Travelling Blues w Pubie 77

/ 11 komentarzy / 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Travelling Blues w Pubie 77 Koncerty i muzyka sochaczew
+6

Magda Piskorczyk to bez wątpienia muzyczna osobowość . Jako wokalistka, instrumentalistka oraz autorka tekstów jest obdarzona niezwykłym, „czarnym” tembrem głosu. Posiada ona wyśmienity warsztat wokalny o wszechstronnych możliwościach. Cechuje go ponadto zróżnicowanie środków wokalnych. Atutem artystki jest umiejętność budowania dobrego kontaktu z publicznością. Magdalena Piskorczyk jest: trzykrotną triumfatorką plebiscytu branżowego kwartalnika „Twój Blues” na Bluesową Wokalistkę Roku (2003, 2004, 2006) oraz dwukrotną półfinalistką najpoważniejszego międzynarodowego konkursu bluesowego IBC w Memphis. Autorka płyty „Blues Travelling” nagranej z udziałem Michała Urbaniaka występowała nie tylko z czołówką polskiej sceny bluesowej, m.in. Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, ale również z muzykami światowego formatu: Deborą Coleman, Bobem Margolinem czy Bobem Brozmanem.

Repertuar Magdy Piskorczyk to wysmakowane – niejednokrotnie surowe w formie - aranżacje standardów bluesowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel, funk i soul, a także współczesne kompozycje inspirowane tymi stylami. Jej głos znakomicie sprawdza się zarówno w bluesie, jak i swingu czy w melodiach afrykańskich. To muzyka z jednej strony bardzo nawiązująca do korzeni, z drugiej zaś - bardzo osobista w odbiorze. Mogli się o tym przekonać goście, licznie zgromadzeni w Pubie 77, którzy w czwartkowy wieczór długo oklaskiwali młodą i utalentowaną artystkę. Mamy nadzieję, że to nie jedyny koncert Magdaleny Piskorczyk w Sochaczewie i jeszcze nie raz będziemy mogli usłyszeć jej niesamowity warsztat wokalny.
Szymon Maciejewski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (11)

gochagochagochagocha
0
Blusik w 77?Fajniutko,tam zreszta jest zawsze fajniutko,z klimatem ,itd:)))) (2007-11-13 14:32)
IrqoIrqo
0
Bluesik, bluesik i to światowej klasy! A może także nieco funku i swingu, który Magda często wplata. Wyjątkowy głos, styl i mnóstwo emocji na scenie.
Polecam: www.magdapiskorczyk.com.
Wideo z koncertów: www.youtube.com/piskorczyk (2007-11-14 16:34)
IrqoIrqo
0
Acha, jeszcze sprostowanie:
saksofonu to raczej nie będzie, ale będzie piano + organy i będzie dobro i inne piękne gitary Oli Siemieniuk, które tworzą niezwykłe brzmienia i prawdziwe bluesowe dźwięki. Magda może też zagra na niejednej gitarze (na basie?). No i będzie perkusja na "maxa".
Zespół Magdy brzmi bardzo oryginalnie, nie brakuje w tym muzyce różnych brzmień i przestrzeni, nietuzinkowych aranżacji, chyba dalekich jednak od "surowości" ;)
Trzeba przyjść, posłuchać, zobaczyć, bo trudno to opisać... (2007-11-15 00:15)
GąsiorGąsior
0
I ja tam byłem, wino, miód i piwo piłem...

No absolutna fantazja! Magda Piskorczyk po prostu czuje i rozumie to wszystko i nic to więcej dodac nie można.

BLUES BLUES BLUES!!!

Mam tę ogromną przyjemność, że jeszcze myślę o tym koncercie, a jednocześnie słucham płytę "Blues Travelling"...

Niepowatarzalny klimat. Ten koncert podobał mi się chyba najbardziej ze wszystkich dotychczasowych. Być może dlatego, że kocham bluesa, ale to w tej chwili raczej nieistotne.

Nieco z innej beczki. Jeśli ktoś uważa dziś, że nasza mieścina jest kulturalną pustynią, to chyba nie chcę mu się wyjść z domu.

Szymonie, robisz świetną robotę i za tę Magdę chciałem Ci w tym miejscu podziekować! Bądź konsekwentny i tak trzymaj, Bracie.

Wracam do Wild Woman Don't Have No Blues ;-) (2007-11-15 22:45)
zenzen
0
To był bardzo profesjonalny koncert i pokaz doskonałego kontaktu z publicznością. Artystka ma silną osobowość i chyba już powinna mniej się odwoływać np. do Michała Urbaniaka bo z niego żaden Bluesmen, a przynajmniej nie z tego jest światu znany... (2007-11-15 23:46)
GąsiorGąsior
0
Urbaniak jest po prostu muzykiem, Zbyszku. Ze wszystkim co się z tym wiąże. Ten facet czuje się dobrze w każdym gatunku.

:-) (2007-11-16 08:21)
luciferatuluciferatu
0
No odnosząc się do komentarza Irqo: ja np.tak uważałem jeszcze z kilka miesięcy temu mimo, iż nie siedziałem całe dnie w domu. Na szczęście są ludzie tacy jak Szymon, czy np. Robert Niemira, którym się chce i którzy działają by zmienić ten stan rzeczy. Niestety o talencie Pani Magdy nie dane mi było się przekonać, gdyż od miesiąca mieszkam ,,far far away" a dokładnie w Zachodnio - pomorskim ale w Socho jestem średnio co miesiąc i widzę, że powoli na tej pustyni wyrastają kolejne drzewa.
Pozdrowienia dla wszystkich ludzi w Socho o otwartych umysłach, którym się jeszcze ,,chce" .
Łukasz Ch-Fu Szewczyk (2007-11-16 09:00)
obywatel Nierobobywatel Nierob
0
Fantastyczny koncert-swietny wieczór. Tego nie można się nauczyć, z tym trzeba się urodzić. Magda udowadnia że jest prawdziwym zwierzakiem scenicznym. Potrafi rozgrzać publiczność do czerwoności. Udowadnia że blues można grać wszędzie i nie ma znaczenia że ktoś urodził się nad Wisłą a nie nad Missisipi. A może właśnie tu ,w tej chwili, w tym kraju, jest najwięcej BLEUSA ? Ma więcej ognia, tupetu i" chuligaństwa" niż niejeden facet- rockman a przy tym jest bardzo zmysłowa, kobieca.Towarzysząca jej gitarzystka też jest świetna i saksofonista wywijający sola niczym rasowy jazzmen! O Jacku grającym na organach i jego talencie wiemy już od dawna. Żałujcie ci którzy zostali w domu w ten czwartkowy wieczór- takie chwile z Taką muzyką są wyjątkowe! Dziękujmy. (2007-11-16 09:34)
GąsiorGąsior
0
Zapomniałem dodać, że te kilka fotek pochodzi z wczorajszego koncertu. Oczywiście nie oddają wspaniałej atmosfery ;-)

(2007-11-16 10:50)
gochagochagochagocha
0
Dzieki wielkie wszystkim,którzy zorganizowali ten koncert.Było wspaniale,naładowałam akumulatorki ,ale wystarczy tylko do 6 grudnia:)I tak będę zyc od koncertu do koncertu ;)nadal jestem pod wrażeniem Magdy,a bluesa kocham.Tralala...jest takie miejsce w Socho,77 sie nazywa...tralala..jestem szczęsliwa (2007-11-16 11:18)
MarcinMarcin
0
Tak tylko gwoli ścisłości
podaje zgrubne info o organizatorach

Zbyszek Pub 77, / lokal + współfinansowanie
Karina i Szymon e-Sochaczew.pl / koordynacja + współfinansowanie
Robert SKF / plakaty i częściowa koordynacja
(2007-11-16 11:37)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy