Takie promo zwisłouche

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Takie promo zwisłouche Interwencje i pomoc sochaczew

Jaki koń jest, każdy widzi, więc w zasadzie komentarz wszelki zbędny, jednak ponieważ całkiem niedawno osobiście i publicznie doceniłam niektóre rozwiązania promocyjno-informacyjne ratusza, należy się ode mnie choć kilka słów oceny tego, co po wiosennych deszczach widzą dziś sochaczewianie.

 

Marność nad marnościami. Marność materiału, marność wykonania. Tabliczki wskazujące kierunek do ważnych, głównie z historycznego i kulturalnego punktu widzenia, obiektów w naszym mieście, odsłoniły właśnie swoją żałosną taniość, tudzież słodką beztroskę wykonawcy (to tak, by kogoś nie urazić, bo w ogóle inne słowo mam na myśli).

Utrwalone na zdjęciach znaki przy pl. Obrońców Sochaczewa jeszcze niedawno prezentowały się zupełnie dobrze. Tak dzięki swojej prostocie, a nawet elegancji, podkreślonej przez zawsze efektownie wyglądającą, lekką, przezroczystą pleksi. I choć materiał ten, ceniony za odporność na warunki atmosferyczne oraz uniwersalną estetykę, która świetnie się sprawdza zarówno w nowoczesnym, jak i historycznym, stylowym otoczeniu, jest powszechnie stosowany, jakoś w Sochaczewie nie zdał egzaminu już po pierwszych deszczach.

Pytanie, na jakie muszą sobie odpowiedzieć sochaczewscy urzędnicy, brzmi tak: dlaczego nalepki się odkleiły? Gdy już pytanie doczeka się odpowiedzi, należałoby wyciągnąć wnioski. I warto, by wnioski te prowadziły do zapobieżenia takiej sytuacji w przyszłości, tzn. by nie kupować już tych naklejek ponownie, lecz może jakieś inne, sprawdzające się i na podłożu z plexi, i po ekspozycji na deszcz, ewentualnie może zabezpieczyć je pokryciem drugą taflą plexi. Bo chodzi o to, że trochę szkoda budżetowych pieniędzy na wyrzucanie ich w błoto.


foto Wiktor Wachowski

 

5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

kacperskyykacperskyy
0
to juz bedzie nudne jak po raz kolejny napisze: "nie wiem czy to pech czy totalny brak zdolność podejmowania własciwych decyzji ale jak za co kolwiek ta sochaczewska władza zechce już się zabrać i coś sfinansować to i tak wychodzi z tego badziew"

i przykre zarazem, ze te moje slowa sie sprawdzaja...

tym razem chce oszczedzic im wstydu i nie bede juz wymienial serii bubli które zafundowało nam UM z jego przywódcą na czele. jedynie co im dobrze wyszlo do rondo kaczynskiego - nazwa ulicy na pancernej blasze i jakos tak 2 razy wiekszej niz inne nazwy rond i ulic.. ale wiadomo bacznosc spocznij! dla króla polski wszytko co najlepsze (2017-05-17 12:25)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Niestety dla ludzi, którzy poznali mechanizmy funkcjonowania samorządu i jego "kuchni" takie miejskie promo zwisłouche nie jest zaskoczeniem. Okres ostatnich siedmiu lat, pudrowanych obligacjami za prawie 27 milionów złotych oraz wspieranych zmasowaną i sowicie finansowaną medialną propagandą, wygląda podobnie. Funkcjonujemy w wykreowanej przez media rzeczywistości, którą postrzegam podobnie jak Pan kacperskyy. Oczywiście ewentualny inny punkt widzenia jest dla mediów ryzykowny i może relacjom szkodzić, a ponadto staje się obiektem internetowego hejtu, który wcześniej nie był tarczą dla decydentów. Prawdziwy obraz miasta mieszkańcy mają szansę ujrzeć dopiero po zmianie tej władzy miejskiej. (2017-05-17 20:48)
MitutoyoMitutoyo
0
Jak weźmiecie fachure np. do ścian w domu i zapłacicie mu kupę kasy, a po roku wszystko odpadnie to do kogo macie pretensję? Do siebie, że źle wydaliście pieniądze czy do fachowców którzy Was oszukali?
Reklamacje, kary finansowe itp.
Oczywiście z góry wiadomo było, że przyklejone do pleksy znaki odkleją się, jak nie od deszczu to od słońca. (2017-05-18 06:37)
Piotr KierzkowskiPiotr Kierzkowski
0
Szanowni Państwo,
Na pewno jest Wam znana nowa koncepcja Systemu Informacji Miejskiej dla miasta Sochaczew, którą przygotowała firma "Linia". Ratusz na jej podstawie będzie sukcesywnie budował system znaków informacyjnych na ulicach Sochaczewa. Pierwsze znaki pojawią się do połowy lipca br. Oczywiście tablica będąca bohaterem powyższego artykułu, również zostanie objęta koncepcją SIM.

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Kierzkowski
p.o. Rzecznika Prasowego
UM Sochaczew
  (2017-05-18 20:21)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy