TEST COOPERA w Erminowie - 10.10.2012

/ 29 zdjęć
Zdjęcia i foto: TEST COOPERA w Erminowie - 10.10.2012 Edukacja sochaczew
+24

Cieszymy się bardzo, że Aktywni z sochaczewskiego Klubu Maratończyka wybrali właśnie naszą szkołę na miejsce dla wspaniałej sportowej imprezy, jaką jest sochaczewski TEST COOPERA. Najlepsze w teście jest to, że wciąga do sportowej zabawy i rywalizacji wszystkich, bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej (najstarszą uczestniczką była 80-letnia pensjonariuszka DPS w Młodzieszynie).
Biegli mamy i ojcowie z dziećmi, babcie i dziadkowie, uczniowie
i nauczyciele – a kto nie biegał, mógł wziąć udział w konkurencji nordic walking, biorąc przykład z naszych VIP-ów, czyli przedstawicieli władz samorządowych. Gościli u nas: wicestarosta Janusz Ciura, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Marcin Podsędek, wójtowie Grzegorz Kropiak i Mirosław Orliński z synem - radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosławem Adamem Orlińskim.
Maratończycy swoją aktywnością i energią zarażają wszystkich, potrafią przekonać do sportu nawet zaśniedziałych domatorów i nakłonić ich, żeby choć na ten jeden dzień zmienili bambosze na adidasy, co więcej – potrafią oderwać młodzieńców od ich nieodłącznych komputerów, o czym świadczy bardzo duża ilość młodzieży szkolnej wśród uczestników biegów.
Tegoroczna jesienna edycja TESTU COOPERA odbyła się na terenie szkoły w Erminowie 6 października. Uczestnicy zjawili się tłumnie, nie wahali się wstać rano w wolną sobotę i stanąć do sportowych wyzwań. Biegi odbyły się w dwunastu seriach trwających 6 lub 12 minut. Najmłodsi uczestnicy „krasnale” z wielkim zapałem i radością rozpoczęli imprezę. Były upadki i starte kolana ale mimo to zabawa była przednia. Każdy za swoje poświęcenie został nagrodzony medalem notabene ufundowanym przez KM Aktywni. Pierwszą połowę imprezy zakończyła seria nordic walking VIP, należały tutaj władze samorządowe oraz nasza Pani wicedyrektor Iwona Stachlewska.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękny program artystyczny, oryginalne układy taneczne oraz profesjonalny występ wokalny. Po części artystycznej odbyła się licytacja cennych przedmiotów, tj. medalu
p. Rafała Milczarka z Maratonu Wrocławskiego
, obrazów p. Beaty Szustkiewicz. Wszystkie datki przekazane były na rzecz naszej szkoły.
Wszyscy mogli obejrzeć prace konkursowe naszych uczniów o tematyce sportowej na wspaniale przygotowanej wystawie. Wśród stoisk znajdował się kiermasz prac uczniów, harcerzy, prac p. Szustkiewicz oraz koszulek sportowych. Zaszczyciła nas swoją obecnością Kasia Bulicz-Kasprzak, autorka książki „Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna”. Można było zakupić książkę z dedykacją pisarki.
Młodzież, która tak świetnie bawiła się tego dnia, i tak licznie przybyła na TEST została nagrodzona. Każda szkoła i klub zostali uhonorowani pięknymi pucharami, ufundowanymi przez przybyłych gości.
Kolejne serie przeznaczone były dla dorosłych, tutaj walka była już bardziej zacięta, wzięło w nich udział wielu członków Klubu Maratończyka. Pełen profesjonalizm, ale nasza kadra pedagogiczna nie poddawała się i dzielnie uczestniczyła w trudnych zmaganiach. Na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek i coś słodkiego.
Piękna, słoneczna pogoda pożegnała naszych gości oraz uczestników. Mamy nadzieję, że jesienna edycja TESTU COOPERA odbywająca się w naszej szkole stanie się coroczną tradycją.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy