Telewizja publiczna dofinansowana 2 mld

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Telewizja publiczna dofinansowana 2 mld  Inwestycje sochaczew

Notatka ta znajduje się w dziale inwestycje, gdyż do takich wydaje się należy. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która przekazuje z publicznych środków fundusze na działanie TVP.


Prezydent podkreślił, iż pieniądze powinny trafić przede wszystkim do regionalnych ośrodków TVP, a od przekazanych pieniędzy na działanie telewizji zależą losy pracowników stacji oraz ich rodzin. 


Środki, które trafią obecnie do telewizji publicznej według opozycji, mogłyby trafić do jednostek, które zajmują się leczeniem onkologicznym. Taka propozycja padła w Senacie. Prezydent jednak uznał, iż propozycja ta jest "politycznym oszustwem", a premier Mateusz Morawiecki nadmienił, iż rząd na onkologię miał przekazać 11 mld. 


Prezydent podsumowując dodał iż, "Udział mediów w realizacji narodowej strategii onkologicznej na fundamentalne znaczenie". 


Dodatkowo ważą się także losy prezesa TVP Jacka Kurskiego, który ma być pozbawiony obecnej funkcji. 


 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

RouterRouter
+1
oj chyba Duda ,przegiąłeś i wygrana na włosku? (2020-03-07 10:00)
zbigniew15zbigniew15
+1
Jeżeli tuba propagandowa w TVPIS zarabia dwa razy więcej od prezydenta, to chyba coś tu nie gra ? (2020-03-07 12:32)
robroyrobroy
0
ludzie,nie narzekajcie,Telewizornia Publiczna ma wydatki-16 oddziałów,16 rad nadzorczych,16 rad programowych,dziesiątki Dyrektorów,Prezesów,flota samochodów służbowych że by się niejedno miasto zawstydziło,oni muszą mieć te 2 miliardy,

Złosliwi twierdzą bezczelnie ,że Oddział TVP Katowice zatrudnia więcej ludzi niż cała TVN, ale to pewnie pomówienia

Setki pretorian PiS dostąpiło zaszczytu pracy w tych placówkach misyjnych zasiewających kulturę i Patriotyzm wśród Polaków. A o prezesa Jacka K. się nie kłopotajcie,w najgorszym wypadku znajdzie pracę u boku brata w Adamowej GW,albo nawet ambasadorem zostanie,Pan Jacek ma takiego opiekuna że głowa mała (2020-03-07 13:31)
robroyrobroy
0
zastanawiające-z listy byłych i obecnego prezesa-podano daty-nie kumam,przy Prezesie Jacku K. winno być-objął funkcję ,a jest i zakończenie ?

26.Jacek Kurski 08.01.2016–06.03.2020

normalnie jak nekrolog (2020-03-07 14:19)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy