Targowisko Kozłów Biskupi - sprzedawcy protestują przeciw zamknięciu miejsca

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Targowisko Kozłów Biskupi - sprzedawcy protestują przeciw zamknięciu miejsca Interwencje i pomoc sochaczew

Rolnicy, którzy do tej pory mogli sprzedawać swoje wyroby na targowisku w Kozłowie Biskupim zostali zmuszeni poprzez sytuację związaną z pandemią do zaprzestania działalności. Dla wielu z nich wiąże się to z brakiem środków do życia. 


Rolnicy, którzy handlowali na rynku w Kozłowie Biskupim apelują o możliwość sprzedaży swoich produktów. Na stronie rządowej w dniu 25 marca pojawił się artykuł dotyczący umożliwienia rolnikom oraz osobom związanym ze sprzedażą produktów korzystania z bazarów oraz targowisk. Z zachowaniem wszelkich wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego rolnicy wierzą, że można pogodzić interes sprzedających oraz kupujących na otwartych targowiskach i bazarach. 


Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ardanowski zaapelował do samorządów o niezamykanie miejsc w których rolnicy i sprzedawcy będą mogli oferować polskie produkty, tak żeby zarówno oni mieli możliwość zadbania o swój byt, jak i klienci mieli zapewniony dostęp do lokalnych produktów. 


Minister uważa, że przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezwzględnego przestrzegania zaleceń GIS możliwe jest zachowanie miejsc pracy, rolniczych dochodów i zaopatrzenia mieszkańców, szczególnie w ujęciu lokalnym.


Na sochaczewskim rynku odbywa się handel, pojawiają się tam ludzie, którzy chcą kupić najpotrzebniejsze produkty. Czy zatem warto przedstawiać te sytuacje w niekorzystny sposób? Warto zadać sobie pytanie czy mieszkańcy nie powinni wspierać się zarówno poprzez możliwie pozostawanie w domach, ale także poprzez zakupy lokalnych produktów z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa? Sprzedawcy z Kozłowa Biskupiego apelują o umożliwienie im pracy. 


Apelujemy o rozsądek. Dbajmy o siebie, kupujmy z zachowaniem należytej higieny, jeśli nie musimy nie wychodźmy z domów. Pomagajmy też poprzez zakup lokalnych produktów. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy