Taksówki w Sochaczewie – drogie usługi w małym mieście

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Taksówki w Sochaczewie – drogie usługi w małym mieście  Komunikacja publiczna sochaczew

Kilka dni temu w sieci pojawiło się zapytanie dotyczące jazdy sochaczewskimi taksówkami. Dość interesujący temat z nieco smutnym podsumowaniem. 


Sochaczew jest małym miastem w którym przejście z punktu A do B nie jest większym problemem, jednak nie wszyscy po prostu lubią chodzić i tyle. Wówczas z pomocą, jak w każdej cywilizacji bywa, przychodzi taksówka. I tu, jak przystało na miasto Sochaczew w wielu aspektach pretendujące do dużych metropolii, ceny mogą wydawać się nieco „duże”. Taksówki poruszają się strefami, co oczywiście w tak szerokim terenie jak powiat Sochaczew ma swoje uzasadnienie, a cena jest niewątpliwie zależna od w/w. I tu przytaczając zapytanie internauty do czytelników: czy z Czystego do PKP, za siedem minut jazdy kwota 34 złotych to dużo?  


Oczywiście, możemy w paragonowym uzasadnieniu przeczytać, iż taryfa 1 to 3 zł, taryfa 3 to 6 zł za kilometr. I już cisnął się wyrok na klawiaturę, że „drogo”, że "zdzierstwo”, „jak tak można”, ale coś jednak konkluzję zatrzymuje. Wśród internetowych zapytań ciągle trafiam na poszukiwania pt. „dobrze i tanio” co z zasady się kłóci. Taksówkarz być może wpisuje się w ten trend. Z nieco innego powodu. Jak mówi stare przysłowie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Taksówkarze nie cieszą się ciepłą sławą szczególnie wśród kierowców. Pomijając sławę, ZUS płacić muszą, podatki lubią każdego, nawet taksówkarza. Ile kursów człowiek musi zrobić, żeby wśród oszczędnych, wymagających sochaczewian, opłacało się egzystować? 

Dobrze jest nikogo nie usprawiedliwiać. Ale przejść w jego butach już można. Wiele spraw zatacza koło i wraca do punktu wyjścia. Jeśli cena byłaby bardziej dostępna to i usługa bardziej pożądana. 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

adam0158adam0158
0
Bo Sochaczew to specyficzne miasto. Tu wszystko drogie. LPG, gaz ziemny +20%, kanalizacja, taxi. Jednocześnie zarobki tragiczne. O wiele niższe niz w pobliskim Bloniu. (2019-03-24 21:44)
RouterRouter
0
Z różnych powodów miałem okazję jechac naszymi miejskimi taxami i w innych miastach też ,ceny są raczej umowne,mozna się dogadać . (2019-03-24 22:07)
robbo2krobbo2k
0
3 i 6 zl za kilometr to jest zwykła bandyterka a nie usługa. (2019-03-24 22:49)
rovex-perkarovex-perka
0
A gdyby tak wprowadzić do Sochaczewa ubera tak jak w innych miejscach (2019-03-25 01:31)
ShitmonsterShitmonster
0
Jakie to życiowe :D (2019-03-25 23:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy