Trzeci konkurs "Wrzesień 1939 roku bez tajemnic" – podsumowanie

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Trzeci konkurs "Wrzesień 1939 roku bez tajemnic" – podsumowanie Konkursy, plebiscyty sochaczew
+6

24 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w Sochaczewie odbył się finał III edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”. Spotkaniu nadano formę gali z uroczystym ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem laureatom nagród. Przypomnijmy, że oprócz Zespołu Szkół konkurs ponownie współorganizowało Stowarzyszenie „Nasz Zamek”, zaś patronat objął Starosta Powiatu Sochaczewskiego.  

Głównym celem konkursu, skierowanego do uczniów klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjów położonych na terenie Sochaczewa, powiatu sochaczewskiego oraz gmin sąsiednich, było zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski, walkami kampanii 1939 roku ze szczególnym uwzględnieniem bitwy nad Bzurą, która toczyła się m.in. na terenie ziemi sochaczewskiej.

Do konkursowego testu przystąpiło 118 uczniów z 16 placówek oświatowych prowadzących działalność w powiatach sochaczewskim, gostynińskim, skierniewickim i warszawskim zachodnim. Testy konkursowe zostały przeprowadzone 18 marca 2019 r. w szkołach macierzystych uczestników. Ich oceny dokonała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów. Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpiło 28 maja 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Ostateczna klasyfikacja, ogłoszona przez Komisję Konkursową, prezentuje się następująco:

– I miejsce: Klaudia JANICKA – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie (opiekun: Bożena Gzik);
– II miejsce: Zofia GARBACZ – Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie (opiekun: Marzena Zielińska);
– III miejsce ex aequo: Julia KUZIŃSKA – Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie (opiekun: Marzena Zielińska);
–III miejsce ex aequo: Filip KISIOŁEK – Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie (opiekun: Marzena Zielińska);
– IV miejsce: Michał JEZNACH – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie (opiekun: Bożena Gzik);
– V miejsce: Oliwia FALKOWSKA – Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Brochowie (opiekun: Katarzyna Kapałka-Fergin);
– VI miejsce ex aequo: Klaudia WOSIŃSKA – Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Brochowie (opiekun: Katarzyna Kapałka-Fergin);
– VI miejsce ex aequo: Aniela DYMECKA – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bolimowie (opiekun: Małgorzata Ciężarek-Rózga);
– VII miejsce ex aequo: Aleksandra KOZIERSKA – Szkoła Podstawowa im. Jakuba Kopacza w Nowej Suchej (opiekun: Urszula Gawłowska);
– VII miejsce ex aequo: Tymoteusz WIECZOREK – Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie (opiekun: Anna Szczepańska, Alina Zalewska);
– VIII miejsce: Tomasz SZYMAŃSKI – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie (opiekun: Bożena Gzik);
– IX miejsce ex aequo: Mateusz PAPIEROWSKI – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie (opiekun: Iwona Pączek);
– IX miejsce ex aequo: Krzysztof BALIK – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bolimowie (opiekun: Małgorzata Ciężarek-Rózga);
– X miejsce ex aequo: Julia GERS – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie (opiekun: Iwona Pączek);
– X miejsce ex aequo: Konrad CYBULSKI – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie (opiekun: Bożena Gzik);
– X miejsce ex aequo: Daniel BŁASZCZYK – Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Śladowie (opiekun: Beata Krupiniewicz).

Za opiekę merytoryczną i przygotowanie do konkursu odpowiadali następujący nauczyciele:

– Małgorzata Ciężarek-Rózga z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bolimowie
– Halina Dębowska ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie Szlacheckim
– Urszula Gawłowska ze Szkoły Podstawowej w Kurdwanowie i Nowej Suchej
– Paweł Gozdowski  ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie Biskupim
– Bożena Gzik ze Szkoły Podstawowej w Lasocinie
– Katarzyna Kapałka-Fergin ze Szkoły Podstawowej w Brochowie
– Jolanta Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Rybnie
– Beata Krupiniewicz ze Szkoły Podstawowej w Śladowie
– Wiesława Madanowska ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  w Sannikach
– Iwona Pączek ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie
– Wioletta Przepiórkowska ze Szkoły Podstawowej w Kątach
– Agnieszka Sławińska Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie
– Anna Szczepańska i Alina Zalewska ze Szkoły Podstawowej w Kampinosie
– Marzena Zielińska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sochaczewie

Nagrody zostały ufundowane przez firmę Retail Park Sochaczew sp. z o.o. (właściciela obiektu Multishop Sochaczew) i Powiatowy Zespół Edukacji w Sochaczewie (jednostkę organizacyjną Powiatu Sochaczewskiego).

Pragniemy pogratulować laureatom i uczestnikom zdobytej wiedzy, nauczycielom - przygotowania podopiecznych do sprawdzianu, zaś organizatorom - jednej z ciekawszych inicjatyw w kalendarzu wydarzeń kulturalnych powiatu sochaczewskiego.

Tomasz Karolak
Łukasz Popowski

Stowarzyszenie "Nasz Zamek"

Patronat medialny: portale e-Sochaczew.pl i Bohaterowie1939.pl

Fot. Marta Przygoda-Stelmach

Więcej zdjęć z wydarzenia w naszej galerii!

 



5
Oceń
(1 głosów)

 

Autor tego artykułu: Stowarzyszenie "Nasz Zamek" wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy