Turniej MASTERS z cyklu II GPS w Badmintona 16.12.2016

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Turniej MASTERS z cyklu II GPS w Badmintona 16.12.2016 Badminton sochaczew

II Grand Prix Sochaczewa w Badmintona dobiegło końca. Finałowy turniej został rozegrany w miniony piątek 16.12.2016 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego. Był to już piąty rok Badmintona pod szyldem Stowarzyszenia "Razem i Sprawnie", które zapoczątkowało tą emocjonującą dyscyplinę na parkietach Sochaczewa. W całym cyklu podczas siedmiu turniejów zostało sklasyfikowanych 35 zawodników z Sochaczewa, Żyrardowa, Skierniewic, Płocka, Łodzi, Ozorkowa oraz Zabrza. Cieszy fakt, że ta dyscyplina już na stałe zagościła wśród mieszkańców Sochaczewa oraz zrzesza zawodników również z innych miast. Od 2012 roku, kiedy oficjalnie zostały rozpoczęte turnieje, zostało ich rozegranych aż 23 w grze pojedynczej oraz 4 edycje Mikołajkowego turnieju w grze podwójnej z udziałem 87 zawodników.

W turnieju finałowym zagrało dwunastu najwyżej sklasyfikowanych zawodników na podstawie prowadzonego rankingu. Łącznie zostało rozegranych 22 mecze, 47 setów. Pierwszy półfinał stoczyli między sobą Rafał Tomaszkiewicz oraz Sebastian Werłaty, który zakończył się zwycięsko dla pierwszego z nich wynikiem 2:0. Drugim finalistą został Adam Gębala po pokonaniu w dwóch setach Michała Werłaty, który ostatecznie zajął 3 miejsce dzięki wygranej z Sebastianem Werłaty 2:1. Mecz finałowy odbył się z udziałem Rafała Tomaszkiewicza oraz Adama Gębali, było to ich drugie spotkanie tego dnia. Po dwóch widowiskowych setach ponownie potwierdził swoją wysoką formę pierwszy z finalistów - Rafał Tomaszkiewicz.
Poniżej przedstawiam klasyfikację całego turnieju:
1. Rafał Tomaszkiewicz
2. Adam Gębala
3. Michał Werłaty
4. Sebastian Werłaty
5. Michał Adamkiewicz
6. Tadeusz Gala
7. Marcin Rulka
8. Patryk Kowalski
9. Janusz Stanowski
10. Krzysztof Werłaty
11. Radosław Podczaski
12. Paweł Wochowski
Cała dwunastka otrzymała upominki oraz pamiątkowe szklane dyplomy. Pierwsza trójka została uhonorowana medalami Natomiast zwycięzca turnieju otrzymał okazały puchar zwieńczający zmagania podczas całego cyklu II Grand Prix Sochaczewa w Badmintona.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników uczestniczących w II GPS w Badmintona, jednocześnie zapraszam na kolejny cykl turniejów, który będzie miał miejsce w 2017 roku.

Więcej informacji na profilu FB:

https://www.facebook.com/BadmintonSP3Sochaczew/?ref=bookmarks

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Stowarzyszenie Na Rzecz Sportu i Rekreacji "Razem i Sprawnie" wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy