Trudności z al. 600-lecia – zbyt wygórowane stawki za projekt

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Trudności z al. 600-lecia – zbyt wygórowane stawki za projekt  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Kolejny przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej odcinka al. 600-lecia od torów kolejki wąskotorowej do ulicy Trojanowskiej został unieważniony. Każda ze złożonych ofert znacznie przewyższała środki jakie jest w stanie przeznaczyć na ten cel ratusz. 


Do końca października 2020 roku miała powstać kompletna dokumentacja związana z przebudową kolejnego odcinka al.600-lecia. Niestety nie udało się wyłonić firmy, która zaoferowała kwotę jaką może przeznaczyć na ten cel ratusz. Pierwszy przetarg odbył się jeszcze w 2018 roku, kolejne dwa pod koniec 2019 (październik oraz listopad). Żaden jednak nie wyłonił wykonawcy. Najniższa oferowana kwota od firm projektowych to 155 tys. do nawet 876 tys. zł. 


W związku z powyższym Burmistrz Miasta Sochaczewa, działając jako Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy Al. 600-lecia w Sochaczewie  - prowadzonym w trybie przetargu ofertowego (…) niniejsze postępowanie unieważnia. Oferty, które wpłynęły znacząco przewyższają  środki finansowe Zamawiającego zabezpieczone na ten cel w budżecie miasta, wobec czego postępowanie niniejsze Zamawiający unieważnił. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia kwotę  110.454,00 zł brutto.


- Od lat nasze miasto dokłada się finansowo do remontów dróg marszałka leżących w naszych granicach. Zwykle płacimy za dokumentację, a na wybranych drogach na swój koszt budujemy jeszcze oświetlenie. Tak było m.in. w przypadku ulicy Chodakowskiej i odcinka Chopina, między torami wąskotorówki a rondem Jana Pawła II - przypomina burmistrz Piotr Osiecki.


Obecnie miasto będzie starać podjąć kolejne kroki i znaleźć wykonawcę dokumentacji projektowej dla ostatniego odcinka al. 600-lecia, jednak należy nadmienić, iż oferowane stawki przez firmy projektowe są bardzo wysokie, co zdecydowanie utrudnia działania w tym kierunku. 


Źródło UM Sochaczew.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

JelczJelcz
0
Kochany nasz Panie Burmistrzu !! Moze zostawmy juz tą ulice 600 lecia bo to na marne pieniadze idą... Tu potrzebna jest obwodnica o ktorej juz bylo glosno w latach 90tych za Pana Czubackiego i tyle lat minelo i nic..Ulica 600 lecia jest juz tak oblegana przez auta osobowe i Tiry ze juz nic nie da sie poprawic a bedzie coraz to gorzej z biegem lat..Przy tej glownej ulicy miasta coraz to wiecej dzialalnosci gosp coraz wiecej sklepow itd..ruch coraz to większy Tirow coraz wiecej przyjeżdżających do Chodakowa lub Brochowa..Tyle lat zeby jednej ulicy nowej nie zrobic w tym miescie ..i tak bardzo potrzebnej.. wstyd.. (2019-12-06 22:40)
stawik12stawik12
0
Panie Osiecki a może te 10 milionów którze Pan znów wziął jako kredyt i zadłuzył miasto przekaże Pan częśc na remont tej ulicy .

  (2019-12-07 18:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy