Tour de Pologne w Sochaczewie

Po raz kolejny do Sochaczewa zawitają uczestnicy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Kolarzy powitamy w naszym mieście w poniedziałek, 4 sierpnia, wczesnym popołudniem.

Tegoroczny, 71 Tour podzielono na siedem etapów. Sochaczew kolarze odwiedzą w ramach II etapu, jadąc z Torunia do Warszawy. W jego ramach będą mieć do pokonania 226 kilometrów. Wystartują z centrum Torunia o 11.05, a w Sochaczewie będą w zależności od tempa jazdy około 14.25-14.45.

Na teren powiatu sochaczewskiego wjadą od strony Iłowa, dalej pojadą przez Brzozów i Giżyce, w Żdżarowie wskoczą na trasę nr 50, następnie w Kątach pojadą ulicą Płocką w kierunku naszego miasta. Peleton pokona trasę: ul. Płocka, most na Bzurze, ul. Warszawska, na skrzyżowaniu skręt w Aleję 600-Lecia i dalej prosto obok osiedla Victoria, przez Trojanów i most na Utracie ulicą Chopina do Chodakowa. Peleton dojedzie do ronda Jana Pawła II i pomknie prosto ulicą Chopina do Żelazowej Woli. Dalej trasa wiedzie przez Dzięglewo, Strzyżew, do Kampinosu i Warszawy.

Kierowców ostrzegamy, że 4 sierpnia w centrum miasta wystąpią utrudnienia w ruchu. Policja i służby porządkowe muszą zabezpieczyć cały 8 kilometrowy miejski odcinek wyścigu, wszystkie skrzyżowania i wloty bocznych uliczek, by kolarzom nie przeszkodził żaden samochód, autobus, bezpański pies.

- Tego dnia, przez kilka godzin, najważniejsi są kolarze i ich bezpieczeństwo, zatem jeśli mamy w planach podróż pociągiem, umówioną wizytę u lekarza, jakieś ważne spotkanie, należy wziąć poprawkę czasową. Wyjechać wcześniej, pójść piechotą  informuje Agata Kalińska dyr. Centrum Kultury, Sportu i Pormocji UM.

Pewne utrudnienia mogą występować również w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Jak informuje dyr. Krzysztof Sieczkowski, ZKM nie planuje zmian w rozkładzie jazdy ani zmian trasy autobusów. Pasażerowie korzystający między 14.00 a 15.00 z usług komunikacji miejskiej będą musieli poczekać w autobusie na przejazd peletonu i otwarcie ulic dla normalnego ruchu.

Policja zapewnia, że zrobi wszystko, aby drogi w centrum miasta zamknięte były jak najkrócej. Jak poinformował nas szef drogówki Paweł Dubielecki, trasa przejazdu Tour de Pologne zostanie zamknięta kwadrans przed wjazdem pierwszego zawodnika, a ponownie otwarta kilka minut po wyjeździe ostatniego.

Zapraszamy też na ziemia-sochaczewska.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy