Targi coraz bliżej...

Już po raz drugi Targi Rolno-Przemysłowe ROLEXPO zawitają do Sochaczewa. Impreza odbędzie się w dniach 23-24 sierpnia na terenie MOSiR-u przy ul. Warszawskiej. Wstęp na teren targów jest bezpłatny.

Ponownie w Sochaczewie zobaczymy najnowsze i najlepsze maszyny do produkcji roślinnej i zwierzęcej, ofertę firm produkujących nawozy i środki ochrony, nie zabraknie stoisk przedsiębiorstw z branży warzywnej, budowlanej i transportowej, sadzonek, regionalnych wędlin, miodów, doradztwa, wykładów na temat ekonomiki produkcji rolnej. Dlaczego Sochaczew? Odpowiedź jest prosta.

- Z zachodnim Mazowszem, z naszym miastem i jego najbliższymi okolicami kojarzą się takie marki i firmy jak BAKOMA, BIAŁUTY, CHŁODNIA MAZOWSZE, DAWTONA, MARS POLSKA, AGROS NOVA właściciel dawnego ZPOW Łowicz, MLECZARNIA ŁOWICZ, a od niedawna także HELIO posiadające w gminie Brochów nowoczesny zakład produkcyjny. Zachodnie Mazowsze to wielkie przedsiębiorstwa rolno-przemysłowe, uznane marki, doskonałej jakości produkty obecne na półkach sklepowych w kraju i za granicą przekonuje burmistrz Piotr Osiecki.

ROLEXPO to nie tylko impreza dla rolników i hodowców. Warto przyjść całymi rodzinami, bo organizatorzy zadbają o atrakcje dla dzieci, o stoiska z kwiatami i krzewami ozdobnymi dla pań urządzających przydomowe ogródki.

- Wspólnie z firmą Murator Expo, organizatorem wydarzenia, zadbamy o wygodę i bezpieczeństwo gości. Teren targów jest ogrodzony, monitorowany, zapewniamy bezpłatnie kilkaset miejsc parkingowych na polach czerwonkowskich i w ulicy Kusocińskiego. Goście mogą liczyć na darmowe katalogi imprezy i ciekawy program artystyczny na scenie mówi Agata Kalińska dyr. Centrum Kultury, Sportu i Promocji UM.

W opinii Jacka Oryla, prezesa zarządu Murator EXPO, elementem szczególnie istotnym, obok ekspozycji wystawców, będzie program wydarzeń towarzyszących takich jak spotkania, pokazy, konferencje czy warsztaty. Są one adresowane zarówno do profesjonalistów z branży, w tym wystawców, jak i do indywidualnych odbiorców.

- Chcemy, aby targi służyły prezentacji aktualnej oferty producentów przemysłu rolnego i budowlanego szerokiej publiczności, przyczyniły się do nawiązania nowych kontaktów handlowych oraz do rozwoju zainteresowania dobrymi jakościowo produktami zaznacza Jacek Oryl.

Przed dwa targowe dni w Sochaczewie odbędzie się szereg wykładów i seminariów poświęconych m.in.: nowoczesnemu zarządzaniu gospodarstwem, nowościom w przemyśle rolnym, a także nowatorskim rozwiązaniom w budownictwie.

Jak widać, już dziś warto odnotować w kalendarzu, że 23 i 24 sierpnia wszyscy spotykamy się na targach ROLEXPO.

 

 

Targom towarzyszyć będą bezpłatne badania mammograficzne. Zapraszamy na nie panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktyki w tym zakresie. Badania są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, pacjentki nie płacą nawet złotówki. Jedyne co muszą zrobić, to umówić się telefonicznie na konkretną godzinę a na samo badanie zabrać dowód osobisty.

Badania odbędą się w Sochaczewie, 23 i 24 sierpnia (sobota - niedziela). Mammobus stanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy basenie ORKA. Już ruszyły zapisy chętnych. Telefon: (0-42) 254-64-10 lub 517-544-004.

Medica Nowoczesna Diagnostyka Obrazowa jest świadczeniodawcą z ramienia NFZ i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia realizuje Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych w zakresie mammografii. Bezpłatne badania mammograficzne skierowane są do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2014 objęte są roczniki od 1945 do 1964), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej profilaktyki. Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersiach zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Kobiety w wieku od 40 lat, mogą skorzystać z badania płatnego, przy czym w tym przypadku konieczne jest skierowanie od lekarza.

Badanie mammograficzne należy powtarzać co 2 lata, w przypadku braku wykazania zmian złośliwych. Medica wykonuje badania w nowoczesnej technologii cyfrowej, której zaletą jest: zmniejszenie dawki napromieniowania, wysoka jakość zdjęć, możliwość sprawdzenia przez technika poprawności wykonania zdjęć na monitorze w trakcie badania w celu wyeliminowania powtórnych wezwań, archiwizacja badań w systemie informatycznym pozwalająca na porównanie wyników badań i tym samym prowadzenie dokładnej dokumentacji każdej pacjentki w sposób ciągły.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy