Testy COVID-19 - ile wykonano ich mieszkańcom powiatu sochaczewskiego?

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Testy COVID-19 - ile wykonano ich mieszkańcom powiatu sochaczewskiego? Zdrowie sochaczew

Koronawirus jest zagrożeniem, które wywołuje wiele obaw. W sieci pojawiają informacje, które mogą wzbudzać niepotrzebne emocje. 


Zapytaliśmy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o wykonywalność testów COVID-19 dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego. We współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Sochaczewie udało się opracować odpowiedź na następujące pytania:


- Ile testów na obecność SARS-CoV-2 wykonano mieszkańcom powiatu sochaczewskiego od 12 marca 2020 roku do daty bieżącej? – 52 testy (wszystkie ujemne)

(dodatkowo Szpital Powiatowy w Sochaczewie wykonał 22 badania personelu (są to mieszkańcy powiatu sochaczewskiego)).


- Ile osób z powiatu sochaczewskiego zostało skierowanych od dnia 12 marca br. do dnia bieżącego, na wykonanie testu obecności SARS-CoV-2 przez PSSE Sochaczew – 200 osób (ostatnie zgłoszenie w dniu 31.03.2020 r. – 48 osób).


Jednocześnie Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że osoby kierowane przez PPIS w Sochaczewie (decyzja) zostają kierowane na testy zgodnie z zaleceniem w siódmej dobie od styczności.


Sanepid w Sochaczewie wykonuje wszelkie zalecenia i wytyczne GIS. Należy pamiętać, iż osoby spoza naszego terenu, nawet wykonujące prace w naszym powiecie kierowane są według odgórnych zaleceń po kontakcie z osobami zarażonymi, bądź podejrzanymi do odbycia kwarantanny w miejscu swojego zamieszkania. Tam nadzór sprawuje odpowiednia stacja sanepidu. 


Należy wiedzieć, iż stan naszego zdrowia zależy od nas samych. W przypadku zaobserwowania u siebie takich objawów jak duszności, gorączka, utrata smaku i węchu bóle mięśni należy zgłosić się do stacji sanepidu pod alarmowy numer  883 353 506 oraz 600 261 847. Wszelkie procedury związane z zachowaniem środków bezpieczeństwa dla mieszkańców i zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa są zachowane przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Sochaczewie. 


Apelujemy #zostanwdomu. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

ViTo64ViTo64
+3
Powiat Sochaczewski zamieszkuje około 87.000 osób. Testów na koronowirusa w naszym powiecie wykonano łącznie 52 testy, co stanowi 0,6% naszego społeczeństwa To są jakiś kpiny chyba. Zastanawiam się ilu mieszkańców chodzi w koło nas niezdiagnozowanych? Czy rządzący nas okłamują? Wystarczy nie robić testów, to wspólczynniki będą dobre, pewnie tak będzie aż do wyborów 10 maja br. Potem czeka nas wariant włoski. (2020-03-31 20:36)
krisdkrisd
+1
Wow! 52 testy na cały powiat? Czujecie się bezpieczni? (2020-03-31 22:25)
infoforyouinfoinfoforyouinfo
0
„z powiatu sochaczewskiego zostało skierowanych od dnia 12 marca br. do dnia bieżącego, na wykonanie testu obecności SARS-CoV-2 przez PSSE Sochaczew –200 osób”

„wykonano mieszkańcom powiatu sochaczewskiego od 12 marca 2020 roku do daty bieżącej? –52 testy

Ja chyba śnię, toż to się kupy nie trzyma! To ile czasu trwają te testy?

„Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych: badanie –wzależności odwyposażenia laboratorium –może trwać od2,5 godz. (system „od próbki dowyniku”, gdzie wszystkie etapy RT-PCR, zachodzą napokładzie aparatu bez konieczności przenoszenia próbki wtrakcie jej oznaczania) do6-8 godzin, gdy reakcja PCR musi być poprzedzona izolacją manualną wirusowego kwasu nukleinowego. Dodała też, żeczasem oznaczenie trzeba powtórzyć, kiedy diagnosta mawątpliwości dotyczące interpretacji uzyskanych wyników.”

(2020-03-31 23:39)
zabczynski227zabczynski227
0
52 testy mistrzostwo świata , a Gontowa ile sobie zrobiła . Ale tutaj nie o to chodzi . To koniec PiSu i jak mówiłem sam suweren ich wykopie. Za chwilę suwerena pozwalniają z pracy , cofną 500 + i suweren zacznie szukać żarcia , i pójdzie do Gontowej i Osieckiego po zasiłek , którego oczywiście nie dostanie. Smutne to przepowiedzi ale prawdziwe i tak będzie . W drugim etapie suwerenowi odetną prąd , banki zaczną suwerena nękać ze spłatami kredytów i komornikiem na karku , a samochodziki kupione zaczną rdzewieć bo na paliwo i ubezpieczenie nie będzie . Trzeci etap to suweren przestanie płacić za wywóz śmieci , bo skąd kasa , miasto zaleje syf , a na jesieni drugie uderzenie wirusa , jeszce większe . Tak mówią uczeni naukowcy . Zima to jak twierdzą naukowcy przedłużenie wirusa , bo szczepinka podobno za 1,5 roku , a więc brak kasy na ogrzewanie i gotowanie . Czarny scenariusz ale jakże prawdopodobny , jak w filmach . Ale suweren może znaleźć drogę ocalenia , jeżeli uda się do Wawrzyńca i wymusi na czarnych aby za pieniądze które kiedyś dawali na tacę , pasibrzuchy ich teraz przyjeli pod dach i wyżywili . Okaże się również ,że Małecki poseł za słaby na załatwienie kasy dla miasta i wszystkie obiecanki Osieckiego staną się fikcją. Czwarty etap to już końcowka suweren wyjdzie na ulice i rozprawi się z pisiorami z głodu i chłodu .Dobry scenariusz na film , prawda? (2020-03-31 23:43)
zabczynski227zabczynski227
0
Przepraszam , ale nie dodałem ,że Osiecki w takiej rzeczywistości pierwszy będzie darł się przed zemstą suwerena ,że On to nie PiS tylko jakieś tam forum. Zobaczymy czy mój filmowy scenariusz się sprawdzi . (2020-03-31 23:53)
robroyrobroy
0
W Marcu 2020 zmarło w Sochaczewie 80 osób,poczytajcie nekrologi,tylko w Sochaczewie 80 osób (2020-04-01 12:08)
zabczynski227zabczynski227
0
Zaczyna się pierwszy etap mojego scenariusza , suwerena zaczynają zwalniać z pracy . Ale to początek za tydzień lub dwa 80 procent suwerena nie będzie miało pracy . Mało tego są głosy aby odebrać 500 plus i 13 emerytury bo kasy brak . Szpitale zawieszają pracę , i to co gada rząd to są bzdury bez pokrycia . Czekamy na dalszy rozwój akcji . (2020-04-01 23:44)
JacekJacek
0
To ciekawe... Ja wysłałem prośbę o informację o ilości przeprowadzonych testów do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie i dostałem odpowiedź, że w tym samym okresie (od 12 do 31 marca) tych testów przeprowadzono 74... Skąd ta rozbieżność? (2020-04-03 18:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy