Turniej MASTERS z cyklu II GPS w Badmintona 16.12.2016

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Turniej MASTERS z cyklu II GPS w Badmintona 16.12.2016 Badminton sochaczew

II Grand Prix Sochaczewa w Badmintona dobiegło końca. Finałowy turniej został rozegrany w miniony piątek 16.12.2016 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego. Był to już piąty rok Badmintona pod szyldem Stowarzyszenia "Razem i Sprawnie", które zapoczątkowało tą emocjonującą dyscyplinę na parkietach Sochaczewa. W całym cyklu podczas siedmiu turniejów zostało sklasyfikowanych 35 zawodników z Sochaczewa, Żyrardowa, Skierniewic, Płocka, Łodzi, Ozorkowa oraz Zabrza. Cieszy fakt, że ta dyscyplina już na stałe zagościła wśród mieszkańców Sochaczewa oraz zrzesza zawodników również z innych miast. Od 2012 roku, kiedy oficjalnie zostały rozpoczęte turnieje, zostało ich rozegranych aż 23 w grze pojedynczej oraz 4 edycje Mikołajkowego turnieju w grze podwójnej z udziałem 87 zawodników.

W turnieju finałowym zagrało dwunastu najwyżej sklasyfikowanych zawodników na podstawie prowadzonego rankingu. Łącznie zostało rozegranych 22 mecze, 47 setów. Pierwszy półfinał stoczyli między sobą Rafał Tomaszkiewicz oraz Sebastian Werłaty, który zakończył się zwycięsko dla pierwszego z nich wynikiem 2:0. Drugim finalistą został Adam Gębala po pokonaniu w dwóch setach Michała Werłaty, który ostatecznie zajął 3 miejsce dzięki wygranej z Sebastianem Werłaty 2:1. Mecz finałowy odbył się z udziałem Rafała Tomaszkiewicza oraz Adama Gębali, było to ich drugie spotkanie tego dnia. Po dwóch widowiskowych setach ponownie potwierdził swoją wysoką formę pierwszy z finalistów - Rafał Tomaszkiewicz.