Teleporady w przychodniach - co sądzicie?

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Teleporady w przychodniach - co sądzicie? Zdrowie sochaczew

Przychodnie w Sochaczewie świadczą teleporady. W związku z pandemią koronawirusa ośrodki zdrowia mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów, a także personelu medycznego, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego ograniczyły przyjęcia pacjentów w przychodni do przyjęć pilnych. Poza takimi przypadkami możemy uzyskać teleporadę. 


Pacjenci przychodni zanim pojawią się w przychodni powinni zadzwonić i zapytać o możliwość przyjścia na bezpośrednią wizytę. Jednak ze względów bezpieczeństwa preferowane są teleporady. Podczas takiej rozmowy możemy uzyskać e-receptę, bądź e-zwolnienie. 


Pacjenci w celu ustalenia terminu wizyty powinni wcześniej zadzwonić do przychodni. Po konsultacji lekarz podejmie decyzję o dalszym sposobie leczenia, może to być właśnie teleporada bądź wizyta w przychodni. 


- Nie do końca jestem przekonany do takiej formy. Słychać również, że taka forma opieki nad pacjentami ma pozostać na dłużej. Nie wiem czy ocena przez telefon i rozmowę może być pomocna? - mówi nam mieszkaniec miasta.

- Konieczność odbycia wizyty w gabinecie zabiegowym zmusiła mnie do wizyty w przychodni. Kontakt przez szybę i zamknięte drzwi. Rozumiem środki ostrożności, ale sytuacja jest trudna również z punktu widzenia pacjentów i nie do końca mi się podoba taka forma kontaktu i czekanie przed drzwiami  - twierdzi również mieszkanka Sochaczewa. 


Etapy znoszenia obostrzeń nie objęły przychodni lekarskich. Placówki w Sochaczewie starają się przyjmować pacjentów, którzy wymagają bezpośredniej porady, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. 


A Wy co sądzicie o teleporadach? Czy ta forma kontaktu i pomocy się sprawdza? 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

MegTMegT
0
Czy szanowna redakcja książkę pisze, czy tytułu brak?Całe społeczeństwo jest niezmiernie zaszczycone możliwością wzięcia udziału w tych przełomowych dla ludzkości zmianach. Wytworzymy mniej CO2 niż gdybyśmy mieli jechać do lekarza na wizytę . No same plusy. (2020-07-26 01:18)
kuniakunia
+3
Jak można ocenić poprawnie stan pacjenta bez zobaczenia, osłuchania itd? Jest to niemożliwe. U mnie w rodzinie lekarz przez telefon zdiagnozował nerwobóle i chciał leczyć silnymi środkami przeciwbólowymi. Na nic było tłumaczenie przez trzy dni, że ból nie ustępuje, a nawet wystąpiła dodatkowo gorączka. Wg lekarza nadal to były nerwobóle. Skończyło się wizytą na sor i dwukrotnym pobycie w szpitalu z zapaleniem płuc. Tyle jest warta teleporada. Teraz są tylko dwa wybory: nie chorować albo leczyć się prywatnie. Na to drugie nie każdego stać. (2020-07-26 06:49)
wanda-maszkowskwanda-maszkowsk
+4
Telefonicznie to można się na kawę umówić a nie na żadne leczenie. Jak zwykle kiedy nie wiadomo o co chodzi to o pieniądze. Powinni nam zwrócić za składki a będziemy się leczyć prywatnie bo tak nie ma urojonej pandemii. (2020-07-26 11:09)
RouterRouter
+1
telefonicznie to można hahhaha ,no ale podobno są tele sex randki to może i leczenie realne. (2020-07-26 14:17)
robroyrobroy
0
wszyscy powyżej mają rację,rozmowa z jakimkolwiek terapeutą musi odbyć sie oko w oko,trzeba ocenić stan potrzebującego pomocy nie tylko po słowach ale i zachowaniu.

reasumując,porady będą płatne(dla lekarza),no to teoretycznie może sobie nabić wizyt,a z drugiej strony cytuję::"Podczas takiej rozmowy możemy uzyskać e-receptę, bądź e-zwolnienie. "Do roboty? Grażyna,gdzie jest telefon do tego psychologa? (2020-07-26 19:32)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy