To już dziś - 23. Finał WOŚP!

/ 20 zdjęć
Zdjęcia i foto: To już dziś - 23. Finał WOŚP! Imprezy cykliczne sochaczew
+15

Koncerty, licytacje, pokazy, happeningi, tradycyjne światełko do nieba, a na ulicach miasta i powiatu 330 wolontariuszy – te i wiele innych imprez towarzyszy 23. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś gramy dla dzieci i seniorów! 

W Sztabie WOŚP od rana ogromne zamieszanie! 


Co nas dziś czeka?!

Na ulicach - Elektroniczni wolontariusze.

Jak już informowaliśmy w tym roku na ulice miasta, wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego oraz gminy Kampinos wyszło kwestować 330 wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami. Jednak to nie wszystko. Kilku naszych wolontariuszy kwestuje z terminalami płatniczymi POS, dzięki którym możliwa jest płatność elektroniczna. 

Sochaczewski sztab WOŚP jako jeden z nielicznych (19 sztabów w Polsce) został objęty tym innowacyjnym programem. Dzięki temu każdy kto spotka wolontariusza z takim terminalem może wspomóc Orkiestrę za pomocą karty płatniczej. Jest to szczególnie przydatne, gdy nie mamy przy sobie gotówki. Przeszkoleni i oznakowani specjalnymi koszulkami wolontariusze kwestują w centralnych punktach miasta. 


Koncert i licytacja w Pubie Piwnica - już za nami!

23. Finał WOŚP w Sochaczewie rozpoczął się już w sobotę 10 stycznia. Wystartował  o godz. 19.00 w Pubie Piwnica, gdzie odbył się wyjątkowy koncert oraz licytacja orkiestrowych gadżetów. Wśród wykonawców m.in. laureaci i uczestnicy projektu „Sochaczew rozśpiewany” (Basia Gołębiowska, Miłosz Wąsik, Michał Turczyński), Paweł „Józef” Jóźwiak, a także zespół TAJM. Tego wieczoru zebrano ponad 2000 złotych.


PRAWDZIWE SERCE SOCHACZEWA już o 14:00!

Pod taką nazwą dziś o godz. 14.00 rusza - happening. Akcja na Placu Kościuszki polega na utworzeniu przez mieszkańców i orkiestrowych wolontariuszy wielkiego czerwonego serca. 

W ten sposób chcemy wyrazić uznanie dla WOŚP. Oprócz przypomnienia o ważnym wydarzeniu, jakim jest coroczny finał WOŚP, podziękujemy też mieszkańcom za ich hojność, a wolontariuszom – za to, że potrafią poświęcać swój czas na chłodzie, nieraz mrozie, po to, aby śpieszyć z pomocą innym. Stąd nazwa przedsięwzięcia PRAWDZIWE SERCE SOCHACZEWA, bo m.in. odbędzie się w centrum, czyli w sercu miasta, a prawdziwe, bo takie właśnie są serca mieszkańców Sochaczewa - szczere, proste, otwarte, autentyczne i szczodre. Do akcji włączyła się również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Dzięki pomocy strażaków, którzy użyczą specjalny wysięgnik będzie można ten moment sfotografować.


Koncert zespołu WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI (WBH).

Koncert zespołu WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI (WBH), o godzinie 15:00 na Placu Kościuszki. Muzycy zaprezentują swobodne aranżacje znanych i lubianych piosenek śpiewanych przez lata przy ogniskach harcerskich i turystycznych.

Światełko do nieba

W tym roku nie zabraknie też tradycyjnego Światełka do nieba (niedziela, godz. 20.00, centrum miasta - Plac Kościuszki) uatrakcyjnionego występem lokalnego zespołu Red Town.

W trakcie...

Jednym z ważniejszych punktów sochaczewskiego grania jest coroczna licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym tego najważniejszego - złotego serduszka. Licytację jak co roku poprowadzi Radio Sochaczew. 

Przez cały dzień radiowe studio jest otwarte dla gości i wolontariuszy, dzięki którym można na bieżąco śledzić przebieg akcji oraz pierwsze wyniki zbiórki.

Zapraszamy śledzenia naszej strony internetowej www.wosp.e-sochaczew.pl oraz polubienia profilu na Facebooku. 

Informacje dodatkowe
  3.7
  Oceń
  (3 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - sztab w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy