TIK w rozwijaniu kontaktów dziecka z książką

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: TIK w rozwijaniu kontaktów dziecka z książką Słowo pisane sochaczew
+7

Technologie informacyjno - komunikacyjne w rozwijaniu kontaktów dziecka z książką były tematem kolejnego spotkania uczestników Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Szkolnych, które odbyło się 2 grudnia br. w sali konferencyjnej Kramnic Miejskich w Sochaczewie. Priorytetowym celem nauczycieli bibliotekarzy w roku szkolnym 2015/2016 jest  rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, czyli formy promocji czytelnictwa.
Jak wykorzystać  programy Story Jumper i Storybird w pracy nauczyciela, także w bibliotece szkolnej, mówiła  Beata Franczuk – doradca metodyczny, nauczyciel Gimnazjum Nr 1 w Sochaczewie.  Aplikacje te służą do tworzenia książeczek elektronicznych i  pozwalają  w kreatywny sposób dzielić się swoją twórczością. Pani Beata  pokazała uczestnikom warsztatów, krok po kroku, jak stworzyć własną e- książeczkę.
W interesujący  świat komiksów  nauczycieli bibliotekarzy wprowadził Łukasz Kuciński –  rysownik komiksów, który opowiedział o ich historii i rodzajach, a także jak powstaje i z czego składa się historia rysunkowa. Pan Łukasz wzbogacił swoją lekcję komiksu rysowaniem na żywo, kiedy to prezentował w jaki sposób za pomocą rysunku oddać np. emocje.
Warsztaty zakończyła Aneta Stępień – koordynatorka Sieci, która pokazała prezentację stworzoną z okazji jubileuszu Filii PBW w Sochaczewie pt. „70 lat minęło..”. Prezentacja została wykonana w programie Emaze, który m. in. przez zastosowanie ciekawych  szablonów umożliwia oryginalne zaprezentowanie pracy.
Następne spotkanie nauczycieli bibliotekarzy z powiatu sochaczewskiego, na które już dziś zapraszamy, odbędzie się  27.01.2016 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sochaczewie.

Anna Simczuk

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy