Tereny nad Utratą – termin wykonania inwestycji

Zdjęcia i foto: Tereny nad Utratą – termin wykonania inwestycji  Inwestycje sochaczew

Tereny przy Utracie nadal czekają na rewitalizację. Projekt "Poprawa jakości środowiska miejskiego w Sochaczewie poprzez renowację i rozwój terenów zieleni" zawierający w sobie "rewitalizację terenów nad Utratą w Chodakowie – etap II" ze względów niezależnych od wykonawcy nie został jeszcze ukończony. 


Firma Ziel-Bud z Warszawy, która wykonuje przebudowę terenów w Chodakowie nie mogła dokończyć inwestycji w zapowiadanym czasie, gdyż otrzymana dokumentacja projektowa zawierała błędy. Wykonawca mapy nie uwzględnił rzeczywistego stanu terenu. Błędy w dokumentacji zostaną poprawione w ramach kwoty przetargowej. Obecnie trwają prace nad wykonaniem właściwego projektu. Wówczas firma Ziel-Bud będzie mogła wrócić do prowadzonych prac. Obecnie przedsiębiorstwo wykonuje tylko te czynności, które są możliwe do przeprowadzenia w ramach warunków pogodowych oraz projektowych. 


W ramach projektu powstaną alejki, rewitalizacja zieleni, palenisko oraz grill, uwzględnione zostaną potrzeby osób niepełnosprawnych. Pojawią się nowe nasadzenia drzew oraz krzewów, drogi dla rowerzystów, teren zostanie oświetlony, z ulicy Hotelowej nad tereny poprowadzą schody.  Należy nadmienić, iż teren jest objęty ochroną konserwatora ze względu wpisu do rejestru zabytków województwa mazowieckiego. Całość inwestycji to koszt 699 277 zł.


Zakończenie prac przewidywane jest w czerwcu 2019 roku.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy