Tunel w Teresinie coraz bliżej

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Tunel w Teresinie coraz bliżej  Inwestycje sochaczew
+1

Znane są pierwsze wizualizacje tunelu w Teresinie. Jest to zadanie, które zmieni codzienność gminy Teresin. Z każdym rokiem zwiększa się liczba mieszkańców w gminie, a znajdujący się na głównym punkcie przejazd kolejowy utrudnia życie. Wartość planowanej inwestycji to około 20 mln zł.  


6 października w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy wykonującej projekt tunelu oraz przedstawicieli władz. Firma CertusVia, która zajmuje się opracowaniem projektu przedstawiła dwie koncepcje. Pierwsza z nich zakłada umieszczenie skrajni (odległość rzędnej nawierzchni jezdni a rzędnej stropu tunelu) w odległości 3,5 metra, która wymagałby uzyskanie odstępstwa od przepisów. Druga koncepcja natomiast umieszcza skrajnię na poziomie 4,5 metra, co jest zgodne z przepisami. Koncepcja skrajni 3,5 metrowej jest tańsza o ok. 10 mln zł. Druga 4,5 metrowa koncepcja wymagałaby przesunięcia rzeki Teresinki, co znacznie podwyższa koszty oraz należałoby wykonać zasyfonowanie rzeki. 


Bardziej prawdopodobnym jest wybranie koncepcji tańszej, co może zmniejszyć koszty. Głównym zadaniem jest odciążenie centrum Teresina z ruchu samochodów, szczególnie tych o dużej masie. Wybrany wariant trafi pod ocenę ministerialną, następnie będzie można wystąpić o decyzje środowiskowe, a kolejno do realizacji projektu właściwego. Końcowym etapem będzie wyłonienie wykonawcy projektu. Jak podaje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie jest szansa na realizację całości projektu w ciągu trzech lat.  


Starania samorządowców wójta Marka Olechowskiego czy starościny Jolanty Gonty mogą sfinalizować inwestycję do 2022 roku. 


Foto: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy