TOnZ przeprasza za opiekuna z Azorka. Wyraża ubolewanie nad zaistniałą sytuacją

Zdjęcia i foto: TOnZ przeprasza za opiekuna z Azorka. Wyraża ubolewanie nad zaistniałą sytuacją Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W dniu 22 października na terenie schroniska Azorek miała miejsce trudna sytuacja. Opiekun zwierząt był pod wpływem alkoholu. Interweniowali mieszkańcy. Zwierzętom nie stało się nic co mogło zagrażać ich bezpieczeństwu. Po tym wydarzeniu Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wydało oświadczenie.


Stanowisko Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Sochaczewie:


- Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ,operator wygaszanego schroniska dla bezdomnych zwierząt „AZOREK”, pragnie wyrazić żal z powodu zdarzenia, do którego doszło 22 października. Bez wątpienia mieliśmy do czynienia z czymś, co nie powinno mieć miejsca. Czujemy się za to w pełni odpowiedzialni i zapewniamy, że zrobimy wszystko, by nigdy więcej nie doszło do takiej sytuacji. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, niezwłocznie udaliśmy się na teren schroniska i podjęliśmy stosowne działania.  


Opisany w tekście Pana Łukasza Dąbrowskiego mężczyzna nie jest pracownikiem TOnZ , ale naszym wieloletnim członkiem, który nigdy w przeszłości nie zawiódł zaufania. Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie tłumaczymy  jego postępowania. Było ono nieodpowiedzialne i ze wszech miar naganne. Musieliśmy posiłkować się  wsparciem wolontariusza, ponieważ kilka tygodni temu druga z zatrudnionych tam osób zdecydowała o odejściu z pracy z uwagi zapewnienie sobie ciągłości pracy /schronisko wygaszane/. Osoba ta nigdy więcej nie pojawi się w”AZORKU”. 


Zapewniamy jednocześnie, że psy przebywające w wygaszanym schronisku zostały tego dnia w pełni zabezpieczone – nakarmione, napojone, a boksy sprzątnięte. Przez te wszystkie lata nasze „bezdomniaki” miały właściwą, pełną troski opiekę, co mogą potwierdzić osoby nas odwiedzające. Potwierdza to  fakt wielkiej ich determinacji  w działaniu na rzecz utrzymania AZORKA w dotychczasowym miejscu.


Przepraszamy wszystkich, których ta przykra sprawa dotknęła – naszych przyjaciół wspierających od lat AZORKA, wolontariuszy oraz burmistrza miasta, z którym TOnZ zawarło umowę na prowadzenie schroniska.


Zrobimy wszystko, by odbudować nadszarpnięty wizerunek TOnZ , organizacji od ponad 150 lat troszczącej się o los naszych braci mniejszych.


Z wyrazami szacunku

Prezes TOnZ Sochaczew – Aldona Kmiecińska

Wiceprezes TOnZ Sochaczew – Danuta Radzanowska


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy