TANCERKA

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: TANCERKA Film, fotografia sochaczew
+5

Sochaczewski Klub Filmowy poleca na weekend...


„Tancerka” to bezsprzecznie jeden z najciekawszych obrazów filmowych, jaki mogli zaobserwować widzowie w 2016 roku. Film zdołał już dojrzeć. Dominantą filmu jest elektryzujący taniec. Ruch ciała z pogranicza magi, ognia, wody i pozostałych żywiołów.


Debiut reżyserski Stephanie Di Giusto wypada olśniewająco. Opowiada burzliwą historię pewnej, niemal zapomnianej, tancerki Loie Fuller. W filmie, klatka po klatce, śledzimy losy Amerykanki, która na przełomie XIX I XX wieku zdobyła niebywałą popularność w słynnej paryskiej sali koncertowej Folies Bergere.


Fuller wykonywała charakterystyczny dla niej „taniec serpentynowy". Zatracając się w swoim żywiole tworzyła coś w rodzaju perfomance'u. Zapamiętana została w kreacjach wielowarstwowych. Odziana w białe szaty wzmocnione drewnianymi konstrukcjami. Na widzach robiło to niezwykłe wrażenie. W mistycznym tańcu i w świetle reflektorów przypominała żywy kwiat, motyla, płomień i ognistego ptaka. Jeszcze większy efekt wywoływała, niezwykła jak na ówczesne czasy, inscenizacja reflektorów. Nie przypadkiem w rolę muzy, a wręcz moderny wcieliła się niemal perfekcyjnie rockmanka Soko.

Tym, co w filmie francuskiej debiutantki fascynuje i wzrusza, jest właśnie połączenie sił natury i ...techniki.

Filmowi towarzyszy muzyka Vivaldiego.


12 maja o „Tancerce” porozmawiamy w ramach Sochaczewskiego Klubu Filmowego. Zapraszamy na godz. 17.00 na tyły Kościoła św. Wawrzyńca do sali Ostoi św. Dominika.


Seans jest bezpłatny.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy