Tesco już za kilka miesięcy

Funkcjonujący od blisko pół roku hipermarket OBI to, jak wiadomo, tylko pierwszy etap planowanego u zbiegu ul. Warszawskiej i  obwodnicy miasta parku handlowego Multishop Sochaczew. Jego budowa rozpocznie się lada dzień.

Jak powiedział nam Błażej Tomaszewski, przedstawiciel spółki Retail Park Sochaczew, która na Wójtówce buduje Multishop dla McKinlay Development, prace nad drugim i trzecim etapem rozpoczną się w najbliższych dniach. Obie te inwestycje będą prowadzone równocześnie.

 - Będzie to hipermarket Tesco na powierzchni około 7,3 tys. mkw. oraz ciąg sklepowo-usługowy na ok. 4,5 tys. mkw. - mówi Błażej Tomaszewski. - Dodając do tego istniejące już OBI, całość stworzy jakby literę C, w środku której powstanie duży parking dla  naszych klientów. Cała inwestycja powstanie na blisko 21 tys. mkw. Całości dopełni powstająca przy wjeździe na teren Multishopu restauracja McDonalds, podobno jedna z większych w kraju. Mamy już 95 proc. mocno zaawansowanych umów z najemcami, z czego 60 proc. jest podpisanych. Głównie są to ogólnopolskie znane sieciówki.

Lokalny handel za słaby na partnera

Na pytanie, dlaczego nie zawierają takich umów z miejscowymi kontrahentami, Błażej Tomaszewski odpowiada, że były takie próby, ale oni nie chcą się godzić na dość skomplikowane umowy, jakie firma proponuje. Umowa taka musi zostać podpisana na 10 lat i zawiera wiele prawnych zabezpieczeń. Przyznaje też, że również sam czynsz jest dość wysoki, co odstrasza mały lokalny handel. Oprócz spożywczego Tesco będzie tu apteka i bank. A także, przy wyjeździe, stacja benzynowa.

Nasz rozmówca przyznaje, że tak duży ośrodek handlowy, a także inne funkcjonujące w mieście markety, zaszkodzą w jakimś stopniu małemu lokalnemu handlowi. Pozostaną, jego zdaniem, tylko ci, którzy będą się potrafili do tej sytuacji przystosować.

Konkurencja to wyścig

Jak pisaliśmy tydzień temu, firma, która planowała budować ciąg handlowy po drugiej stronie obwodnicy między siedzibą gminy Sochaczew a Carrefourem, nosi się z zamiarem rezygnacji z tego pomysłu. Twierdzą, że konkurencja z przeciwka prześcignęła ich w załatwianiu niezbędnych procedur i ich najemcy odeszli do Retail Park Sochaczew.

Więcej w najnowszym numerze.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy