Technologie z klasą

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Technologie z klasą Edukacja sochaczew

Uczniowie klasy II SP w Iłowie pod kierunkiem Ewy Ryfy od początku roku szkolnego biorą udział w innowacyjnym programie „Technologie z klasą”. Udział w nim pozwoli dzieciom w łatwy i przystępny sposób poznać nowoczesne technologie, języki programowania, zagrożenia w sieci.

W I półroczu zostały zrealizowane 4 scenariusze lekcji dotyczące nowych technologii : „Jak działa wyszukiwarka internetowa”, „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”, „Do czego człowiek wykorzystuje roboty”, „Czym jest inteligentny dom”. Po każdej realizacji lekcji przesyłamy do organizatora, którym jest „Uniwersytet Dzieci” krótką relację z zajęć.

W II półroczu scenariusze będą dotyczyły programowania (programowanie bez komputera i z komputerem w oparciu o program Scratch Jr.) Scenariusze przygotowane są na bazie materiałów „Najmłodsi programują!” Fundacji Orange. Dzięki tym zajęciom uczniowie uczą się zespołowej pracy, rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera, a przede wszystkim świetnie się przy tym bawią.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy