Tragedia drogowa w Józinie, gmina Rybno

/ 9 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Tragedia drogowa w Józinie, gmina Rybno Wypadki sochaczew

Wczoraj 3 maja, o godzinie 3:49, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Józin (gmina Rybno). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód marki BMW znajdujący się poza jezdnią. W pojeździe znajdowała się jedna osoba, bez funkcji życiowych. Pozostałe dwie osoby poszkodowane opuściły rozbity pojazd o własnych siłach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie wykonaniu dostępu do osoby pozostającej w pojeździe, jej ewakuacji z wraku i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. Lekarz koordynujący medyczne działania ratownicze stwierdził zgon.

W toku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pojazdem prawdopodobnie podróżowały jeszcze dwie osoby, które oddaliły się z miejsca zdarzenia. Na polecenie kierującego działaniami ratowniczymi zadysponowano dodatkowo zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie wyposażony w kamerę termowizyjną. Strażacy wspólnie z funkcjonariuszami policji przeszukali pobliski teren, jednak poszukiwanych osób nie odnaleziono.

Działania prowadzone przez 7 strażaków PSP i 11 strażaków OSP zakończono o godzinie 7:43. Na miejsce zdarzenia przybył dowódca sochaczewskiej JRG PSP bryg. Tomasz Stasiak.

 

Tekst: st.kpt.T.Fijołek, zdjęcia: mł.asp.G.Kuras

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

użytkownik23891użytkownik23891
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2016-05-04 11:09)
redakcjaredakcja
0
Komentarz KPP Sochaczew dot. wypadku:

Niestety, w Józinie, kilkanaście minut przed godziną 4. rano doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem BMW na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć na miejscu poniósł 29-letni mieszkaniec Sochaczewa. Mundurowi ustalają teraz przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. (2016-05-04 11:57)
redakcjaredakcja
0
Komentarz KWP w Radomiu odnośnie tego samego zdarzenia: - 3 maja 2016 - pow. sochaczewski, droga powiatowa - kierujący bmw na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć w tym wypadku poniósł jeden z trzech jadących autem mężczyzn. Dwaj pozostali po zbadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazali się być nietrzeźwi, trwa ustalanie który z nich kierował bmw . (2016-05-04 12:02)
kacperskyykacperskyy
-1
wiem wiem... tragedia drogowa... jest to subiektywne odczucie, dla kogos tragedia to jak zdechnie mu zwierzak a dla kogos smierc 3000 ludzi nie bedzie tragedia... ale wiem w jakim celu media mocno koloryzuja zdarzenia. to ladnie brzmi dla wejsc na strone oraz zwiekszenia czytelnosci. nie zastanawiacie sie o innych skutkach psychologicznych takich dzialan? to nie tylko podbija wejscia ale z drugiej strony czlowiek slowo tragedia zaczyna kojarzyc z wypadkiem w ktorym zginela jedna osoba i mysli tragedia?? tragedia to byla WTC... podswiadomie deprecjonuje znaczenie tego slowa i za takich 10 lat wlasnie smierc 1000 osob przestaje byc tragedią a dalsze skutki, całkowita obojętnosc... tak media. to m.in wasza zasluga ze szerzy sie taka znieczulica.


definicja wypadku drogowego:
„Wypadek, to zdarzenie mające miejsce w ruchu lądowym, spowodowane poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym ruchu, którego skutkiem jest śmierć jednego z uczestników lub obrażenia ciała powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwające dłużej niż 7 dni”. (2016-05-04 13:54)
Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
0
Jak już otwieramy słownik i coś sobie z niego czytamy, to "tragedia 1. «nieszczęście dotykające kogoś»" oraz "tragiczny 2. «naznaczony nieszczęściem; też: odzwierciedlający taki stan»". A teraz zamilknij kundlu i won do budy, uszanuj czyjeś nieszczęście i nie dziamaj niepotrzebnie chociaż kilka dni. (2016-05-04 14:32)
kacperskyykacperskyy
-1
kwiatosiu jak w takim razie opiszesz zatonięcie tytanica w swietle tej tragedii ktora wydarzyla sie w gminie rybno?
pomysl zanim zaczniesz uzywac slow obrazliwych.

podam ci jeszcze jedna skrocona definicje slowa "tragedia" skoro taki dobry jestes z uzywania slownikow: "obok komedii i dramatu właściwego jeden z trzech podstawowych gatunków dramatu. Tragedia to utwór dramatyczny, w którym ośrodkiem akcji jest nieprzezwyciężalny i kończący się nieuchronną klęską konflikt wybitnej jednostki z siłami wyższymi – losem, fatum, prawami historii, prawami moralnymi, prawami społecznymi itp.

slowo "tragedia" w tym wypadku łączy również się płynnie z innymi wyrazeniami w odniesieniu do twojej osoby: inteligencja i kultura. (2016-05-04 15:43)
Daniel5Daniel5
+2
Jaka tragedia? Oni wszyscy na chlani byli.
Dobrze że nikt przypadkowy nie zginął!!!
(2016-05-04 16:42)
Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
0
Ale jakich obraźliwych słów użyłem?

Podobnie jak zwierzęta nie okazujesz empatii. Mnie nie obchodzi w jakich okolicznościach ktoś ginie. Wypadek, samobójstwo, po alkoholu, narkotykach, brudny, czysty, bogacz czy bezdomny. To nieistotne. Chodzi o sam fakt, że ginie człowiek. Członek jakiejś rodziny, wspólnoty. Czyjś syn, być może już ojciec. Ktoś, z kim rodzina zżyła się przez prawie 30 lat. Ktoś, kto dawał innym radość stawianiem pierwszych kroków czy zdanym egzaminem maturalnym. Potrafisz wznieść się na wyżyny i objąć to swoim małym, niedorozwiniętym rozumem? Pojawiasz się w takim miejscu, snujesz swoje chore rozważania, przepisujesz pojęcia ze słownika i porównujesz z Titanicem. Jak ci się zbierają gazy, to udaj się na osobność i nie psuj powietrza w towarzystwie.

Na tym kończę dyskusję, z szacunku dla ofiary i czytającej być może ten wątek rodziny. Składam wyrazy współczucia. (2016-05-05 01:36)
Mecenas39Mecenas39
0
Sory. O jakiej tragedii tu mówimy?To nie była tragedia tylko zwykła brawura jakiś nachlanych nieodpowiedzialnych Ludzi bo trudno 29 latków nazwać Małolatami. Tak jak pisze Daniel5 to dobrze że nikt postronny nie zginął.A jeszcze jedno to nasza kochana Policja mogła by bardziej patrolować okolice słynnej dyskotece w Rybnie. A do Pułkownika Kwiatkowskiego - stary jak jesteś taki wrażliwy to ty może powinieneś zostać Księdzem.A nie pisz tu co znaczy słowo Ksiądz bo każdy może sobie to sprawdzić w słowniku (2016-05-05 10:07)
Bunia87Bunia87
0
Niektórzy powinni uszanować tragedie rodzinny. Jeśli ktoś nie potrafi - niech swoje komentarze pozostawi dla siebie. Bo ten kto pluje w studnie nie widomo czy z niej kiedyś się nie napije.... i nie wiadomo czy CIEBIE podobna tragedia nie spotka. Ciekawe czy wtedy ten kto się wymądrza będzie nadal taki mądry ? Jakby nie było to tragedia dla rodziny jest !
Jeśli macie szacunek dla osób które przechodzą żałobę to pozostawcie komentarze niektóre dla siebie. Bo na pewno nikt nie chciałby się znaleźć w podobnej sytuacji.
Nie wiesz co Ci życie przyniesie. Nie daj Boże żeby Twojemu synowi zdarzyła się podobna tragedia. I nie mów że Twój syn czy Twój bratanek siostrzeniec będzie odpowiedzialny bo tego nie wiesz - nigdy nie widomo czy za zakrętem nie stoi śmierć. A głupoty w swoim życiu każdy popełnia. I to nie TY teraz ponosisz STRATĘ wiec doceń to co masz i przestańcie pisać ze to nie tragedia dla rodziny !
Obyście nigdy nie ponieśli takiej straty jak rodzina zmarłego.
Trochę szacunku, dla tych w których empatii brak. Uszanujcie ból i cierpienie rodziny o ile potraficie. (2016-05-05 11:19)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy