Topołowa - zderzenie samochodu z łosiem

/ 6 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Topołowa - zderzenie samochodu z łosiem Wypadki sochaczew

Do zderzenia doszło wczoraj, 21 marca o godz. 2:23 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Topołowa (gmina Teresin). Samochód osobowy zderzył się z łosiem, nieprzytomnego kierowcę w ciężkim stanie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala w Warszawie. Akcję ratowniczą prowadziło 6 strażaków z sochaczewskiej PSP.

 

W dniu 21 marca, o godzinie 2:23, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze nr 92 w miejscowości Topołowa (gmina Teresin). Z informacji uzyskanych od osoby zgłaszającej wynikało, że w wyniku zdarzenia w pojeździe uwięziona została osoba.

 

Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie, pogotowie ratunkowe oraz policja.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z łosiem. Po zderzeniu pojazd dachował i znajduje się poza jezdnią, a wewnątrz znajduje się nieprzytomny kierowca.

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych, ewakuacji mężczyzny z wraku na noszach typu deska oraz przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego.

 

Poszkodowany w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Dalsze czynności polegały na postawieniu pojazdu na kołach oraz odłączeniu akumulatora. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano policji.

 

Trwającą 34 minuty akcję ratowniczą prowadziło 6 strażaków-ratowników PSP.

 

Tekst i zdjęcia: kpt.T.Fijołek

kppspsochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
0
Po co te przedruki od straży? Kto zainteresowany, ten od razu wejdzie na stronę sikawkowych :) (2015-03-22 20:41)
redakcjaredakcja
0
Żeby miał Pan przegląd wydarzeń w Sochaczewie i okolicach różnej kategorii z punktu widzenia autora wpisu w jednym portalu społecznościowy służącym informacji o życiu regionu i promocji tego, co wartościowe? PSP swoje życie internetowe zaczynało od strony na e-Sochaczew.pl, dziś współpracujemy, widząc w tym szerszy społeczny sens, którego Pan nie widzi. Publikacje PSP na e-Sochaczew.pl służą też promocji strony naszych strażaków.

Pozdrawiamy! (2015-03-22 23:37)
Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
0
Może faktycznie, coś w tym jest. Dzięki za wyjaśnienia! Pozdrawiam również :) (2015-03-23 00:45)
Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
0
A swoją drogą, nie spodziewałbym się na 'dwójce' łosia. Miejmy nadzieję, że pan z samochodu szybko dojdzie do zdrowia. (2015-03-23 00:47)
jacknijackni
0
co z losiem?? czy przeżył??? (2015-03-24 00:52)
tomekmaktomekmak
0
Jackani, facet walczy o życie w szpitalu, a Ty pytasz czy łoś przeżył??? Zastanów się troche zanim coś napiszesz! (2015-03-24 09:06)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy