Teatr Tańca Marionetki

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Teatr Tańca Marionetki Sztuki sceniczne sochaczew
+3

Gdy przeniesiemy marionetki na scenę naszego życia, gdzie przestają być zabawkami, czy będziemy w stanie określić kto nimi steruje? Kto ciągnie za sznurki? Czy da się z nich wyzwolić?

Zespół Abstrakt podjął się zadania, aby właśnie na te pytania odpowiedzieć w spektaklu Teatru tańca Adsum pt. ,,Marionetki’’. Odbył się on w niedzielę 22. września 2013 r. o godzinie 17;00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Chodakowie. W spektaklu udział wzięło około trzydziestu tancerzy.

Marionetki to historia dotycząca każdego z nas. Przecież każdy został kiedyś zmanipulowany, wykorzystany, tak jakby ktoś ciągnął nas za sznurki. Napotykamy też na swojej drodze osoby od których nie potrafimy się uwolnić.  Bohaterowie spektaklu mają maski, dzięki temu wydają nam się identyczni i dobrze, ponieważ ich życie składa się z podobnych priorytetów, praca, pieniądze, gonitwa.

Przygotowaniem spektaklu zajęła się pani Monika Osiecka – Jaworska oraz najstarsza grupa Abstraktu, jak również młodsi tancerze. Powstał on w bardzo krótkim czasie, ale dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu wszystko zostało dopięte na ostatni guzik! Światłami i nagłośnieniem, które stwarzały niesamowitą atmosferę na sali, zajęli  się Jarosław Regulski i Mirosław Hymon, którym należą się ogromne podziękowania.

Cały spektakl okazał się bardzo czytelny w odbiorze. Wrażenia po całym wydarzeniu były bardzo różne. Cieszy nas fakt, iż wielu oglądających ze wzruszeniem w głosie podchodziło i gratulowało wspaniałego występu. Dla nas, wykonawców jest to bardzo ważne i przede wszystkim ogromnie motywuje nas do dalszego działania w tym kierunku.

Abstrakt po raz kolejny pokazał się od innej, bardzo artystycznej strony. Mamy nadzieję, że spektakle teatru tańca wpiszą się na długo w tradycję zespołu.

                                                                              Agata Koźbiał i Katarzyna Regulska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy