowersji. Jedną z nich jest kwestia małżeństwa Proroka Mohameta z 6-letnią Aishą – które zostało skonsumowane, gdy wspomniana miała lat 9, a Mahomet około 59." źródło https://euroislam.pl/czy-allah-kocha-male-dziewczynki/

 

Temat odpalony żeby robić gównoburze. Tablica od x czasu wisi. 

Dlaczego jestescie nietolerancyjni wobec poglądów kogoś kto wieszał ten plakat co? 

Chyba wisi na budynku prywatnym prawda? Chyba ma prawo wyrażać swoje zdanie

 

(2017-12-05 17:07)
wbienkowbienko
0

@Obywatel85

"wobec swoich lewych i spaczonych poglądów" i Ciebie bym przyjął pod swój dach i nakarmił, jeśli byś stracił wszystko, był uchodźcą i potrzebował pomocy :)

(2017-12-05 17:15)
wbienkowbienko
-1

@Shitmonster

"Chyba wisi na budynku prywatnym", ale paskudzi przestrzeń publiczną.

Ta tablica tylko wisi na prywatnym budynku. Billboard ma zupełnie innego właściciela - jakąś agencję, która wynajmuje powierzchnię płacąc właścicielowi budynku. Otóż ta agencja sprzedaje dalej powierzchnię reklamową, ale i pośrednio odpowiada za treści umieszczane na billboardzie. Jeśli plakat został naklejony bez zgody właściciela billboardu, to zostało złamane prawo przez zawłaszczenie czyjegoś dobra (powierzchni reklamowej).

Ten plakat to obciach dla agencji, bo nie sprawdziła jego treści, albo strata dla niej, gdy ktoś ten plakat przykleił na dziko.

I tak żle i tak niedobrze.

(2017-12-05 17:39)
użytkownik24708użytkownik24708
-1

Nic dziwnego że mamy taką retoryke w przestrzeni publicznej jak przykład idzie z góry, a dokładniej od posła M. Małeckiego który cytuje na twitterze że "Nazistów trzeba nazywać po imieniu To Niemcy zgotowali piekło Polakom i Żydom" . Do PISu, oraz posła M. Małeckiego odpowiadam publicznie, NAZISTA TO NAZISTA!  i nigdy nie ośmieliłbym sie powielać takich bzdur, naprawde przykre byłoby dla mnie jakbym usłyszał od polityka w innym kraju że To Polacy.... A wszystko do tego zmierza, tak będą mówić o nas i nas szanować jak my mówimy i szanujemy innych.

(2017-12-05 18:10)
ShitmonsterShitmonster
+1

@To masz

Nic dziwnego że mamy taką retoryke w przestrzeni publicznej jak przykład idzie z góry, adokładniej od posła M. Małeckiego który cytuje na twitterze że "Nazistów trzeba nazywać po imieniu To Niemcy zgotowali piekło Polakom i Żydom" . Do PISu, oraz posła M. Małeckiego odpowiadam publicznie, NAZISTA TO NAZISTA!  i nigdy nie ośmieliłbym sie powielać takich bzdur, naprawde przykre byłoby dla mnie jakbym usłyszał od polityka w innym kraju że To Polacy.... A wszystko do tego zmierza, tak będą mówić o nas i nas szanować jak my mówimy i szanujemy innych."

 

Zmiana tematu, czyli co przyznajesz że twój idol był pedofilem?

(2017-12-05 18:43)
MitutoyoMitutoyo
+1

Jeszcze trochę i nie będę mógł powiedzieć, że jestem białym mężczyzną, bo mnie nawyzywają Ci wszyscy jak najbardziej tolerancyjni :)

Wbienko, a imigrantów też byś przyjął, bo to chyba o nich tu chodzi?

 

 

(2017-12-05 20:34)
wbienkowbienko
+1

@Mitutoyo;

A TO O IMIGRANTÓW TU CHODZI!!!!!  No to nie zrozumiałem, to przepraszam. Tych wszystkich to tak, jak kazdy prawdziwy polski patriota wysłałbym na Madagaskar. ;)

Sorki za pouczanie, ale jeśli jesteś wierzący to vis'a'vis tego plakatu jest krzyż z kapliczką. Idź, porozmawiaj z Bogiem,.Potem przeczytaj Ewangelię - tam wszystko jest napisane na ten temat :)

(2017-12-05 21:18)
mefistomefisto
+1

To masz ,czy przypadkiem naziści nie byli Niemcami?Czemu odbierasz im prawo do posiadania narodowości?Na plakacie jest Nie dla islamizacji europy więc ci którzy krytykują są za islamizacją.Ja nie widzę w tym napisie nic zdrożnego, martwi mnie natomiast płytkie myślenie niektórych osób którzy wyciągają paragrafy i chcą karać za poglądy.Są to ci sami forumowicze którzy w innych wątkach bronili demokracji pod sztandarem KOD.

(2017-12-05 22:04)
robbo2krobbo2k
+1

Taka tam "książeczka" podobno dla pislamistow bez wartosci

 

Art. 53 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.

(2017-12-05 23:10)
użytkownik24708użytkownik24708
-1

Nie tylko islamiści mają swoją patologiczną strone chrześćjanie również... 

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/szalenczy-atak-polaka-w-londynie-krzyczal-zabije-muzulmanina-zrobie-to-dla-wielkiej/hvmmfpg

 

(2017-12-05 23:12)
LYSY-1982LYSY-1982
0

Przez swoja tak modna teraz tolerancje i otwartosc na islam europejczycy placa wysoka cene. Wszyscy Ci z Brukseli i inni politycy europejscy stracili kontakt z rzeczywistoscia. Niech Ci co tak decyduja za innych pomieszkaja z nimi na jednej dzielnicy, jezdza tym samym metrem itp. Po kilku miesiacach poglady zmienia jak sobie pozyja w strachu przed gwaltem, wybuchem lub wariatach co jezdza po chodnikach. Badzmy czujni i konia trojanskiego trzymajmy z daleka. Jak mniemam wypowiadaja sie tu w wiekszosci zwolennicy opozycji czyli Ci co np krytykuja 500plus. Na swoich obywateli szkoda wam pieniedzy a innym cwanaikom to chetnie, ciekawe podejscie. A wystraczy zdrowe podejscie: Mezczyznom dac bron i niech walcza o swoje ziemie, niech sie w imie swoich przekonan dogaduja po swojemu.

(2017-12-05 23:19)
użytkownik24708użytkownik24708
+1

ART.53, ust. 5 "Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób." Bezpieczeństwo państwa moim zdaniem jest zagrożone, powód za dużo fanatyków...

(2017-12-05 23:28)
ShitmonsterShitmonster
0

 

To maszu, zakup sobie krede kolorową na zapas zebys mial czym mazac jak ktorys z twoich tolerancyjnych  przyjaciol postanowi wysadzic się gdzies. 

Masz racje - rzesze moherowych beretów są dla nas większym zagrożeniem niż jakiś tam terrorysta z pasem szahida. 

Tak będziesz mial rację pisząc o mnie, że jestem zacofany. Bo nie popieram tego, żeby mój kraj był "ubogacony" kulturowo przez twoich przyjaciol - czy to kolorowych z pod flagi tęczy, czy tak wspanialej bogatej kultury jaką jest islam o ktorym w gruncie rzeczy jest ten temat.I nie piszę tu o islamie w charakterze religii, lecz kultury - potrafisz rozróżnić te 2 terminy czy zbyt ciężkie do ogarnięcia ?

Mistrzu forum, nie potrafisz skleić 1 porządnego argumentu nie podając linku do tvn/gw/faktu czy "smiesznych" memów. Odpowiadać też nie potrafisz. 

Przyznam szczerze rozbawiłeś mnie stwierdzeniem:

"Do PISu, oraz posła M. Małeckiego odpowiadam publicznie, NAZISTA TO NAZISTA! "

Może jeszcze powinniśmy ich przeprosić, że nazywamy ich po imieniu? To jest żałosne jak historia zostaje przeinaczana, żeby tylko nikogo przypadkiem nie urazić. 

 

"Bezpieczeństwo państwa moim zdaniem jest zagrożone, powód za dużo fanatyków..."

Masz rację, fanatyków lewej strony .

Nie ździwię się, gdy zamiast odpowiedzi na ten post wstawisz link do jakiegoś szmatławca. To w twoim stylu.

 

 

 

(2017-12-06 00:33)
kacperskyykacperskyy
+1

nie pierd* mi tu o zadnych uchodzcach! spojrzeliscie choc raz na mape? biedni uchodzcy uciekajcy do europy przed wojna oj oj.... az mi sie lza zakreciła... co jest kolo syrii.. kraj w ktorym na jednego mieszkanca przypadaja 4 ferrari? malo w około jest nieprzyzwoicie bogatych szejków? arabia, emiraty? mało wokoło jest krajów o tej samej kulturze?? musza spierd%% do europy? to jest gowno nie emigracja.. to jest inwazja islamu.

nie wiecie co sie dzieje w szwecji? to sobie poczytajcie.

niech mi ktos porowna tylko ze my tez za komuny emigrowalismy.... trzeba byc debilem zeby arabusa ktory wpieprza sie w inna kulture, na sile chce ja zmieniac do polaka ktory z takiej samej kultury, przeniosl sie do takiej samej. nie chcielismy stawiac meczetow, nie wpierd&& sie w ubraniach do basenu w niemczech, nie budujemy dzielnic do ktorych boi sie kto kolwiek wejsc... czesc jedzie po zasilacz - racja, ale duza czesc polakow uczy sie za graica, ciezko pracuje a nie sra na srodku ulicy albo gwalci kobiety na sylwestra czy wjezdza ciezarowkami w tłum

ilu polakow emigrantow wysadzilo sie w tlumie lub na lotnisko? ilu polakow rozje** ludzi na ulicach ciezarowkami?? zobacz co sie dzieje w calais? bandy agresywne napadaja na tiry.. ilu polakow tak robi?.

o jakiej tolerancji wy mowicie? jestes tolerancyjny?? taak? masz córke w domu przynajmniej jedna?? to kur&& bierz przyjmi takich 6 uchodzcow do swojego domu. co? dac ci namiary do urzedu imigracyjnego? to jest 95% uchodzcow, zadne dzieci ktore media na siłe wyszukują w tłumie tych byczków i robią przebitki.

(2017-12-06 08:18)
kacperskyykacperskyy
0

masz swoich biednych uchodzcow... masz jakies corki dla nich jeden z drugim? bierz ich do chaty, zostaw 9 letnie córki z nimi a sam idz na caly dzien do roboty debilu.

(2017-12-06 08:20)
wbienkowbienko
+1

@kacperskyy

Każdy może wkleić takie zdjęcie jakie "utrwala" jego tezy. Prawda, jak zwykle nie jest skrajnością i leży w środku. Oczywiście, że możesz dogrzebać się do zdjęć tylko z mężczyznami, bo przy wszelkiego rodzaju rejestracji obowiązuje kolejka męska i kobiet z dziećmi. Dla muzułmanów z bliskiego wschodu to normalne, a dla rejestrujących ułatwienie - jeśli szukać niebezpiecznych osób (a takie będą z pewnością), to raczej nie w kolejce z kobietami i dziećmi. 

(2017-12-06 09:00)
kacperskyykacperskyy
+1

wbienko. sprytnie pominąłeś reszte moich argumentow :)

(2017-12-06 09:36)
robroyrobroy
+4

.

(2017-12-06 10:21)
robroyrobroy
+3

.

(2017-12-06 10:30)
wbienkowbienko
+1

@kacperskyy

W robocie jestem, nie mam czasu na na filozofowanie :) :) :) 

Ale niech Ci będzie: choć jeden Twój argument dot. "arabusa ktory wpieprza sie w inna kulture". Przez wieki nasza "chrześcijańska" Europa wpieprzała się w inne kultury na całym świecie. Czasami po tych kulturach nie został kamień na kamieniu. (vide @robroy)
Może przyszedł czas na symboliczne zadośćuczynienie? ;)

@robroy  

Oni mieli problem z "rasą panów" z Europy czyniących sobie ziemię poddaną. Ludzi na tej ziemi żyjących czynili również poddanymi (czyt. niewolnikami) lub stawiali ich na równi ..... ze zwierzętami.

(2017-12-06 11:37)
kacperskyykacperskyy
-1

wbienko zgodze sie z toba w 100% w tym przypadku, krucjaty wycieły muzułmanow i innych w milionach. ale obydwaj wiemy ze wyciaganie teraz historii sprzed 800 lat czy tam ilus w kontekscie tego co dzis sie dzieje to małe nieporozumienie :)

mnie jakies tam akcje kulturowe, politycznie nie interesuja, dla mnie najwazniejsze jest bezpieczenstwo mojej rodziny a ze nie mysle krotkowzrocznie to interesuje mnie rowniez jak beda zyły dzieci moich dzieci. i w tym swietle jestem mocnym przeciwnikiem przyjmowanai arabusów.

ukraincy? czesi? rosjanie? czemu nie, jak potrzeba - to sa podobne kultury, tyle ze wigilie maja kiedy indziej? super raz u siebie a raz u sasiada spedzisz? ze piją? my tez pijemy :) ale nikt ci sie nie wysadzi w metrze albo nakaze ci chodzic w jakis specjalnych ubraniach po twojej ulicy. wiem ze rozumiesz o co mi chodzi :)

(2017-12-06 12:03)
zybizybi
+2

@kacpersky oczywiście zgadzam się z Tobą, że bezpieczeństwo naszych bliskich jest najważniejsze ale takie dwa, dość wyraźne przykłdy z ostatnich lat: Breivik – Norwegia i tegoroczny S.Paddock – Las Vegas. Żaden z nich nie miał nic wspólnego z islamem. Ten pierwszy wręcz przeciwnnie. Wcześniej choćby IRA, ETA. Dziesiątki tysięcy zabitych rocznie w USA z legalnie posiadanej broni, z przyczyn zupełnie pozareligijnych.
Czy na pewno o bezpieczeństwo chodzi autorom tego bilboardu? Czy na pewno przejmują się losem starej, poczciwej Europy?

Absolutne nie dla wszelkiego terroryzmu, dla wszelkich obyczajowych patologii jakiegokolwiek i skądkolwiek by nie były!! Tyle, że sprawa, której dotyczy nieniejszy wątek jest taka, że od kilku miesięcy wisi w naszym mieście, na rondzie Kaczyńskiego (sic!) ksenofobiczny bilboard, który w wyraźny sposób łamie nadal panujące w tym kraju konstytucyjne prawo. Operaując taką treścią i grafiką stawia znak równości między religią, pochodzeniem a terrorem. Sprowadza temat do czarno-białej formy, po to żeby straszyć, pokazać wroga, nauczyć nienawiści. Podobne plakaty wieszali w trzydziestych latach naziści w niemieckich miastach i nasi onr'owcy w Warszawie. Co było potem, dobrze wiecie.

Podsumowanie prawne jego treści dopisano sprayem. Mimo wszystko plakacik sobie wisi w miejscu publicznym, na wynajętej przez kogoś powierzchni reklamowej, służby nie reagują a wy dyskutujecie mieszając w tej rozmowie mydło i powidło.

(2017-12-06 13:27)
robroyrobroy
0

@wbienko

przypomnę że parlament Australijski dopiero w 1967 roku przyznał rdzennym mieszkańcom Australii-Aborygenom- status człowieka,istoty ludzkiej ,do tego czasu byli utożsamiani z florą i fauną Australii.Tak na marginesie-ludy Afryki były tak traktowane jak piszesz-przez kolonizatorów Anglików ,Francuzów-bo były bardzo prymitywne i w naszym pojęciu -dzikie-,taki np. Saddam Husajn dyktator wprowadził Irak (te dziesiatki plemion beduinów czy tam Nomadów) ze prehistorii do XX wieku,tak samo Kadaffi Libię,no ale ropa i złoto zasmakowały Amerykanom i rozpiździli te utrzymywane w rygorze ludy ,oni cofnęli się o kilkadziesiąt lat ,szczątki demokracji które tam były poszły się yobać,niestety

(2017-12-06 14:01)
wbienkowbienko
0

@kacperskyy

Ukraińcy, Litwini i Białorusini byli przez kupę lat dla nas takimi samymi indiańcami do zagospodarowania jak ci na zdjęciu @robroya.
To dlatego nie za bardzo nas kochali (kochają?). Owszem w ich przypadku  "nikt mi sie nie wysadzi w metrze", ale z tego "niekochania" mieliśmy Wołyń, zsyłki na Sybir po 17.09.1939.r ze wschodnich terenów Rzeczypospolitej i inne wątpliwe przyjemności. Na szczęście to już historia, choć nie odległa.

Nie bój się, do nas "arabusy" nie przyjdą, bo znają naszą "gościnność" i  nie będą się uczyć jakiegoś niepraktycznego, egzotycznego języka. W UE i owszem może zagoszczą, ale co to nas obchodzi, w końcu pisolubni i tak nas z tej zepsutej, zgniłej  unii wyprowadzą, aby nas izolować "dla naszego dobra" :) 

Więc sprawy nie ma, bo "islamizacji" Polski nie będzie, a "islamizacja" Europy Zachodniej to raczej nie nasze zmartwienie (tak jak uchodźcy, imigranci, przestrzeganie prawa unijnego, zachowanie trójpodziału władzy itp. itd.)

(2017-12-06 14:02)
Zbigniew ZbychZbigniew Zbych
0

robroy Bardzo celnie :-) nic dodać nic ująć :-) 

(2017-12-06 14:07)
marcpromarcpro
0

@Zybi

Napisałeś (…) Operaując taką treścią i grafiką stawia znak równości między religią, pochodzeniem a terrorem. (…)

 

A tak nie jest?

Jakoś nie słychać o chrześcijanach biegających po ulicach, zabijających ludzi i krzyczących „AVE MARIA!!”.

A o muzułmanach owszem i to nawet często.

 

Nie ma co się oszukiwać. Islam jest religią operesyjną.
Poczytajcie sobie surę 9 Koranu oraz tzw. „wersety miecza”

 

@Kacperskyy

Uzupełniajac Twoją wypowiedź o krucjatach należy dodać dlaczego krucjaty wycięły muzułmanów.

Otóż krucjaty (lub inaczej wyprawy krzyżowe) były wyprawami zbrojnymi w celu odbicia/wyzwolenia Ziemi Świętej spod panowania muzułmańskiego. Potem muzułmanie zaczęli się panoszyć po Hiszpanii i Sycylii wiec potrzebne były kolejne krucjaty w celu obrony chrześcijaństwa i odzyskania chrześcijańskiego dziedzictwa. Tak wiec były to kontruderzenia przeciwko espansji Islamu.

Oczywiście przy okazji krucjat dostawało się też i chrześcijanom  - np. Koptowie w Egipcie.

(2017-12-06 14:42)
robroyrobroy
0

oczywista muszę dopisać dopisek bo i pamięć zawodzi-@Wbienko-na początku XX wieku ,Afryka liczyła trochę ponad 100 milionów Afrykanerów,dzisiaj to już jest z miliard sto milionów? a Europa ?dwie wojny i ubyło z 10 milionów ludzi (Rosjan nie ujmuję,to jest osobna karta historii),przeważnie młodych,z perspektywami,w ostatnich kilkudziesięciu latach nie rodziło się tylu "rdzennych" Europejczyków co powinno,odliczmy kolejne miliony,i niestety jesteśmy skazani na porażkę z przybywającymi kolonizatorami z południa,(fala zwrotna) ,młodzież siedzi przed przed kompami,gra w fifę,zamiast się bzykać(no ale jakie mają perspektywy? Niemce z dobrobytu zaniechali rozmnażania a Polacy z obawy o przyszłość),a moje pokolenie? kiedyś panie jak zobaczyłem dziewczynę w mini i z odsłoniętym kawałkiem biusto,to mi panie spodnie rozrywało,a dzisiaj? dzisiaj już nie te oczy :-((

(2017-12-06 14:44)
SzczawiuSzczawiu
0

" biedni uchodzcy uciekajcy do europy przed wojna oj oj.... az mi sie lza zakreciła... co jest kolo syrii.. kraj w ktorym na jednego mieszkanca przypadaja 4 ferrari? malo w około jest nieprzyzwoicie bogatych szejków? arabia, emiraty? mało wokoło jest krajów o tej samej kulturze?? musza spierd%% do europy? "

kacperskyy co byś zrobił gdyby w Twoim domu groziła Ci smierć uciekałbys do sąsiada a ten zamknał drzwi przed nosem? Dalej byś do niego pukał czy uciekałbyś gdzie indziej? Pewnie byś uciekał do innego sąsiada nawet do innego bloku jesli wiedziałbyś że ten przyjmie Cię da jeść do kiedy tylko chcesz i spac nie? Co się dziwisz, że uciekają tam gdzie ich chcą?
Gdybys jednak wiedział że sąsiad najbliższy albo Cię wcale nie wpuści albo wpuiści i będziesz u niego niewolnikiem a Twoja małżonka bedzie musiała zmienić łoże z twojego na sąsiada pukałbyś do bniego? Pewnie nie.

Tylko, że to w oóle nie jest temat o tym czy to uchodźcy imigranci czy cwaniaczki. To jest temat o tym żenującym bilobordzie który wisi w tym mieście juz ładnych parę miesięcy i nikt z nim nic nie zrobił jeszcze. Dziwię się w ogóle, że ktoś może mu przyklaskiwać. Nawet będąc niechętnie nastawionym do przyjmowania uchodźców i imigrantów.

(2017-12-06 15:07)
rodzic1985rodzic1985
+1

Szwecja już upadła "dzięki" islamowi, zapraszam na weekend do Malmo i zobaczycie na własne oczy, ja widziałam.

(2017-12-06 15:16)
kacperskyykacperskyy
+1

szczawiu. jakbym byl takim byczkiem 20letnim i ura bura jak pokazuja w reportazach, m.in z francji to bym nie uciekal... bym bronil swojego domu.

(2017-12-06 15:17)
SzczawiuSzczawiu
0

Sorry ale kolejny argument, że tak powiem z dupy. Przed kim byś bronił swego domu? Z jednej strony zarządca bloku, który od zawsze Cię terroryzował a z drugiej walczący z nim przybysz z innego osiedla, który chce przejac Twój cały blok od Zarządcy i dla którego i Ty jestes wrogiem? Walczyłbyś tak z nim ponad 5 lat i widziałbyś, że Twoja walka nie ma sensu ze lada dzień albo Zazrądca albo ten drugi urwą Ci łeb i nasikają w szyję.
To takie proste mówić co byś zrobił gdyby. Widzisz Ty byś jak twierdzisz walczył a ja bym brał rodzinę i się zawijał, bo ona jest dla mnie najważniejsza. Miałbym w nosie by nie powiedziec niżej i głebiej np, wojne PiSu z PO. Mam na myśli prawdziwą wojnę a nie to co jest obecnie :)

Między innymi takie plakaty i takie hasła powodują takie myślenie jakie widać w naszym kraju i tu w tym temacie. Ludzie jak widzą, że muzułmanin, ba nawet nie musi być muzułmaninem wystarczy, żeby miał ciemniejszą skórę widzą w człowieku od razu zagrożenie i czują nienawiść.

Kiedyś tak właśnie mówiono o Żydach. Od tego się wszystko zaczynało. Myślę, że każdy kto kiedykolwiek zadawał sobie pytanie jak normalni ludzie mogli popierać Hitlera w tym co robił z Żydami mają właśnie odpowiedź.

(2017-12-06 15:45)
MitutoyoMitutoyo
-2

Każdy ma prawo myśleć jak mu się podoba. To jest własnie ta Wasza tolerancja. Tylko wtedy gdy Wam pasuje, a jak ktoś ma inne zdanie to już jest chomofobem, faszystą itp.

Jakbyś miał 1000 cukierków konkretnego rodzaju i 10 z nich powodowałoby u Ciebie sraczkę to za każdym razem widząc te cukierki myślałbyś o biegunce.

TO MASZ najwięcej patologicznych stron mają ateiści :D


 

(2017-12-06 16:52)
wbienkowbienko
+2

@marcpro

"Jakoś nie słychać o chrześcijanach biegających po ulicach, zabijających ludzi i krzyczących „AVE MARIA!!”."

Ale niedawno byli tacy, co na paskach mieli "Gott mit uns" i nie przeszkadzało to im w ich łajdactwach i sianiu śmierci i terroru. Podobno w większości to byli chrześcijanie.

W ogóle chłopaki macie jakąś taką ciekawą teorię Krucjat :) 

Kiedy "muzułmanie zaczęli się panoszyć po Hiszpanii i Sycylii" ich kultura znacznie przewyższała europejską. Architektura, nauki scisłe, filozofia, sztuka i nawet sztuka wojenna były na wiele wyższym poziomie niż w średniowiecznej zapyziałej i zabobonnej Europie. Dopiero z czasem sytuacja sie trochę odwróciła. 

(2017-12-06 17:08)
wbienkowbienko
0

@robroy 

Badźmy precyzyjni. Afrykanerzy to nie rdzenna ludność Afryki tylko napływowa "rasa panów", miłośnicy i propagatorzy apartheid'u :) Walusie takie ;)

(2017-12-06 17:13)
mefistomefisto
-1

Gott mit uns oznacza Bóg jest z nami. W tym tekście nic nie ma o Jezusie Chrystusie więc Wbienko nie kombinuj.Moglo równie dobrze chodzić o Buddę.

(2017-12-06 19:20)
wbienkowbienko
0

@mefisto

świrujesz jarząbka, czy tak na poważnie, bo nie ogarniam??? :)

A poza tym Budda nie był, nie jest i nigdy nie będzie Bogiem.

Szczęść Budda :)

(2017-12-06 19:50)
mefistomefisto
0
Jestem jak najbardziej poważny. Może budda nie jest Bogiem może to Zeus lub ktoś inny. Nie wmowisz mi że chodzi o Boga chrześcijan. (2017-12-06 22:25)
SzczawiuSzczawiu
0

" Bóg jest z nami. W tym tekście nic nie ma o Jezusie Chrystusie"
mefisto :D :D :D :D Ty tak serio?

Mitutoyo czy wg Ciebie być tolerancyjnym to znaczy tolerować wszystko? Czy tu gdzieś ktoś nie szanuje Twoich pogladów?
Kurczę pióro nie wyłapałem by ktoś tu kogos nazywał homofobem lub faszystą.
 

(2017-12-07 08:56)
zybizybi
+1

@macpro – przykłady terrorystów, które podałem nie mają nic wspólnego z Islamem a bez trudu znajdziesz w nich także, niestety, chrześcijańskie tropy i wykonawców. Rzecz w tym, że zawsze i w każdej kulturze znajdą się popi..ni fanatycy gotowi zabijać.
Co do krucjat zaś, piszesz, ze były kontruderzeniem wobec muzułmanów... cóż – zwłaszcza bodajże czwarta z nich, która na mecie złupiła chrześcijański Konstantynopol, po drodze niszcząc „na rozgrzewkę” katolicki Zadar.

Trochę faktów: Za większość współczesnych islamskich aktów terroru na zachodzie odpowiadają nie uchodźcy ale drugie, trzecie pokolenie postkolonialnych emigrantów, fanatycy urodzeni i wychowani w Europie. Prawdopodobnie wszystkie z tych aktów były inspirowane przez ISIS, które jest tworem absolutnie złym i tu dyskusji żadnej być nie może. Z tym że to ISIS morduje głównie muzułmanów z terenów okupowanych. Takich, którzy przeciwstawiają się jego metodom ze względów moralnych, religijnych właśnie. Część z tych ludzi ucieka z Iraku, Syrii między innymi do Europy, choć, o dziwo, z pominięciem „wyspy wolności i tolerancji” między Bałtykiem a Tatrami. Ale uciekają nie tylko do Europy. Piszesz @kacperskyy, ze nie przyjmują ich nad bogatą Zatoką Perską, to fakt i do tego kontrowersyjny, ale słyszałeś kiedyś o Jordanii? Ten kraj, mimo słabej sytuacji gospodarczej jest tak naprawdę wielkim obozem uchodźców. Prawie 5 milionów Syryjczyków zostało przyjętych w 5 muzułmańskich krajach: https://amnesty.org.pl/uchodzcy-z-syrii-kryzys-w-liczbach/

A wiecie skąd się wzięło ISIS? Wzięło się z tego, że kiedy Amerykanie z sojusznikami, z polskim, a jakże, skromnym udziałem, postanowili zmienić ustrój Iraku, a przy okazji kilka kontraktów na wydobycie ropy, szybko zniszczyli reżim Husajna, ale nie jego tajne służby. Prawie dwa miliony różnego rodzaju wywiadowców, kapusiów i dobrze wyszkolonych agentów, którzy aby odbudować dawną władzę i bogactwo, po latach postawili na religijny fanatyzm i terror, do którego dobrze byli szkoleni. Powracająca fala, nic nie dzieje się samo. Dodam tylko, że kolejny republikański prezydent USA, „obeznany” z sytuacją na Bliskim Wschodzie, właśnie wczoraj ogłosił Jerozolimę stolicą Izraela. Krótko mówiąc na nowo włożył kij w mrowisko, niszcząc cały tamtejszy proces pokojowy.

W Polsce miało być rozlokowanych bodajże 18 tysięcy uchodźców, w dużej mierze syryjskich chrześcijan. 18 tysięcy na 36 milionów rdzennych potomków Kmicica i Wołodyjowskiego. I tych 18 tysięcy ludzi, którzy uciekają przed wojną i ubóstwem albo po prostu szukają lepszego życia naprawdę się boicie? No to nie ma już potrzeby, ochroni was nowa władza i bilboard na rondzie.

(2017-12-07 12:05)
kacperskyykacperskyy
0

gowno mnie obchodza korzenie, kolor skóry czy wyznanie ludzi, ktorzy przyjezdzaja do mojego kraju narzucac swoja kulture i zabijac wiec te wywody zybi czy to syn francuskiego zaborcy co bzyknął jakąś murzynke czy rodowity islamista mnie nie interesuja, nie ma zgody na wpuszczanie takich ludzi kim kolwiek by nie byli.

I nie mowie tu o narzucaniu swojej kultury ktora mowi: masz chodzic do kosciola w niedziele Bo pojdziesz do piekla, mowie o kluturze kora kobiety traktuje jak psy, inne narody jak smieci. kulutry tak rozczeniowej ze jak przyjezdzaja do innego kraju to z rządaniami ze wszystko im sie nalezy: pieniadze, mieszkania, kobiety..

nigdy nie nalezy wpuszczac tej dziczy do kraju, na osiedla. jakim trzeba byc ignorantem zeby nie widziec tego co sie dzieje w niemczech, francji czy szwecji.

(2017-12-07 13:49)
wbienkowbienko
0

@kacperskyy

Wyluzuj człowieku, ochłoń i spokojnie powiedz którz Cię przyjechał zabić (mam nadzieję, ze jeszcze tego nie zrobili) i  kto Ci siłą coś narzuca swoją kulturę (oprócz pisiorskich humbejwinów). Daj znać, a pobiegnę Cię obronić :)

A jak wygramy to taaaaaaaaaaką imprezkę zrobimy ;)

(2017-12-07 14:07)
kacperskyykacperskyy
0

obiecujesz? :)

(2017-12-07 14:19)
użytkownik24708użytkownik24708
0

Kolejny przykład dlaczego ONR, NOP, i MW powinny być zdelegalizowane. tym razem kontrowersyjny baner NOP-NARODOWE ODRODZENIE POLSKI 

(2017-12-07 22:19)
wbienkowbienko
0

@kacperskyy  Obiecuję!!!

Gdy tylko wygramy z tymi co przyszli Cię zabić, ograbić i siłą narzucić ichnią kulturę, religię i kuchnię - będziemy imprezować :)

(2017-12-08 14:10)
zybizybi
0
(2017-12-08 15:16)
zybizybi
0

Jest pointa (puenta). Bilboard dziś zniknął :) Dziękuję za uwagę. 

(2017-12-08 15:23)
LYSY-1982LYSY-1982
0

To teraz mamy miejsce aby przykleic Pana Tuska i cala jego bande reformatorow, ciekawe jakie tutaj wytocza sie argumenty za tolerancja "podejrzanych" o afery "bursztynowe" i inne...

(2017-12-08 20:34)
mefistomefisto
-1

My homofoby ,faszyści,nietolerancyjni rasiści,a z drugiej strony Wy,uczciwi grzeczni i zawsze pomocni.Do tego zajebiście tolerancyjni jak na załączonym obrazku:

https://www.tvp.info/35146991/kolejny-atak-obywateli-rp-na-dziennikarzy-tvp

I co wu na to To maszu ,szczawiu,Wbienko?

(2017-12-09 17:00)
wbienkowbienko
0

@mefisto

Po pierwsze: co to ma wspólnego z poruszanym tu temate?

Po drugie: każdy się utożsamia z kim chce.

Po trzecie: zmień stację, bo nie będziesz wiedział, co się na świecie i wkraju dzieje. Powoływanie się na "newsy" kurskiej szczujni pt. tvp.info nie jest dowodem erudycji - wręcz przeciwnie. Nie na marne utarło się powiedzenie: "głupi jak pasek w tvp.info". Ale jak widac propaganda w stylu putinowskim trafia w dzioby wielu pelikanów. 

 

(2017-12-09 17:34)
mefistomefisto
0

Takiej właśnie odpowiedzi się spodziewałem,intuicja mnie nie myli.Życzę przyjemnej lektury Gazety Wyborczej iTVN które nie są szczujnią,tam znajdziesz wiedzę o świecie która rozszeży twój światopogląd.

(2017-12-09 18:10)
wbienkowbienko
0

@mefisto

Masz w głowie tylko dwie szufladki do segregowania ludzi?? Mało, mało .....

(2017-12-09 18:26)
mefistomefisto
0

Mam wiele szufladek ale ty mieścisz się tylko w jedne lewackiej.Tak naprawdę to ty prowadzisz segregację,no lepszy jest od ciebie ten To masz .

(2017-12-09 18:47)
mefistomefisto
0

Mam wiele szufladek ale ty mieścisz się tylko w jedne lewackiej.Tak naprawdę to ty prowadzisz segregację,no lepszy jest od ciebie ten To masz .

(2017-12-09 19:30)
JacekJacek
0

wbienko, to nie wiedziałeś, że każdy kto nie popiera jedynie słusznej partii (bolszewickiej jak to ją ostatnio nazwał Kukiz) to lewak i "wróg ojczyzny"?  ;)  :D

(2017-12-09 20:21)
LYSY-1982LYSY-1982
0

Ciekawy filmik, polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=xihfNGEeGQw

(2017-12-09 21:42)
wbienkowbienko
0

@Jacek

gościu nie ma nic do powiedzenia, więc czepia się personalnie.
Taki wyraz ziobroetyki w retoryce błaszczakowo-rydzykowej w dialekcie macierewskim. 
Gdyby miał władzę, to by na mnie kulsonów albo inne służby napuścił ;).

Bolszewię można tylko potraktować jajami  :)

(2017-12-10 13:14)
mefistomefisto
0

Jak facet nie ma nic do powiedzenia to tworzy karkołomne zdania,których sens jest zrozumiały tylko dla osób z post PZPRowskich rodzin.Taka etyka rodem z michnikowskiej gazety poparta moralnością Kijowskiego i Kramka. Gdyby miał władze to po ulicach chodzili by ochroniarze typu Jagielski i poniżali by młode kobiety.

(2017-12-10 14:52)
robroyrobroy
0

chłopaki,wyluzujcie,tak niewiele potrzeba

(2017-12-10 16:34)
wbienkowbienko
+1

@robroy

ja luźny jestem jak Twój król w fazie trzeciej.:) :) :)
Tylko @mefistofelesowi się coś ubzdurało - nie ma pod ręką uchodżców ani imigrantów, to w kimś innym na siłę wroga sobie szuka.
A mnie to i tak zerowo gila ;) Bo tak niewiele potrzeba .....
 

(2017-12-10 17:28)
JacekJacek
+1

Każda dyktatura potrzebuje wroga aby wmówić społeczeństwu że jest atakowane i że tylko ta dyktatura przed tym wrogiem jest w stanie nas obronić. Wmówiono Polakom, że największym zagrożeniem dla nas są imigranci i jak widać to zadziałało. Innymi wrogami są "układy", "kasty", "elity" do których mogą należeć w zależności od chwilowej potrzeby: sędziowie, lekarze, "wkształciuchy"... Innymi wrogami są "komuchy', byli esbecy, lewacy itp. Nazywa się tak wszystkich przeciwników jedynie słusznej partii. Najciekawsze jest to, że zwolennikom PiSu zupełnie nie przeszkadza fakt, że co drugi członek tej partii to komuch. Mówienioe przez PiS o "dekomunizacj" na każdym kroku przypomina mi taką taktykę kiedy złodziej zaczyna najgłośniej krzyczeć "Łapać złodzieja!"

(2017-12-11 09:09)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy