Teresińska Noc Czerwcowa 2015

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Teresińska Noc Czerwcowa 2015 Koncerty i muzyka sochaczew
+1

Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz plecak swój i gitarę…. Bo niedługo wakacje. Jednak zanim nadejdą, corocznym przedsmakiem jest TERESIŃSKA NOC CZERWCOWA. Tegoroczna już 20 czerwca. Od ponad 15 lat miała ona miejsce na terenie stadionu GOSiR w Teresinie. W tym roku, z powodu przebudowy stadionu, impreza odbędzie się na parkingu Klasztoru OO. Franciszkanów w Niepokalanowie. Czy to dobrze, czy źle? Czas pokaże czy to umiejscowienie zda egzamin. Ale niezależnie od miejsca, Teresińska Noc Czerwcowa to scena i to, co się na niej wydarzy. A jak zawsze wydarzy się wiele.
Już od godz. 14.15, tuż po oficjalnym rozpoczęciu, czekają nas występy małych i dużych z gminnych szkół. Dzieci i młodzież zaprezentują swoje umiejętności artystyczne i zmierzą się z wielką sceną i liczną publicznością. Występom tym towarzyszyć będą konkursy dla dzieci prowadzone przez Karolinę Krukowską, instruktorkę TOK.  O godz. 15.30 czeka nas dalszy ciąg zabaw i konkursów dla dzieci. Na scenie bowiem pojawią się OREGANKI – zespół, którego misją jest promocja zdrowego stylu życiu poprzez zabawę i sztukę,  pod przewodnictwem Pani Dietetyk z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, śpiewa o ważnych dla każdego człowieka sprawach: o warzywach, owocach, wodzie, ruchu czy odpowiednich nawykach. Dla śmiałków, którzy razem z OREGANKAMI będą śpiewać i tańczyć czekają nagrody. Zespołowi towarzyszyć będzie najmłodsza grupa wokalna Teresińskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Joanny Cieśniewskiej.
O godz. 16.30
kawałek muzyki dla fanów folkloru warszawskiego. Wystąpi KAPELA Z TARGÓWKA. W ich wykonaniu usłyszymy szlagiery Stanisława Grzesiuka, Jerzego Petersburskiego, Mieczysława Fogga, czy utwory RETRO z lat 20-tych, 30-tych oraz piosenki kabaretowe. Fantastyczny image zespołu wraz z profesjonalnymi aranżacjami to dobra zabawa dla miłośników przed i powojennej polskiej muzyki.O godz. 18.30 sceną zawładnie „energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce”. Mowa o zespole SZULERZY. Niesamowicie charyzmatyczna  wokalistka Natalia Abłamowicz porwie nawet najbardziej opornego słuchacza. Mają na koncie 6 albumów, na których są tylko własne kompozycje i autorskie polskie teksty. To zjawisko niestety coraz rzadsze w polskiej muzyce. A jednak daje rezultaty. I tak powinno być.Kiedy już roztańczymy się przy dźwiękach SZULERÓW czekać na nas będzie niekwestionowana Gwiazda polskiej piosenki studenckiej i kabaretowej lat 80. „Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat "Wały Jagiellońskie" powstał na początku 1977 roku. Liderem i wokalistą zespołu został Rudolf Schuberth. Niepozbawione ironii teksty piosenek Wałów Jagiellońskich opisywały rzeczywistość czasów PRL-u. Stąd ogromna popularność utworów takich jak WARS wita was, Do Zoo, Kupletów pęk, Kukuła Disco, Kombajn Bizon. W 1989 roku działalność grupy została zawieszona. 21 czerwca 2001 roku odbył się wspominkowy koncert w Teatrze Leśnym w Gdańsku. 30 lipca 2008 r. Rudi Schuberth oficjalnie reaktywował zespół pod nazwą Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie.” Tak więc o godz. 20.00 na scenie TNC zawita Wars. Przepraszam, Rudi
Schuberth i Wały Jagiellońskie.

 

Ostatnią Gwiazdą Teresińskiej Nocy Czerwcowej będzie MELA KOTELUK. Bardziej znana młodszej publiczności, polska wokalistka, która śpiewała w chórkach w zespole SCORPIONS. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, choćby nagrodę im. Agnieszki Osieckiej, im. Grzegorza Ciechowskiego, jest laureatką FRYDERYKÓW za debiut i artysta roku 2013, nominowana do SUPERJEDYNEK.  Nagrywała z Czesławem Mozilem, Gabą Kulką, a jej piosenka SPADOCHRON jest niekwestionowanym hitem Polskiego Radia.


To tyle, jeśli chodzi o artystyczną stronę Teresińskiej Nocy Czerwcowej.
W międzyczasie wystąpią również młode artystki sekcji wokalnej Teresińskiego Ośrodka Kultury
. Czeka nas również wiele zabaw i konkursów sportowych, nie tylko dla dzieci. Jak zawsze atrakcją będzie wesołe miasteczko oraz mnóstwo stoisk wokół placu. Tegoroczną edycję TNC zakończy pokaz laserowy. Ten o godz. około 23.30.
Tradycyjnie już zapraszamy na grochówkę Wójta, którą sam nasz włodarz będzie częstował od godz. 16.00. Odbędzie się również mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną braci Franciszkanów a samorządowcami Gminy Teresin. Mecz oczywiście na boisku przy stadionie GOSiRu o godz. 14.00. Na terenie imprezy stanie również ambulans do poboru krwi w ramach akcji MOTOSERCE.

Zapraszamy wszystkich gorąco już 20 czerwca 2015 r., na parking  OO. Franciszkanów w Niepokalanowie na TERESIŃSKĄ NOC CZERWCOWĄ.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy