To nie ufo, to wołanie o pomoc

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: To nie ufo, to wołanie o pomoc Interwencje i pomoc sochaczew

Ogromny napis ,,NIE DLA CPK" wycięty na jednym z pól w miejscowości Skrzelew jest wyrazem wspólnego sprzeciwu mieszkańców Szymanowa, Teresina, Baranowa, którzy nie popierają wysiedlenia i budowy budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.


Do naszej redakcji napisał jeden z niezależnych obrońców ziemi, Krzychu Wieczorek:

,,Przedwczoraj zostało z balonu wykonane zdjęcie, które wywołuje łzy rozpaczy i jest wyrazem bezsilności. To walka o to aby te ziemie zostały dla naszych dzieci . Jest to wiadomość typu ,,help", badź ,,S.O.S" wyryta przez jednego z rolników Tadeusza Szymańczaka. Mamy nadzieję, że to wołanie o pomoc trafi do Pana Wilda, który będzie przelatywał nad naszymi rejonami, żywiąc nadzieję na biliony i chcąc wysiedlić naszych mieszkańców, którzy przez lata starali się o dobrobyt zabezpieczający przyszłość ich dzieci. "

Mieszkańcy starają się ratować w każdy możliwy sposób, a ten jest bez wątpienia niezwykle wzruszający i wymowny. 

,,Chcemy pokazać, że chcą nam zabrać to co najcenniejsze. Nie jakieś piaszczyste rejony, tylko bardzo dobrą klasę ziemi. To tak jakby popsuć 100 letni pomnik." -dodaje Krzychu Wieczorek


M.

(dziękujemy czytelnikowi Krzychowi Wieczorkowi za wiadomość i zdjęcie)


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

robroyrobroy
+3
kości zostały rzucone-od paru lat jest komitet budowy,rada nadzorcza,kilka zarzadów,biorą kasę za planowanie(nie techniczne- takie wirtualne , umysłowe),załapując się do tych gremiów ,mając 35-40 lat-doczekacie emerytury,a los właścicieli ziemi,ich rodzin i interesów-ONI MOGĄ PANU MAJSTROWI !!!WĘŻYKIEM!!!!, ciekawe dlaczego w tym roku złozył rezygnację główny szeryf od tego nieistniejącego lotniska

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/jacek-bartosiak-zrezygnowal-z-funkcji-prezesa-cpk,911322.html (2019-08-02 15:36)
luccklucck
-3
Gdyby nasi przodkowie myśleli w ten sposób to do dzisiaj siedzielibyśmy na drzewach. Polsce potrzebne jest patrzenie w przyszłość rozwój budowa kręgosłupa komunikacyjnego a przede wszystkim dla naszego regionow regionu nowee miejsca pracy (2019-08-02 18:08)
krisdkrisd
+2
Autostrad nie potrafią budować albo chociażby głupiego promu a za CPK chcą się brać... w ciągu 4 lat 33km autostrad a z obiecanego promu stępka zdąrzyła zardzewieć... no brawo! (2019-08-03 00:51)
zbigniew15zbigniew15
+1
Wszystko zależy od jesiennych wyborów, aby problem przestał istnieć. (2019-08-03 16:48)
robroyrobroy
0
@zbigniew15,no to problem nie przestanie istnieć,żeby to budowało jakieś konsorcjum-LOT,PKP,PKS i TAXI ,może nawet z PSS Spolem-może by coś z tego wyszło kiedy buduje rząd -wyjdzie jak w Niemczech (2019-08-03 17:28)
ToTylkoJaToTylkoJa
-1
Ciekawe czy kamieniami w samochody rzucaja tam? (2019-08-05 09:12)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy