To było podpalenie

Opuszczony, przeznaczony do rozbiórki parterowy budynek przy ul. Grunwaldzkiej 10 A został podpalony, ale na szczęście straż w porę usunęła zagrożenie. Do zdarzenia doszło w sobotę, ok. 19.00. Akcja gaśnicza trwała ok. 2 godzin.

Adres Grunwaldzka 10 a to do niedawna budynek komunalny zamieszkiwany przez 12 rodzin. Od października obiekt stał pusty, gdyż decyzją burmistrza lokatorów zabrano do innych lokali, a parterowy barak przeznaczono do rozbiórki.

Jak nam powiedział z-ca komendanta powiatowego PSP w Sochaczewie Mirosław Gorzki, w pełni uzasadnione są podejrzenia, że doszło do podpalenia. Tego dnia nie było burzy z wyładowaniami atmosferycznymi, nie doszło do zwarcia sieci elektrycznej, żadna inna naturalna przyczyna też w zasadzie nie wchodzi w grę. Co ważne, zdaniem strażaków źródła pożaru mogły być aż trzy, gdyż ogień rozchodził się po budynku z kilku punktów.

W gaszeniu pustostanu brały udział trzy zastępy straży zawodowej z Sochaczewa oraz trzy zastępy ochotników z Niepokalanowa, Mokasu i Nowych Mostek.  

Dochodzenie w tej sprawie przejmie teraz policja i być może uda się ustalić, to podłożył ogień. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy