Tragedia w Kożuszkach Parcel: interwencja straży pożarnej

/ 5 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Tragedia w Kożuszkach Parcel: interwencja straży pożarnej Pożary, straż pożarna sochaczew


Zgłoszenie o wypadku drogowym w Kożuszkach Parcel na terenie gminy Sochaczew wpłynęło do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie 11 marca o godz. 5.42. Na krajową 92 skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że doszło do czołowego zdarzenia samochodu osobowego Peugeot 307 z ciężarowym Mercedesem. W rozbitym Peugeocie pozostawał nieprzytomny kierujący. Kierowca samochodu ciężarowego w wyniku zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń.

 

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz jego ewakuacji na noszach typu deska. Mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który wraz z ratownikami PSP niezwłocznie rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. Trwające kilkanaście minut zabiegi resuscytacyjne nie przyniosły rezultatu. Lekarz koordynujący medyczne działania ratownicze stwierdził zgon 38-letniego kierowcy.

 

Dalsze czynności polegały na sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni, który zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez prokuratora i policję.

 

Działania ratownicze prowadzone przez 6 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 10:43.

 

Tekst i zdjęcia: st.kpt.T.Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

mavermaver
0
Proponuje jeszcze szybciej jechać,do bólu ile fabryka dała ,a cooo.Tylko pomyślcie barany ,że oprócz was ktoś jeszcze korzysta z tej samej drogi.Wy się zabijajcie ale dajcie żyć innym . (2016-03-12 17:55)
grazynaagrazynaa
0
„Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.” (2016-03-13 00:20)
mavermaver
+3
Tak będę oceniał bo mam w tym interes żeby ktoś mnie nie zabił jak będę rano jechał do pracy,bo komuś się spieszy i wyprzedza na trzeciego.Kierowca Tira nie ucierpiał ,bo siedział wysoko,a jakby to była osobówka-to co ,marmolada.
(2016-03-13 08:42)
krzysztofjezynakrzysztofjezyna
0
a skad wiesz ze przyczyna byla predkość....a może zasłabł......tego nie przewidzisz. (2016-03-14 14:16)
kot1234kot1234
0
Maver nie znasz sytuacji nie wiesz jak było to nie pisz bzdur i nie oceniaj nikogo bo to nie w twoim intersie.DLA TWOJEJ WIADOMOSCI DOPIERO BEDZIE WIADOMO CO BYŁO PRZYCZYNĄ . (2016-03-14 19:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy