Tragiczne zderzenie samochodu osobowego z pociągiem

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Tragiczne zderzenie samochodu osobowego z pociągiem Wypadki sochaczew

W dniu 19 listopada, o godzinie 7:12, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem na przejeździe kolejowym w miejscowości Teresin-Gaj (gmina Teresin).

 

Dyżurny operacyjny powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie. Na miejsce udał się także zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie bryg. Wiesław Gorzki oraz naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. bryg. Maciej Bieńczyk.

Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda Fabia z pociągiem InterCity relacji Łódź Kaliska-Warszawa Wschodnia. Skład pociągu wraz ze znajdującym się pod nim samochodem osobowym zatrzymał się po przejechaniu około 500 metrów.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia – polecono wstrzymanie ruchu kolejowego na tym odcinku. Lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon kierującego pojazdem, 50-letniego mężczyzny. Równocześnie dokonano sprawdzenia przedziałów pociągu w celu weryfikacji stanu zdrowia podróżujących pociągiem – żadna z osób nie odniosła obrażeń.

Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez prokuratora i techników policyjnych przystąpiono do odciągania wraku od składu przy pomocy łańcuchów przez samochód kolejowego ratownictwa technicznego Zakładu Linii Kolejowych, a następnie wydobycia ciała ofiary.

Trwa ustalanie przyczyn i przebiegu tego tragicznego zdarzenia. Podróżujący koleją musieli liczyć się z opóźnieniami. Dla pasażerów pociągu uczestniczącego w zdarzeniu zorganizowano autobusową komunikację zastępczą.

 

Tekst i zdjęcia: kpt.T.Fijołek

Zapraszamy również na naszą stronę kppspsochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy