Tragedia psa - bez oczu i w bólu w zamknięciu

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Tragedia psa - bez oczu i w bólu w zamknięciu  Interwencje i pomoc sochaczew

Każdy z nas zmaga się z niebywałą sytuacją. Nie możemy wychodzić z domów, nie możemy spotykać się z najbliższymi. Zamknięto lasy, parki, przychodnie, zamknięto nas w domach. Ale mamy pełne lodówki i dostęp do ciepłych domów i opieki medycznej. 


Czyli nasza sytuacja nie jest w gruncie rzeczy tak tragiczna. Owszem niezbyt komfortowa. Ale przejściowa. Wiemy, że nadejdzie dzień w którym wreszcie wyjdziemy z zamknięcia. A co myśli zwierzę, które wie, że jego życie to kojec, brud? Że dni takie same wloką się i nie chcą przestać istnieć. Że ten czas nadal trwa, a ból i beznadzieja są obok. 


W dniu 11 kwietnia do jednej z sochaczewskich lecznic trafił pies. Bez oczu, brudna, skołtuniona sierść i ból. Bo sącząca się ropa z poranionych oczu może oznaczać ogrom bólu. Pies ma właściciela. Ale dopiero telefon od mieszkańców sprawił, że koszmar życia psiaka może dobiec końca. Być może zdjęcie wyrwane z kontekstu, ale wygląd zwierzaka już nie... 


Zarzucono mi hipokryzję wobec wsparcia dla życia słonek wybijanych przez myśliwych na szali z dostępem kobiet do aborcji. Cóż... chyba nie trzeba więcej słów udowadniających, że wielu z nas wyzbywając się człowieczeństwa daje lukę na niespójność zasad moralnych. Każdemu do własnych. 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

HaftHaft
+3
Słuchajcie, jestem facetem 40 letnim, silnym, dojrzałym mężczyzną który wiele już w życiu przeszedł i wiele widział tym bardziej nie wiele mnie już zdziwi na tym świecie, ale łza w oku leci i płakać mi się chce gdy tutaj piszę na laptopie - na moim kolanie leży głowa mojego psa wzdychająca i wpatrzona we mnie jak w święty obraz. To zwierze przynosi mi każdego dnia tyle energii i radości, że będąc świadomym ilu jest fałszywych ludzi wokół mnie - ten właśnie zwierzak zawsze czeka na mnie. Psy to wyjątkowe zwierzęto, to nasi bracia - tylko mówić nie potrafią. Nie wyobrażam sobie co taki pies czół gdy ktoś mu tak robił - nie jestem za karą śmierci na świecie, ale powinno się takiemu zdjąć majtki i rozgrzanym żelazem raz przy razie po woli, raz przy razie przez wiele godzin przypalać to i owo, następnie zrobić to z oczami. Stary testament choć kontrowersyjny był bardzo sprawiedliwy - zakładał, że krzywda wykonana bliźniemy, będzie krzywdą wykonaną wykonawcy. oko za oko ząb za ząb ... (2020-04-11 22:43)
malgorzata-kaczmarekmalgorzata-kaczmarek
+2
Zrobiłabym temu bydłu dokładnie to samo! Chrześcijańska, żeby go pokręciło, duszyczka! (2020-04-11 22:50)
ewa-debniakewa-debniak
+2
Co się teraz dzieje z tym pieskiem czy ma pomóc weterynaryjna?
Mam też pieska w domu i dwa kotki i nie wyobrażam sobie co to biedactwo czuje, co myśli będąc tak traktowanym. Jakie, tacy ludzie mają sumienie doprowadzając stworzenie do takiego stanu mam nadzieję że ktoś tego pieska adoptuje i da mu dobrą opiekę (2020-04-13 14:21)
zula-zulazula-zula
+2
Właściciel do więzienia na kilkanaście lat . Drań !!! (2020-04-13 19:52)
sylwia-franuszkiewiczsylwia-franuszkiewicz
+2
Niestety takie czasy ze coraz wiecej takich ludzi na swiecie ale jak to by pewnie powiedzial pies czlowiek to slaby material na przyjaciela ja mam w domku psa krolika ktorego ktos podrzucil 3 kanarki z tego 1 jest stary nie wyskakuje nadrazek bo nie daje rady siedzi na dole wiec podklady w aptece kupuje zeby mu sie odgnioty na lapkach nie robily wiec takicm ludziom powiino sie robic dokladnie to samo co oni tym zwirzatkom zwyrodnialcy (2020-04-13 19:59)
MartheMarthe
+2
Zbulwersowała mnie ta historia! Co teraz dzieje się z tym psem? Jak można mu pomóc? (2020-04-19 11:33)
dominika36dominika36
+3
Piesek jest już bezpieczny. Jest pod opieką fundacji "Ratujemy Zwierzaki", która oczywiście zbiera fundusze na leczenie psiaka.  (2020-04-19 11:47)
tak-to-jatak-to-ja
+1
skurwysynem trzeba się urodzić! ,,właściciel'' powinien ponieść solidną karę finansową, bo taka najbardziej boli tych zwyrodniałych psycholi (2020-06-11 00:08)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy