To się nazywa gra fair

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: To się nazywa gra fair Rugby sochaczew

Na sobotni mecz eliminacji Mistrzostw Polski Kadetów z Orkanem drużyna Mistrzów Polski – Juvenia Kraków przyjechała do Sochaczewa w 14-osobowym składzie. Rugby, to sport gdzie nie tylko zwycięstwo się liczy. Ważny jest też szacunek dla przeciwnika. Z tego powodu trener Maciej Misiak zdecydował, że na boisko wybiegnie tylko czternastu jego zawodników.


Od początku meczu trwał na murawie prawdziwy bój. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić i z pełną mocą broniła dostępu w pobliże swojego pola punktowego. Co prawda Orkan miał optyczną przewagę i dłużej utrzymywał się przy piłce jednak przez wiele minut nie było z tych poczynań żadnego efektu punktowego. Na szczęście Kacper Getka przełamał linię obrony gości i pomimo tego, że na plecach wisieli rywale przyłożył piłkę na polu punktowym gości. Przed przerwą sochaczewianie jeszcze raz zdobyli punkty.

Po zmianie stron rywalizacja na boisku była jeszcze bardziej wyrównana i twarda. Co najważniejsze. Reguły gry nie były łamane oraz nie było złośliwości. Po prostu było fair. Juvenia w pierwszych minutach zmniejszyła dystans. Kolejne minuty to obustronne ataki skutecznie zatrzymywane przez linie obrony raz Orkana, a drugi raz Juvenii.

Jeden z ataków gospodarzy ponownie był skuteczny i wydawało się, że do końca meczu wynik się nie zmieni. Wawelskie Smoki znane są z walki do ostatniego tchu. Ich ambicja została wynagrodzona. W ostatniej akcji meczu zdobyli punkty. Pomimo młodego wieku rugbiści na boisku zaprezentowali spore umiejętności. Prawdopodobnie i Orkan, i Juvenia będą należały do grona faworytów turnieju finałowego.

Z postawy swoich zawodników zadowolony był trener Maciej Misiak, który po wygranym meczu powiedział: Sobotni mecz kadetów Orkana z aktualnymi Mistrzami Polski Juvenią Kraków był bardzo dobrym widowiskiem. Na boisku trwał zacięty bój, z którego zwycięsko wyszli zawodnicy Macieja Misiaka. Przez całe spotkanie widoczna była lekka przewaga gospodarzy, którzy wygrali w eliminacjach Mistrzostw Polski ósmy mecz z rzędu. Według trenera najlepszymi zawodnikami Orkana w tym spotkaniu byli Mateusz Panek i Wojciech Kryś.


RC Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 19:14 (12:0)

punkty: Kacper Getka (7), Jan Mroziński (5), Wojciech Kryś (5), Igor Kocimski (2)

skład: Adam Szwarc (Kacper Wróbel), Mateusz Sobański, Łukasz Łukaszyk (Oskar Sargowicki), Mateusz Panek, Wojciech Kryś, Sebastian Misiak, Jan Mroziński, Cristiano Bregu (Paweł Szwarc), Igor Kocimski, Przemysław Dobijański, Kacper Getka, Michał Szwarc, Dawid Szymerski, Sebastian Kitliński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy