Zaloguj się do konta

TERESIŃSKA NOC CZERWCOWA - 25 VI 2016

Teresiński Ośrodek Kultury
2016-06-20
Rekreacja
Już 25 czerwca, w sobotę zaraz po zakończeniu roku szkolnego, tradycyjnie Gmina Teresin bawi się na TERESIŃSKIEJ NOCY CZERWCOWEJ. Tegoroczna impreza jest wyjątkowa, bo, podobnie jak w roku ubiegłym, mamy nowe miejsce na nasz festyn. Od kilku lat impreza odbywała się na stadionie GOSiRu, rok ubiegły to parking klasztoru, a w tym roku zostanie wykorzystany teren po starej szkole podstawowej przy ulicy XX-lecia. Czy będzie lepiej? Nie wiadomo, ale wszystko wskazuje na to, że to wymarzony teren pod tego typu imprezy.
 
Jak co roku czeka nas wiele atrakcji zarówno artystycznych jak i sportowych. Na terenie stadionu i boisk odbywać się będą pokazy łucznicze, zapaśnicze, mecz piłki nożnej pomiędzy braćmi Franciszkanami a samorządowcami Gminy Teresin, wszelkiego rodzaju zabawy i zawody.
Na terenie imprezy mnóstwo atrakcji czeka na dzieci. Tradycyjnie wesołe miasteczko, kule wodne, trampoliny, lody, wata cukrowa. Odbędzie się również pierwszy zlot YOUNGTIMERÓW.
Jak co roku Wójt Gminy Teresin przygotował dla wszystkich darmową grochówkę. A co na scenie? Będzie się działo już od godziny 15.00. Całość imprezy rozpocznie koncert zespołu seniorów z Teresina - KRAJZEGA z programem „Raz na ludowo”. Po nich, swoje talenty zaprezentują dzieci i młodzież z gminnych szkół podstawowych i gimnazjów.
O 16.30 zobaczymy program Pogotowia Artystycznego pt.: „Ciotki Chichotki” czyli dużo konkursów, zabaw i piosenek dla dzieciaków.

O godz. 18.00 na scenie pojawią się KARCZMARZE. Polski zespół grający stylizowaną folkową muzykę z pogranicza m.in. Polski, Ukrainy, Słowacji. W ich wykonaniu można również usłyszeć melodie węgierskie, bałkańskie oraz klezmerskie. Zespół został założony przez trzech zawodowych muzyków: Tomasza Pisaniaka, Łukasza Cycaka i Tomasza Pyzika w Rzeszowie w 2006 r. W 2011 r. na stałe dołączył cymbalista/gitarzysta Stanisław Tadla. Nazwa zespołu pochodzi od utworu Karczmareczka. Zainteresowanie muzyką folkową ma swój początek w Zespole Pieśni i Tańca Połoniny mieszczącym się przy Politechnice Rzeszowskiej, gdzie wspólnie mogli „zarazić” się tą muzyką. Dodatkowym aspektem, który przyczynił się do aranżacji utworów naszych sąsiadów były międzynarodowe wyjazdy na których mogli poznawać ich tradycję i kulturę. Karczmarze dali ponad 400 koncertów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, m.in. koncertowali wielokrotnie w Niemczech, we Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, na Ukrainie i na Węgrzech. W dorobku zespołu znajdują się 3 płyty studyjne noszące tytuły : Pogranicze z 2008 r., Zahrajte z 2009 r. oraz unikatowa płyta z pastorałkami nosząca tytuł Chojka z 2010 r.O 19.30 zapraszamy na koncert wyjątkowego zespołu NOCNY SUPERSAM. Dlaczego wyjątkowy? Bo śpiewa w nim wychowanka Teresińskiego Ośrodka Kultury Agata Fijewska. Teksty do piosenek pisze Natalia Fijewska-Zdanowska, wieloletnia instruktor teatralna w naszym ośrodku. Piszą o sobie tak: „Noc. Warszawa. Szybko, bo znów będzie rano... Pracujemy, bawimy się, uprawiamy seks. Robimy zakupy w sklepie 24h. Gapimy się w nocne wydanie tv info lub siedzimy przed laptopem do białego świtu. Warszawa... Wszystko, żeby być na bieżąco. Czasem po prostu kładziemy się spać, żeby nadrobić trochę snu i.. nie możemy zasnąć... “Nocny SuperSam” to zapis takich nocy. Nie po angielsku, nie z Nowego Jorku, czy Londynu. Tylko tych, konkretnych, warszawskich. Zapis osobisty, ostry, intymny. Bez pozy. Tak wygląda kawałek naszego życia. Życia współczesnych dwudziesto-trzydziestolatków w brudnej, pędzącej, usmarowanej sprayem i ozdobionej neonami Warszawie, eklektycznym, prlowsko-nowoczesnym mieście, ze zniszczoną przeszłością i niepewną przyszłością, z kartonową starówką i sterczącym ze środka Pałacem Kultury, strzeżonymi osiedlami, rozklekotanymi tramwajami i jedną linią metra. Mieście zabawy i nadziei. Mieście, które trudno polubić i którego trudno nie kochać... Noc. Warszawa. Szybko, bo znów będzie rano...” W zespole poza Agatą grają: Wawrzyniec Dąbrowski - śpiew, gitara, Maciej Rozwadowski – perkusja, Rafał Trzciński – bas. Muzykę pisze Wawrzyniec Dąbrowski.
Godzina 21.00 to czas na występ Gwiazdy Teresińskiej Nocy Czerwcowej.
W tym roku jest to zespół FUTURE FOLK.

Future Folk to absolutna nowość na polskiej scenie muzycznej. Łączymy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel - Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia. Zespół tworzą: Stanisław Karpiel- Bułecka – ocal - Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa - freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce, od lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą wielką pasją jest śpiewanie. Góral "pełną gębą". Matt Kowalsky – elektronika - DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych. Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, ocal - Pochodzi z góralskiej rodziny z Zakopanego. Od dziecka zakochany jest w muzyce i kulturze Podhala, ale inspiracje czerpie z muzyki folkowej całych Karpat. Oprócz muzyki interesuje się sztuką i architekturą. Na co dzień spełnia się jako architekt wnętrz. Prowadzi swoje biuro w Zakopanem. O sobie mówi: „Muzyka jest moim powietrzem i sposobem na życie, a także inspiracją w projektach, które realizuję”. Ich muzykę z przyjemnością Wam przybliżymy na naszej imprezie plenerowej, a do takich imprez właśnie zespół pasuje idealnie.
Na koniec zapraszamy na występ zespołu DBOMB.
Myślę, że miłośnikom tego typu muzyki zespołu nie trzeba przedstawiać. Zapraszamy więc Was na godzinę 22.15, abyście na żywo obejrzeli swoich idoli. Z pewnością będzie głośno, wesoło i tanecznie.
Całość Teresińskiej Nocy Czerwcowej podsumują pokazy laserowe a będzie to godzina 23.15.


 
ZAPRASZAMY WAS bardzo gorąco już 25 czerwca 2016 r. od godziny 15.00.
WSTĘP WOLNY!!!!!

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc